Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz cyber86 #19 üzenetére

    Kénytelen leszek rákötni egyre, minden gépen van de erre nem gondoltam hogy nem bírja folytatni. Pár percet kell kibírnia elvileg.
    Elvileg full budget buildnak indult a projektem minden használt 0ft-os cuccot felhasználva és már most beleraktam többet mint akartam volna (sata vezérlők úton, 20 portom lesz, most csak 12db hdd-m van 10tb össz hellyel)
    Rig:
    Jgynue x99m v2 lap 23eft
    Xeon 4655v3 15eft
    Deepcool archer 2eft
    4gb ddr4 kingston hyperx kukából + 8gb-os Dell ECC ddr4 régi szerverből 0Ft
    Dell perc 310 8 portos + 2x4 sata kábel 12eft
    3ware 8 portos + 2x4 sata kábel 11eft
    Chieftek hát kukából (ERDETI win7 Pro kulcs 10-eshez is jó!)
    Thermaltake 420w-os moduláris 4eft használtból
    120gb SSD 7eft új, rendszernek
    3tb+2tb+1,5tb+1tb-os pár darab+500gb sok darab + egyéb hdd mint kukázott vagy maradvány innen onnan 0ft
    gainward 9600Gt 512mb fingom sincs minek legalább játszhatok minecraftot farmolás közben majd nem lesz benne mert megy a lap anélkül is.
    pcie riserek havertól egy zsákkal
    Elméletem szerint ha a plotok megvannak és működik a dolog akkor cserélgethetem nagyobbra a tároló hdd-ket.
    Plotolás űbergáz, pont amivel kezdenék azt nem tudom megcsinálni. SSD elvből nem akarom mert ez a projekt költséghatékony amennyire csak lehet. HDD raid0ba viszont benne van a pakliban csak okosan kell megoldanom.
    ramot kénytelen leszek venni a dual plot miatt, 12gb nem lesz elég. 10eft a 16gb-osok darabja (ecc reg apróról)
    HDD-vel mi a gond amúgy?
    Nyilván egy hdd egy plot (vagy raid0-val kettő hdd egy plot) a tároló vincsik meg nagyobbak.
    Egy vincsi nyilván beledöglene 2 plotba, az nem is próbáltam meg de pont ezért lesz szétszedve tizenxdb vincsire.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák