Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cray Tyler

    senior tag

    Öltöny nem kell, tényleg nem azon mulik, a CV egyetlen célja h behivjanak interjura, semmi más. Egy jól megirt motivációs levél elengedhetetlen egy nagyobb cégnél, ha kell minta dobj egy mailt.
    Önéletrajz:
    Ird fel a neved a tetejére címként szép nagy betükkel, látszódjon h a tied!
    Ijeneket NE irj bele h: régen jol tuttam php-ben programozni de ez ma már csak passziv tudás... ez senkit sem érdekel...
    De ijet pl célszerü beleirni: kompromisszummentesen ismerem a 3d studio max-et (pl hobbibol otthon renderkedsz). ez pl jó mert egyöl lehet tudni mit is várhatnak ezzel kapcsolatban töled.
    Legyen tagolt, szellös: ennek célja h kb 15 másodperc alatt át lehessen tekinteni ugy h a lehetö legtöbb maradjon meg rólad az olvasó fejében. Tehát kurva fontos.
    Készíts többféle önéletrajzot: na mondjuk egy kerékpárboltban melóztál akkor a multinak ne ird ezt oda az elözö munkahelyekhez mert ez ott senkit sem érdekel. Azokat a melókat ird csak oda amik az adott cég számára értékesek lehetnek tapasztalat szempontjából. Ha nincs ijen akkor inkább ne irj oda semmit!
    Hobbi: ez legyen max 2-3 hobbi, több nem kell mert erre sem kiváncsi senki. De ennyi kell.

    Optimális esetben a sorrend:
    NÉV (felülre)
    adatok (név, cím, szül hely dátum, elérhetöségek, cimek, tel számok emilcim)
    iskolák
    egyéb képzettség papirok
    nyelvvizsgák
    többi képzettség amiröl nincs papir de értesz hozzá
    eddigi munkahelyek
    hobbi
    aktuális dátum és KÉZZEL IRT ALÁIRÁS!!

    Interjú:
    Nem kell öltöny, légy elegáns, de ojat vegyél fel amiben jól is érzed magad, erre rá kell érezni. Nagyon fontos h te is tegyél fel kérdéseket a cégröl (mi lenne az adott munkakör, mit is kellene csinálni, mijen régi a cég, mennyien dolgoznak ott, vagy bármi ijesmi kérdés amivel informálódhadsz a bandáról). Lehetnek ojan kérdések amelyek arra valók h lecsekkolják, mennyire birod a stresszt. Ezeket jó dolog gyorsan felismerni és nem beszarni tölük (föleg menedzseri interjúnál fordul elö, de ott szinte mindig). NE KÉSS, inkább legyél ott fél órával korábban és csinálj a közeli parkban thai-chi gyakorlatokat a hátralévö idöben. Ne légy tulságosan laza, de túl ''merev'' (??? :)) ) sem. Csak nyugodtan! A hideg fej az álláskereső legjobb barátja. Ha kell kifejtem bövebben mijen kérdések fordulnak elö leggyakrabban és mi a jó válasz, meg mi az amit semmiképpen nem szabad mondani.

    Motivációs levél:
    Ez nehéz ügy, ojan mint a CV (önéletrajz), csak ''mesélősebb'' (ezt a főnököm monta). Ugy indul h megszólitod az ipsét, legjobb ha tudod név szerint h kinek a kezébe fog kerülni az irományod, de asse baj ha a Tisztelt Hölgyem/Uram-ot használod. Aztán elmondod h honnan tudsz az állásról, és hogy jeletkeznél rá. Ezután el kell mondani h (EZ A LEGFONTOSABB RÉSZ) miért is akarsz ojan kibaszottul ehhez a céghez menni dolgozni. Utánna elmondod (LEGALÁBB OJAN FONTOS) h miért te vagy a legalkalmasabb erre az állásra. Ebbe bele kell irni a korábbi munkahelyeken szerzett tapasztalatokat, széééépen okosan kiszinezve de sosem hazudva..:)) A vége legyen ijesmi: Csatolva küldöm önéletrajzom és egy mielöbbi személyes találkozó reményében várom válaszát. Vagy vmi ijesmi, de mindenképp utalni kell rá hogy legyen folytatása a dolognak.

    Elküldés után:
    Érdemes kb 1 hétig várni, utánna (ha nincs válasz) egy UDVARIAS telefont megereszteni h hol tart a beérkezett önéletrajzok kiértékelése...:) a válasz általában a ''majd felhivjuk'', de azért eztán is 4-5 naponta érdemes telefonálni egész addig amig kerek-perec meg nem mondják nem te vagy az emberük.

    Még vmi: Ha interjún mondják h ''majd értesitjük'', akkor 90% hogy elbuktad a dolgot. Ha felvettek akkor a ''mikor tudna kezdeni?'' a 100%-os válasz.

    Végül: HIDEG FEJ (de ne légy flegma).

    Remélem tudtam adni néhány támpontot.

  • Cray Tyler

    senior tag

    Leggyakoribb kérdések interjún (multik esetében):
    (nem teljesen seját kútfő, aki megnevezi a forrást azt fiammá fogadom)

    1.
    Miért a mi cégünket választotta?

    - Véletlenül megláttam a hirdetésüket.
    + Igyekeztem alaposan tájélozódni a számomra vonzó munkahelyekről. Az önök cégénél ojan lehetőségeket látok, amely egybevág az eddig szerzett szakmai tapasztalatimmal.
    Végzősöknek: már az állásbörzén is nagyon jó benyomásaim voltak az önök cégéről. (tulzott dicsérgetést, seggnyalást kerülni kell, ijenkor még nem célravezető..:))

    2.
    Mit szeretne elérni pár éven belül?

    - Havi 800k fizetést.
    + Szeretném ha intenziven fojtatódhatna a szakmai fejlödésem, bővithetném képességeimet, és minél átfogóbb feleadatokért vállalhatnék felelősséget.

    3.
    Miért tartja magát alkalmasnak erre a feladatra?

    - Én vagyok a legjobb akit meg tudnak fizetni.
    + Szakmai fejlődésem során felkészültem arra hogy ellásam xxxx feladatokat egy ojan jelentős cégnél mint az önöké. (itt el kell mondani h hol dolgoztál eddig, és ott miket ''szedtél magadra'') Fontos éreztetni, hogy nem csak könyvszagúak az ismereteid.

    4.
    Mi jelentett önnek kihivást és hogyan birkózott meg vele?

    - A diplomamunkán nagy kihivás volt mer késön találtam témát.
    + Ez egyéni, de érdemes a korábbi munkahelyek tapasztalataiból valamit belemesélni. Nagatívumokat úgy érdemes említeni, mint nehezítö körülményeket, és rá kell muatani, hogy ezeket kezelni tudod.

    5.
    Mivel tudna ön hozzájárulni cégünk fejlődéséhez, sikereihez?

    - Bízzanak rám egy igazgatói posztot, és mingyjárt meglátják, mit tudok!
    + Ez szintén egyénre szabott, és erösen befolyásolja az elhangzottakat a megpályázott állás természete is. Itt érdemes kihangsúlyozni (ismét) azokat a tevékenységi köröket, amelyekben tapasztalatra tett szert az ember, és itt az ideje megemlíteni az egyéb készségeket is (jó kommunikációs készség, nagy munkabírás stb.). A lényeg, hogy valamivel többet kell nyújtani, mint a többi pályázó. Sokszor beválik, ha azt hangsúlyozod, mennyire megszállott vagy a cég tevékenységi köréhez kapcsolódó területetken, söt, ez a hobbid, az életed, a mindened stb stb. De nem kell tulzásokba esni.
    Pl. mennyire nagyon is szerecc programozni, vagy modellezni, vagy akármi. Lehet kicsit lelkesedni az interjúztató türelmétől függöen. Ha látják hogy tényleg ez a mindened, akkor sokkal nagyobb bizalommal lesznek irántad.

    6.
    Tegyük fel, hogy az ön fönöke tekintélyelvü vezetö. Hogyan kezeli ezt a helyzetet?

    - Mindenben igazat adok neki, hiszen szeretnék egyszer énis főnök lenni.
    + Ilyen személyeknél abból kell kiindulni, hogy az illető méltán vívott ki magának elismerést, így nyilván lehet tőlük tanulni, vagy a teljesítményük szolgálhat pozitív példaként. Ha valaki nehezen tűri az övétől eltérő véleményt, akkor ezt a szeméjisége egyik vonásaként kell tudomásul venni, az ijen ember nyilván másfajta megközelítést igényel.
    Viszont ha egy ijen embert meggyőzök a képességeimről, akkor kitűnően lehet vele eggyüttműködni. A tekintélyelvűség negatív értelme zsákutca, ezt el kell kerülni, a kérdés amugyis az együttműködési készségre vonatkozik.

    7.
    Korábbi főnöke hogyan irná le az ön tulajdonságait?

    - Azt mondaná kreatív vagyok és kezdeményező, csak néha elhamarkodom a dolgokat.
    + Itt pozitív tulajdonságokat kell említeni, és azokat gyakorlatias példákkal kell alátámasztani. A negatív tuélajdonságokat csak külön kérdés esetén kell említeni és nem kell öket nagyon részletezni.

    8.
    Mijen elképzelése van a fizetéséről?

    - Mennyit szoktak önök adni ebben a beosztásban?
    + A pályázatra kiirt beosztásban a szokásos jövedelem xxx és yyy Ft között van. Eddigi gyakorlatom alapján rendelkezem ojan ismeretekkel, amelyek rögtön hasznosíthatóak ezen a területen, így a havi zzz Ft-ot (xxx és yyy közötti érték, általában közelebb az alsó határhoz :) ) reálisnak tartom.
    Vagyis: nagyon alaposan érdemes szétnézni, hogy ebben a beosztásban általánosan mennyit lehet keresni és ehhez mérten illik belöni a saját igényeinket, figyelembe véve a cég méreteit és a piacon elfoglalt pozícióját. Bár ez sokszor nem mérvadó, mert gyakran a csúcsvállalatok adják a legszarabb fizetéseket. Ijenkor NAGYON meg kell ELÖRE fontolni, hogy mennyit is mondunk.



    Kb ennyi.
    Általánosan: a negatív példamondatok (a pzitívak is) csak irányadóak, ezért néhol kissé eltúlzottak is, de a lényeg asszem érthető.

    Szabadagazda: A forrás a Hasznos MAGAZIN volt, valamikor 2003 elejéről, remélem nem haraxanak nagyon amiért beollóztam egykét mondatukat (az írás kb 20%-a, de ezt nagyon nehéz számszerüsíteni), a maradék pedig a net egyéb bugyraiból került elő, megfejelve a saját tapasztalataimmal.

    Sok sikert mindenkinek!!!!!

    Cray

  • Cray Tyler

    senior tag

    félreértések elkerülése végett:
    ami elött MINUSZ ( - ) van azt NEM szabad mondani
    ami elött PLUSZ ( + ) van azt ÉRDEMES mondani
    csak mer vki itt beszolt h nem egyértelmü...

  • Cray Tyler

    senior tag

    Ja, lehet, de ha a minuszos mondatokat használod akkor sokkal kisebb esélyed van, ez 100%. Azért ez szvsz sokat számít. De a lényeg valóban ez amit mondasz: SZÉPEN kell előadni magad (eladni magad?). Elcsöppenni azért nem kell, meg benyalni sem, interjún legalábbis szvsz nem müködik.

  • Cray Tyler

    senior tag

    most meg ne bántódj, de valahol igenis elöny ha nő vagy, középfokú végzettséggel (érettségi) keresnek TONNASZÁM titkárnöket nagy cégekhez nettó 120-140-ért.. nekem is csak érettségim van, és ha ijen hirdetést látok, csak csorog a nyálam...

  • Cray Tyler

    senior tag

    CHS-be max. 70et adnak, énis megjártam a hadak útját ottan vagy félévig. A számtech eladó annyit tesz h állsz egy pult mögött egésznap (meglepő módon..:) ) vagy rosszesetben szemetet lapátolsz a pincében (nem vicc!!!), esetleg a raktár polcait töltöd fel áruval. Viszont a portán fasza erős kávét főznek! Ha engem kérdezel akkor csak óvatosan vágj bele. Nem egy rossz csapat, de nehéz kenyér, még mai modern viszonylatban is! Főleg h most költözik el az egész pereputty budaörsre, oszt utazhacc napi 4 órát a munkahelyedig... nem célom a hitelrontás meg semmi ilyesmi, csakhát csakideírom má amit tapasztaltam. Písz.

  • Cray Tyler

    senior tag

    válasz WillChi #311 üzenetére

    nézd meg a 7es meg a 9es hozzászólást ebben a totyikban... ha még van kérdésed akkor szívesen segitek

Új hozzászólás Aktív témák