Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • opeter70

    senior tag

    Üdv urak!

    Remélem arra az időre fel tudom még éleszteni a topicot, amíg választ kapok a kérdésemre. :)

    Szeretném mostanában megvásárolni a játékot steamről.
    Az lenne a kérdésem, hogyha kizárólag itthoni LAN hálózatban, 2 gépről szeretnék vele multizni, akkor is 2 példányt kell vásárolnom a játékból, vagy ilyenkor elég 1 is?

    Mintha olyasmit olvastam volna külföldi fórumokon, hogy 1 megvásárolt játék 3 LAN csatlakozást tesz lehetővé, de lehet, hogy félreértelmeztem.

    Tudnátok ebben segíteni?

    [ Szerkesztve ]

  • opeter70

    senior tag

    Nem tudom, hogy olvassa-e valaki a topicot, vagy csak magamban beszélgetek, de most akciós a játék a steamen.
    Most 5 Euró az alapjáték hétfőig.

    De ha már itt tartunk, meglehetősen csalódtam ebben a steames verzióban (és egyúttal meg is válaszolom a saját előző kérdésemet).
    Mégpedig a LAN multiplayer játékmód teljes hiánya miatt.

    Én kizárólag azért érdeklődtem a játék iránt, mert a gyermekemmel szerettem volna itthon helyi hálózatban játszani.
    Mivel a megvásárolt és letöltött játék csak a steamre bejelentkezve indítható el és 1 accountról egyidőben csak 1 példányban futhat a játék, ígyhát kénytelen voltam regisztrálni egy másik steam accountot, arra is megvásárolni.
    Természetesen nem vágott földhöz a 2x5 Euró és nem is azt kifogásolom, hogy 2 példányban kellett megvásárolnom a játékot.
    Az már sokkal inkább zavar, hogy így sincsen LAN opció.
    Tehát kénytelenek vagyunk interneten kersztül játszani a játékot, holott itt ülünk egymástól 5 méterre egy helyi hálózatban. Ami már csak azért bosszantó, mert az internet kapcsolat miatt néha azért laggol a játék.

    Csak mellékesen jegyzem meg, hogy a CD-s verzió 1 példánya 3 useres LAN játékra adott lehetőséget.

    Az valószínú, hogy csak az én bénaságom miatt van, de a másodjára regisztrált steam accountomat nem tudtam felvenni "barát"-nak (hiába keresek rá, nem látom).
    Ígyhát kénytelen vagyok publikus lobbyt indítani, így viszont gyakran előfordul, hogy be-be ugrik 1-1 "nem kívánt" játékos is.

    Mindezektől eltekintve azért happy-enddel zárult a történet, mert 10 euró és mémi bosszúság árán most iszonyú boldog a gyermekem, hogy végre együtt játszhatunk. :)

    [ Szerkesztve ]

  • opeter70

    senior tag

    válasz wocsok17 #105 üzenetére

    Nekem nagyon nagy mázlim volt, kb 1 hetet kellett várnom az első rákeresés után és kifogtam az akciós 5 Eurós árat.

    De még azt is el tudom képzelni, hogy a Steam valamilyen módon figyeli, ha érdeklődés van régebbi játékokra (de vásárlás nincs) és ilyenkor hamarosan bedob egy akciós árat. Persze ez csak egy tipp, nem biztos, hogy így is van.
    Mindenesetre és kb 5-6 napig mindennap ránéztem, aztán úgy a 7. nap környékén meglepődve láttam, hogy a 20 Euró helyett 5 Euró az akciós ár.
    Persze lehet, hogy csak marha nagy szerencsém volt, hogy pont kifogtam az akciós időszakot.

Új hozzászólás Aktív témák