Új hozzászólás Aktív témák

  • clyvejhamma

    aktív tag

    válasz Chrys_ #1392 üzenetére

    Szerintem nem fogod megbánni.

    A mostani Vive hype miatt én is bizonytalankodtam, de az észérveket felsorakoztatva és a review-kat végigolvasva, szerintem a Rift a kifinomultabb készülék. Jól néz ki, könnyebb picit, a kijelző-optika kombó egyértelműen jobb minőségű és a Touch kontroller is ergonómikusabb szerintem.

    A nagy fejtörés nekem mindig a "room scale VR" jelenti.
    Viszont se helyem nincs hozzá, se olyan játékot nem tudok elképzelni amiben tartósan lehetne használni.

    Például elindulok a játékban egy szobában, körbenézek, eddig okés a dolog. Mondjuk megállok a szoba egyik sarkában (ami az én fizikai szobámnak is a sarka körül van). Innen hogyan jutok tovább? Tegyük fel, hogy kontrollerrel továbbmegyek egy másik szobába. Igen ám, de attól még az én fizikai szobámnak továbbra is a sarkában leszek...Battyogjak be a szoba közepére mindig??? Na persze, ki is nyírná az élményt...

    A fenti példából szerintem jól látszik, hogy room scale VR akkor lesz értelmes, ha
    1) olyan játékokat dobnak ki rá, amik egy térben játszódnak
    2) normálisan megoldódik a VR sétálgatás problémája ( pl. virtualizer )

    Az egy térben mászkálgatós (1), VR pedig hasonlóan jól megoldható a Riftel és a Touch-al is. Erről nemrég beszélt Palmer Luckey.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák