Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Victorio

    aktív tag

    A vége az lesz, hogy a net szolgáltatók valamiféle QoS szerű módon maximalizálják az egy-egy giga tech cég felé menő forgalmat. Aztán ha valakinek nagyobb sávszél kell akkor majd fizet érte.

    Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

  • Victorio

    aktív tag

    Csak hogy kicsit összehasonlítsuk a szituációt.

    Én egy közút fenntartó és üzemeltető vagyok (ISP).
    Építettem egy 2x1 sávos utat amin a szomszédos települések forgalma megy.
    Az út fenntartásáért cserébe minden az utat használó elkérek havi 1 fabatkát.
    Szépen megy is a forgalom, mindenki odaér mindenhova időben.

    De aztán jön mondjuk egy külszíni bánya vállalat a környékre (META).
    Mivel a bauxit fejtés rendkívül népszerű, ezért mindenki ott akar dolgozni napi 3 műszakban.
    A bánya hatalmas forgalmat produkál mert mindenki minden műszak előtt hazamegy fürdeni (azaz naponta háromszor oda-vissza), ezért teljesen leterheli az általam üzemeltetett utat, hatalmas dugót okozva. Az autók már csak jelentős késések árán tudnak az úton haladni.

    Az utat használók nehezményezni kezdik, hogy nem tudják megfelelően használni, nem elégséges a szolgáltatás hiába fizették ki az 1 fabatkát.

    Mi a legmegfelelőbb vagy a legigazságosabb megoldás?

    1.) Kibővítem az utat 2x3 sávosra saját zsebből, és továbbra is csak 1 fabatkát kérek el, mivel így áll vissza az eredeti, boldog bányaelőtti idők közlekedési szituációja. Ez megterheli a költségvetésem, ezért a gyermekeimnek már csak 3 naponta tudok meleg ebédet adni, és nem megyünk nyaralni az idén. Meg lehet jövőre se.

    2.) Kibővítem az utat 2x3 sávosra, és a bővítés költségét továbbterhelem a bányavállalatra mert ő okozta a torlódást. Az útdíj továbbra is 1 fabatka marad mindenkinek.

    3.) Kibővítem az utat 2x3 sávosra, és a bővítés költségének fedezésére megemelem 3 fabatkára a használati díjat.

    4.) Kiteszek egy tiltó táblát miszerint a bányába irányuló forgalom engedélyhez van kötve. Egy autónak csak napi 1 oda-vissza útra adok engedélyt. Az út marad 2x1 sáv, a díj marad 1 fabatka, a forgalom visszaáll normálisra.

    Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

Új hozzászólás Aktív témák