Új hozzászólás Aktív témák

  • JulianSinulf

    senior tag

    Hülyeség amit a telekomosok akarnak.
    Egyszerűen irigyek, hogy ezek a nagy cégek mennyi lóvéval gazdálkodnak és szeretnének ők is egy szeletet belőle, ingyen.
    Az igények 2 évtizeddel ezelőtt is megvoltak. Emlékszem, mikor 56k-s betárcsázós modemmel neteztem éjféltől reggel 7-ig.
    Aztán lett 1GB-os ADSL talán fél megás sebességgel, mikor már nem volt olyan drága. Majd korlátlan, végül növekedett a sávszélesség.
    Most meg itt az 1Gb, korlátlanul. Ha az embernek mázlija van, akkor 40€ (mint nekem németben). Kétszemélyes családként nagyon ritkán van kihasználva. A legtöbb szolgáltató nem tud ekkora sávszélességben adatot küldeni.
    Viszont a sávszélesség növekedésével egyre nagyobb adatcsomagokat tudtam letölteni rövid idő alatt. Egyszerűen igazodtam a netem képességeihez. Ha nem tudok ekkorát letölteni, akkor nem tudok. Ha nem megy 4K-ban a videó, akkor nézem FHD-ban vagy amiben megy.

    A távközlés legnagyobb gondja a fejlesztés. Nekik nincsenek extra bevételeik reklámokból, eladott adatokból és egyéb olyan dologból, melyekből ezek a cégek annyira megszedik magukat.
    Ellenben folyamatosan kell cserélni a hardver-t, mert folyamatosan fejlesztik őket.
    Míg lehet, hogy egy nagy szerver már 2 évtizede megy, addig a szolgáltató költött a 3G-re, most eldobhat mindent, mert cseréli 5G-re. Előbb-utóbb a 4G-t is kidobhatja és bővítenie kell az újra.
    A telefonvonalas eszközöket cserélni kell kábelesre, optikaira, hogy kiszolgálják a lakásokat. És előbb utóbb itt is szűk keresztmetszet lesz az elektronikában lévő feldolgozóegység, ami miatt új készüléket kell üzembe helyezni, hogy bírja a növekedést.
    Szóval ilyen téren érthető lenne az igényük.
    Míg a nagyok elvannak az aktuális rendszerrel, fejlesztgetik, bővítgetik, de szerintem nem kell olyan gyakran eszközt cserélniük, mint a telekomosoknak.

    Akkor már ne hozzájárulást kérjenek, hanem részt a reklámokból és adataink után kapott bevételekből. Mert ezeket senki nem kéri, mégis mindenki kapja, ezzel is növelve az adatforgalmat.

    Ha esetleg az itt említett adatforgalmas fizetést esetleg valaki is megfontolná, akkor gondoljon utána, hogyan lehetne az olyan adatok ellen tenni, mint a reklámok és egyebek, melyekre az embereknek nincs szükségük. Biztos, hogy fel lennék háborodva. Így is lopják a mobilnetet ezzel. És még idegesítenek is, mert az oldal ugrál össze-vissza a telefonon a reklámok miatt. A játékok alatt villódzó vackokról nem is beszélve. Meg a két lépésenként benyomott reklámokról. Az ilyeneket nagyon rövid úton törlöm. Így ritkán is játszom telón.

    Lentebb olvastam, hogy 25€ a korlátlan mobilnet. Szerintem ez nagyon jó ár. Én 10€-t fizetek 3 GB-ért és 200 perc vagy sms-ért 28 naponként. A korlátlan netes előfizetés valami 60-80€ körül van 2 éves szerződéssel. A kábelnetet nemrég kifogtam 40€-ért, de az újonnan kötőknek ez 60€ is lehet.

Új hozzászólás Aktív témák