Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csibe1

    addikt

    válasz kilua #9 üzenetére

    "A verseny általában lenyomja az árakat."

    A verseny igen, a kartellezés meg nem, mint a merevlemezeknél.
    Ha nagyjából egy időben lesznek készen a gyárak, és a gyártástechnológia is azonos lesz, meg a gyártási költség is hasonló akkor megette a fene.
    Tökmindegy lesz, hogy kitől veszed; mert kb. mindenhol ugyanannyiba fog kerülni.

    " Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz kilua #9 üzenetére

    Pont ez jutott eszembe. Állítólag mennyiségben ma a kínai flotta a legnagyobb. Mi van, ha úgy dönt a kontinensi kína 1-2 év vagy 5-10 év múlva, hogy az egy kína elve szerint nyomást gyakoroljon az aktuális politikai vezetésre és pl. tengeri blokád alá vonja a sziget külkereskedelmét pár hónapra? Semmi erőszak, csak bizonyos termékeket nem enged se ki, se be, mert még kikötés előtt átvizsgálják nemzetbiztonsági kockázatokra hivatkozva, vagy mert Teli hold van.... igazából bármit mondhatnak majd, ha az USA túlságosan beavatkozik ott, ahol a nemzetközi jog szerint is Kínai területen tevékenykednek.
    Már így is vakarhatják a fejüket a résztvevők az ellentmondások miatt: hogy a nemzetközi jog szerint Taiwan Kína része, de Taiwan kap ASML technológiát, a kontinensi Kína nem.
    Igaz, hogy rizikós egy blokád, de hát Pelosi látogatásával már gyakorlatoztak erre egy ici-picit. Az elkövetkező évek politikájától, diplomáciájától fog függni, hogy ezek az érdekfeszültségek tovább erősödnek vagy lazulnak kicsit. Izgi... :B

    #26 noPublicFG. Az nem opció, hogy Kína lerohanja Taiwant. Ezt már szakértők kifejtették. De politikai szempontok szerint sem érné el Kína a célját, ha durva erőszakot alkalmazna. gyaníthatóan nagyon hasonló lenne az eredmény, mint most pl UA-RU kapcsán, ahol még az orosz nemzetiségű ukrajnaiak is ellenszenvet, gyűlöletet éreznek most az orosz vezetéssel szemben. De Honk-Kongi státuszkó erőszakos megváltoztatása után is pár százalékot erősödött a taiwani lakosság jelenlegi állapotok fenntartásának a támogatottsága. Bár még mindig nem elhanyagolható azoknak a száma, akiknek mindegy + akik azonnal csatlakoznának a kontinensi kínához.
    Úgyhogy még egy jó darabig elhúzódhat a jelenlegi státusz. Nem feltétlen kell elkapkodnia a TSMC-nek. Valószínű ezért fontolta meg, hogy épít külföldön is, még ha nem is aktuális csúcsot viszi oda. Az már részlet kérdés. Csak épüljön be valahova külföldön, ha menekülni kell, akkor azonnal költözhessen.

    [ Szerkesztve ]

    Jevons paradox

Új hozzászólás Aktív témák