Új hozzászólás Aktív témák

  • Viktor26

    tag

    válasz vj0c1 #13 üzenetére

    Nem, az LG passzív monitor/TV-i sem egyszerű kijelzők. A passzív tech lényege, hogy mindkét szemnek egyszerre megy ki a kép, nem felváltva, mint az aktív szemüveges 3D megoldásoknál. Ehhez, hogy ne egyszerre lássa a bal és a jobb szemed mindkét képet, itt is szét kell választani a két szemnek szánt képet. Ezt még mindig a szemüveg végzi, jelen esetben a passzív szemüveg polarizált lencséi. A polarizált lencsék csíkosak, ezt persze nem látni, de ha forgatod, egyszer csak nem engedi át a fényt. Ezek a lencsék végzik a nem kívánatos kép kitakarását, de ehhez speciális kijelző is kell.
    Az LG és a többi passzív kijelző is - azt hiszem - tartalmaz egy plusz réteget, így amikor 3D-s adásra vált a jel, az 1080 soros kijelzőn a bal szemnek szánt anyag a páros, míg a jobb szemnek szánt anyag a páratlan sorokban jelenik meg, ezért is hívják váltott soros technológiának. Így a polarizált lencsék csak a páros, illetve a páratlan sor tartalmát engedik a megfelelő szemhez eljutni, és így áll össze a térhatású kép az agyban.

    De majd a nálam okosabbak vagy megerősítenek ebben, vagy megcáfolják.
    Nekem személy szerint viszont a 23 colos monitoron nem jön be a 3D. Ha elegendő távolságból nézem a képet, akkor nem rossz, de ahhoz túl kicsi nekem a monitor, ha közelebb megyek, már látom a csíkokat, a felbontás ugyanis gyakorlatilag feleződik a váltott soros megjelenítés miatt. De a család többi tagja akkor is hanyatt esik tőle, nekem a passzív technológia szgép esetében jobban bejön a villódzással és a néha tényleg zavaró szellemképpel együtt. Normál TV-hez kellő távolságból biztos jobb a passzív 3D. Legalábbis sokak szerint...

Új hozzászólás Aktív témák