Test Chamber bemutató (iOS, Android)

A világ egy nagy tesztpálya

Az érintőképernyős játékok esetében bizonyos korlátokkal mindig számolni kell, hiszen maga az érintéses bevitel meghúzza az irányítási lehetőségek határait, és ugyanígy a képernyőméret is korlátozó tényező, mobiltelefonból pedig jóval több van a piacon, mint nagy érintőkijelzős tabletből. Talán ez is hozzájárult ahhoz, hogy az egyszerűbb játékokból több akad mobilon, mint a bonyolult irányítású és történetvezérelt konzolátiratokból vagy érintőkijelzőre írt eredetikből, bár az Implosion például megmutatta, hogy a mobilra is születhet komoly darab.

Népszerűbbek tehát az egyszerűségre törekvő címek, amelynek kétféle változatát lehet megkülönböztetni: az akcióorientált fajta vagy időre megy, vagy akadályokkal találja szemben magát a játékos, amelyek legyőzéséhez kézügyességére lesz szükség. Ott vannak aztán a logikaiak, amelyek esetében az ujjak helyett az agytevékenységeket kell megtornáztatni, és itt nem annyira fontos a kezelés kifinomultsága.


[+]

Az utóbbi csoportba tartozik a Test Chamber, amelyben kockát és kockákat kell egy négyzetekből kialakított pályán tologatni úgy, hogy a játékos eljusson egy portálig, ami a következő pályára viszi. No nem úgy kell érteni a portált meg a tesztszobákat, mint ahogyan azt a Valve híres játéksorozatából ismerjük, a teleport ugyanis csak a pályák elhagyására használatos, a főszereplő pedig egy kis, fehér, babaarcú lény, vagy ha úgy tetszik, olyan lényecske, amilyennel A vadon hercegnőjének erdeiben találkozni lehet. Mégse gondoljuk azt, hogy gyermeki könnyedséggel végig lehet játszani a Test Chambert.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Portal Stories: Mel teszt

    A Portal 2 rajongók által összehozott, ingyenes kiegészítője jó pár óra kék és narancssárga teleport karikán való áthaladást, átugrást, átrepülést, átpattanást és átzuhanást ígér, csípős humorral fűszerezve.

  • Dream teszt (PC)

    Sok hónap fejlesztés és Early Access elérés után elstartolt az álomvilágban játszódó puzzle/felfedezőjáték, amelyben a bolyongásnak legalább annyi szerep jut, mint a problémamegoldásnak.

  • Mos Speedrun 2 bemutató (Android, iOS)

    Asztali gépekről költözött mobilokra az eddig kevéssé ismert platformjáték, ami a kategóriáján belül meglepően jól sikerült és irányítása illik is az érintőképernyőhöz.

  • Kung-Fu Sheep bemutató (Android, iOS)

    Sikerülhetett volna jól is ez a kis egyszerű, oldalnézetes mobiljáték, de sajnos rengeteg hibája van, nem elég összetett és a hangulata sem lett az igazi. Várjuk a javításait!