Need for Speed bemutató és videoteszt

Gyenge történet, erős helyszín

Tegye fel a kezét, aki a története miatt szerette a Need for Speed-eket! Úgy látom, hogy senki nem jelentkezik, ez pedig nem véletlen, általában elég semmitmondó volt a sztori, ami egy ilyen jellegű játéknál nem is feltétlenül baj. Ezt valószínűleg érezték a fejlesztők is, hiszen a történet elejét gyakorlatilag levágták, profi sofőrként fedeznek fel minket az éjszaka „nagykirályai" és egyből a társuknak éreznek minket, az illegális versenyeken pedig bebizonyíthatjuk, hogy rászolgáltunk a barátságukra. Az élőszereplős átvezetők felnőtt fejjel sajnos inkább komikusak, mint komolyak, de lendüljünk is túl ezen és pattanjunk volán mögé.

Need for Speed előzetes
[+]

A történet elején három kocsiból választhatunk, van egy közepesen érdektelen, 1990-es Ford Mustang Foxbody, egy 2000-es évjáratú Honda Civic Type-R és egy 2014-es Subaru BRZ Premium, ami gyakorlatilag pontosan ugyanaz, mint a Toyota GT86. Ha már megvan a verda, be is kell járatni, egyből egy gyorsasági versenybe csöppenünk, a gyári gépek hangja nem túl vérpezsdítő és a fordulatszámmérőjük sem mozog annyira lelkesen, mint szeretnénk, de természetesen később szóba jön a tuningolás, ami ezekre a gondokra megoldást jelent.

A helyszínünk Ventura Bay, ahol szinte mindig éjszaka van, az utcák pedig elég kihaltak, nem csoda, hogy a rendőröknek bőven van idejük és energiájuk a száguldozókkal foglalkozni. A Frostbite-engine szép kinézetet kölcsönöz a játéknak, természetesen van benne némi túleffektezettség és erőltetett csillogás, de az Underground-fanatikusok szíve azért megdobban, amikor a füstjelekkel jelölt szakaszzárásokat és a neonfényes épületeket meglátják. A terület eleinte nagynak tűnik, de egy idő után kiderül, hogy valójában nem nagyok a távolságok és az útvonalak is szinte állandóak, néhány órányi játékmenet után előre köszön nekünk minden villanyoszlop és kanyar, ráadásul nem is túl változatos a környezet.

A játékmenetről érdemes tudni, hogy kizárólag online módban mászkálhatunk a városban, ha csak cikázunk, akkor ez nem okoz komoly gondot, az viszont zavaró, hogy sosem tudjuk szüneteltetni a játékot, ha azonnal fel kell állnunk a gép elől, akkor gond nélkül elkapnak a rendőrök, elbukunk egy fontos versenyt és egyéb hasonló szörnyűségek áldozatai lehetünk. Előnyei is vannak ennek a megoldásnak, a játék például a futamokon elért időink alapján rangsorol bennünket, így a hozzánk hasonló képességű játékosokkal kerülhetünk egy térbe, ami fenntartja a kihívást és igyekszik megszüntetni az erőfölényből adódó kelletlenségeket. Ez utóbbi azért kevésbé szokott összejönni. Nem a játék hibája, de fontos megemlíteni, hogy a játékosok általában elég durván vezetnek, nem tartják be az autóversenyzés általános szabályait, ok nélkül löknek le az útról, igyekeznek mindig keresztbe tenni nekünk. Ezt a ritmust fel lehet venni, szemet szemért alapon játszhatunk kamikaze mókust, amit bizonyára sokan fognak élvezni, a játék egyébként sem vehető annyira komolyan, hogy ilyen dolgokon fennakadjunk.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények