Hearthstone: Heroes of Warcraft - Béta benyomások

Tavaly év elején jelentette be a Blizzard, hogy egy ingyenesen játszható kártyajátékot készítenek, amelyet a free-to-play modellnek köszönhetően bárki kipróbálhat majd kötöttségek nélkül.

Kezdetben természetesen mindenki kétkedve fogadta a teljes ingyenességet, de aztán a nyáron indult zárt béta nagyjából megnyugtatta a kedélyeket.

Le kell szögeznünk, hogy a Hearthstone nem TCG (Trading Card Game), hanem CCG (Collectible Card Game), azaz a kártyákat csak gyűjteni tudjuk, nem lehetséges más játékosokkal csereberélni, illetve eladni a megszerzett paklikat.

A több hónapos zárt bétatesztelési fázis után, rövid ideje bárki számára elérhető a játék nyílt bétája, amit könnyedén le lehet tölteni a hivatalos oldalról.

LETÖLTÉS

Az induláshoz szükséges lesz egy Battle.net accountra, ennek elkészítése sem túl nagy probléma, Battle.net oldalán villámgyorsan készíthetünk egy új profilt.

A zárt béta alkalmával sikeresen szert tettem egy kulcsra én is, így belevethettem magam a kártyajátékok világába. Nézzük tehát mit kínál a játék első nekifutásra.

Három játékmód közül van lehetőségünk választani. Ezek a “Play”, “Practice”,  “The Arena”. Utóbbinál nem saját kártyáinkat használjuk, hanem a gép által felajánlott hősök közül kiválasztva egyet, lehetőségünk van összeállítani egy 30 darabos paklit, a felajánlott kártyákból választva. Sokszor itt a szerencse is közrejátszik természetesen.

A “Play” módban valódi játékosok ellen mérhetjük össze paklijainkat. Játszhatunk Casual, vagy Ranked meccseket, utóbbinál a lényeg, hogy minél magasabb rangot érjünk el a megnyert meccsek segítségével.

Practice módban gépi ellenfelek ellen játszhatunk, ahogy neve is sugallja, itt gyakorolhatunk az új összeállításainkkal.

A Hearthstone-ban 9 hős közüll választhatunk, akik megegyeznek a World of Warcraft alap hőskasztjaival ( Mage, Rogue, Warrior, Shaman, Priest, Warlock, Druid, Paladin, Hunter) Mindegyik hősünknek van egy alap képessége, ezek természetesen különböznek egymástól, érdemes kicsit tanulmányozni őket.

Mint korábban írtam egy pakliban 30 lapnak kell lennie kötelezően, de ezeket mi állíthatjuk össze kedvünk szerint.

Amennyiben sikeresen összeállítottuk a nekünk megfelelő pakkokat, ( akár játszhatunk az alap kártyákkal is) nyomban nekivethetjük magunkat az egyik módnak. A játék viszonylag egyszerű, gyengébb angol tudással is hamar bele lehet tanulni, lévén szinte csak alapszavakat használ, így aki az elmúlt években játszott angol nyelvű játékkal, könnyen ki fog igazodni.

Egy kör arénázás ollie tolmácsolásában.

Maga a játékmenet nincs túlbonyolítva. A hangulatos játéktéren mindkét játékos megkapja a kezdőlapokat, amelyek helyett kérhetnek kedvük szerint újakat a kör elején.

Minden idézhető szörnynek van egy támadó- és egy életpontja, egyértelműen a magasabb támadópontú lény üti a kevesebb HP-val rendelkező minion-t. Viszont nem hívhatunk le bármikor  lényeket, ugyanis mindegyiknek megvan a saját “Mana” igénye, ezt minden körben növekszik eggyel a hőseinknek. Léteznek  varázslapok amik ideiglenesen, vagy véglegesen növelhetik a manakristályok számát.

Minden megnyert játék után növekszik a hősünk tapasztalati pontja, bizonyos szintek után pedig az adott hőshöz tartozó alapkártyát kapjuk ajándékba.

Alapkártyát írtam, ugyanis ezeket a megszerzett szintek után kapjuk meg, viszont léteznek még Common, Rare, Epic és Legendary kártyák is, amelyeket különböző paklikból nyithatunk ki, vagy Aréna meccs nyereményeként szerezhetünk.  Értelemszerűen a Legendary kártyák a legdurvábbak és egyben a legritkábban megszerezhetőek is.

A cikk elején említettem hogy free-to-play játék a Hearthstone, azaz ingyenesen játszható. Ettől függetlenül, aki szeretne pénzt áldozni a játékért, az megteheti, de fontos leszögeznünk, hogy vásárlás nélkül is megszerezhetünk mindent, csak jóval tovább fog tartani.

Hogyan is kell ezt érteni? Jelenleg két lap van a játékban, amiket megszerezni nem lehet. Két arany színű kártyáról van szó, amelyeket promóciós céllal kaptak bizonyos játékosok ( Blizzcon jegyvásárlás után kapott lap, ellső vásárlás a Shop-ból)

E két lapot nem lehet a játékban megszerezni, de ez kizárólag az arany színű változataikra értendő. Minden kártyából van ugyanis egy Gold kiadás, amin nem csak az adott lény, vagy varázslat képe látható, hanem egy egyszerű animáció is. Tudásukban nincs különbség az alap változatokhoz képest, a Gold titulus kizárólag a látványt szolgálja.

A fennt említett két lény alap verziói ugyanúgy megszerezhetőek a játékban a vásárolt paklikból, vagy megnyert Aréna meccsekből.

Ha már a paklivásárlásnál tartunk. Valódi pénzért van lehetőségünk csomagokat venni, de ezekben ugyanazokat a kártyákat kapjuk, mintha a játékban található aranypénzért vettük volna őket.

 


Azóta történt

Előzmények