Grim Legends teszt (Xbox One)

Mese Lengyelországból

Most már nyugodtan kijelenthetjük, hogy a mobilos puzzle és rejtett tárgykeresős játékokat gyakorlatilag futószalagon szállító, lengyel Artifex Mundi csapatának bejöttek az Xbox One-os próbálkozások. A közelmúltban negyedik játékuk jelent meg a Microsoft konzoljára, és biztosak lehetünk benne, hogy mostantól ezt néhány havi rendszerességgel továbbiak követik majd. Nem mintha ez baj lenne: a cég konzolos címei igényes, nagy műgonddal kidolgozott alkotások, műfajukat tekintve pedig egyenesen hiánypótlónak számítanak a konzolos palettán. A fejlesztők legutóbbi produkciója a Grim Legends: The Forsaken Bride, ami egy klasszikus, mágiával átszőtt mesebeli történet.

Grim Legends Xbox One

Főszereplőnk, aki épp ikernővérének esküvőjére érkezik egy rejtélyes kis faluba, szörnyű események szemtanúja lesz. A menyegző előestéjén testvérét elrabolja egy hatalmas, vad medve, és a falu mögötti sötét erdőbe hurcolja. Az már az elején világos, hogy nem véletlenszerű támadás történt: a falu lakói mindig is óvakodtak az erdőtől, és mágikus rúnákkal védik magukat, a dombok mögött pedig egy még sötétebb és varázslatosabb hely rejtőzik. Mi persze már a játék bevezetőjében is látjuk az ide vezető eseménysort, de azt nem, hogy milyen összefüggések mozgatják a szálakat. Nincs más választásunk, üldözőbe vesszük a medvét, és elindulunk, hogy kiszabadítsuk testvérünket a gonosz fogságából.

A Grim Legends: The Forsaken Bride egy sorozat első része, de szerencsére különálló történetekről van szó, vagyis nem azzal a tudattal kell kiadnunk rá a pénzt, hogy csak egy gyors első epizódot kapunk érte. Mi több, a játék egy meglepően hosszú és tartalmas, korrekt kihívást jelentő történet, aminek végigjátszásával még egy bónusz epizód is megnyílik, sőt most először rejtett tárgyakat is összegyűjthetünk, amik tovább kerekítik a történetet. A játék minden helyszíne és eleme mívesen, aprólékosan kidolgozott, kézzel rajzolt varázslat, kiváló példája annak, amikor egy fejlesztő pont azt csinálja, amihez igazán ért, és amiben a legjobb. Kevés szebb, kézzel rajzolt játékot találunk ennél, ami gyönyörűen mutat a nagy képernyőkön is, sőt, itt tündököl igazán.

Grim Legends Xbox One

Az Artifex Mundinak sikerült kidolgoznia egy olyan játékmenetet és irányítást, ami tökéletesen működik Xbox One-on, így könnyűszerrel „ráhúzhatják” bármelyik játékukat. Kontrollerrel a kézben egy nagyméretű kurzort irányítunk, ezzel mutathatunk rá a képernyők megfelelő részére, ha tárgyakat akarunk felvenni, használni vagy megtalálni. A nehezebb fejtörőket jelentő mini játékok kezelését is remekül oldották meg, sosem érezzük azt, hogy ezt a játékot inkább érintőképernyőn kellene böködni.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Inside teszt (Xbox One)

    A dán illetőségű Playdead hat év után új játékkal állt elő: egy furcsa, rideg világban egy kisfiú sötét dolgok nyomába indul. A Limbo készítőinek új játékához nem is kell több, mégis remekműnek tekinthető.

  • Dex teszt (Xbox One)

    Szeretjük az olyan játékokat, amikről kiderül, hogy többek, mint aminek elsőre mutatják magukat. A Dex éppen ilyen produkció, egyenesen Csehországból, mégis a távoli jövőből.

  • The Turing Test bemutató (Xbox One)

    A Bulkhead Interactive egy újabb érdekes történettel tornáztatja az agyunkat, ezúttal egy távoli világ jégbe zárt kutatóállomásán.

  • The Little Acre teszt (Xbox One)

    Egy apa és néhány éves kislánya misztikus utazásra indulnak a nagypapát keresve, amiből egy bűbájos, de sajnos annál rövidebb történet kerekedik.

Előzmények

  • TurnOn teszt (Xbox One)

    Áramszünet idején egy kis szikra is fényt vihet az emberek életébe. Erről szól az orosz illetőségű Brainy Studio legújabb 2D platformere, ami Xbox One-ra költözött, de túl sok újdonságot nem mutat.

  • Mystery Castle teszt (Xbox One)

    Ravasz fejtörők, kedves humor, és a klasszikus videojátékok hangulata lengi át a Runestone Games fejlesztését, ami az okostelefonok után most Xbox One-ra is ellátogat.

  • Clockwork Tales: Of Glass and Ink teszt (Xbox One)

    Egy gőzzel hajtott, érdekes világ, és jó néhány ügyes fejtörő várja az Xbox One tulajokat ebben az olcsó, de igényes kalandjátékban, elsődlegesen mobilos fejlesztőktől.

  • Elite: Dangerous teszt (Xbox One)

    Xbox One-ra is elkészült a Frontier Developments űrszimulátorának végleges változata, érdemes górcső alá venni, mire számíthatnak a konzolosok ebben a sci-fiben.