Fat Princess Adventures teszt

Cukorbetegeknek nem ajánlott

Lassan hét éve már, hogy PlayStation 3-on hódított a Sony duci hercegnős agymenése. A Titan Studios és a Fun Bits Interactive egy fergeteges hack and slash stratégiai játékot kreált meg a Fat Princess képében. Az egyjátékos történetben stratégiai feladványokkal tarkított játékmenet várt a hercegnők megmentőire, de bőségesen kaptunk többjátékos lehetőségeket is. Az akár 32 fős meccsek során a két csapat a hercegnők kegyeiért harcolt, hogy a saját várába cipelje az ellenfél dunnyuskáját, miközben halomra ölték egymást. A küzdelmek csak úgy tocsogtak a vértől és erőszaktól, ahogy a hat különböző kasztból (Villager, Priest, Mage, Warrior, Ranger, Worker) álló csapatok a zsíros leányzókért harcoltak. Egy évvel később alaposan kibővítve Fat Princess: Fistful of Cake néven még PSP-re is átportolták.

Fat Princess Adventures teszt
[+]

2015 decemberében landolt PlayStation 4-en az újabb molett kaland: a Fat Princess Adventures. A korábbi koncepción, stíluson és műfajon kicsit csavart a Fun Bits (vagy inkább lazított) és már csak az akció-RPG vonalra fókuszált. A legújabb duci hercegnős kalandban Great Bitten vidékén a két király már megbékélt egymással, de annak rendje és módja szerint új probléma üti fel a fejét: egy sötét lelkű varázslónő érkezik a vidékre, aki a misztikus, csillogó tortaszelet titkos receptjét kutatja. Célja a gonosz sütemények receptjének feltalálása, hogy világunkat édességmentessé tehesse. A feladatunk egyszerű, a szokás szerint slamasztikába került pufók hercegnőket kell kihúznunk a szószból és a keserű jégkirálynő (Bitter Queen) körmére kell néznünk, megakadályozva ördögi tervének kivitelezését.


[+]

Az akció-RPG, vagy talán inkább a hack and slash zsánerhez méltóan utunk során rengeteget fogunk mészárolni és közben gyűjtögetjük a jutalmakat, amik az ellenfelekből és a kincsesládákból hullanak elénk. Alapszinten fejleszthetjük karaktereinket is, de nagyobb jelentőséggel bírnak az eszközfejlesztések. Az úton-útfélen felbukkanó árusoknál különleges adottságokkal erősíthetjük kedvenc felszereléseinket. A Fat Princess különlegessége egyébként abban rejlik, hogy egy-egy rövid szakasz között válthatunk a négy karaktertípus között az ellenőrzőpontoknál. A harcos és mérnök közelharcban erős, míg a mágus és az íjász távolsági támadások terén jeleskedik.

Tömör gyönyör?

Minden karakternek van két speciális képessége is. Az egyik az életerő visszatöltésével aktiválható, azaz, ha túlzabáljuk magunkat tortával, akkor egy rövid időre hatalmas hájas döggé puffadunk. Ilyenkor súlyosabb sebzéseket tudunk kiosztani és földhöz csapva magunkat a területre ható támadásunk is nagyobb jelentőséggel bír. Másik hasznos képességünk a feltöltődő szuper-támadásunk, amit italokkal vagy az ellenfelek mészárlásával tudunk növelni. Aktiválva szintén erősebbek, agresszívabbak leszünk az ellenfelek nagy bánatára.


[+]

Bár a korábbi részhez képest sokat butult és egyszerűsödött a játék, még így is kapunk egészen ötletes boss harcokat, itt jönnek elő a régi részekből megszokott taktikai és stratégiai jellemzők. A világ egyébként számos hasznos tárgyat rejt, melyeket kegyetlenül a hasznunkra fordíthatunk. A különböző robbanóhordókat időzíthetjük tömegpusztító fegyverként, gránátokat szórhatunk az ellenre és jópofa a tyúkká változtató varázslötyi is. Eddig nem említettem, de az egyjátékos mód mellett a négyfős kooperatív lehetőség azért jócskán feltudja dobni a sokszor lapos mellékküldetésekkel eltöltött időt. Társaságban mindig szebb az élet (ezúttal kimaradt a 32 fős kompetitív lehetőség). Ha még nem kaptunk inzulinsokkot a rengeteg édesség felzabálásától, akkor az egyes fejezeteket újra lenyomhatjuk Grindhouse módban is. Ilyenkor random feladatokkal színesített, egyedi szabályok mellett apríthatjuk a söpredéket.


[+]

A Fat Princess Adventures alapanyagai és fő hozzávalói (az előző részhez hasonlóan) a humor, a vér és az agresszió. Már a játék indításakor megmosolyogtató a rajzfilmes erőszakra való figyelemfelhívás. A karikatúraszerű karakterek, az animációik és a hangok / szinkronok is mókásak és kedvesek, de persze senki ne várjon csúcsra járatott grafikai tűzijátékot. Inkább szívhez szóló és mosolyra fakasztó a stílus, mintsem látószervi orgazmust előidéző. Sajnos a melák hercegnők története ugyanúgy nem sikerült bugmentesre, mint cukormentesre. Olykor feltűnően hiányoznak hangeffektek a történések alól, de ennél bosszantóbb, mikor a karakterek képesek úgy beragadni, hogy kénytelenek vagyunk újrakezdeni az adott szakaszt. Bizakodunk, hogy azért ezeket minél hamarabb karcsúsítani fogják.


[+]

A Fat Princess Adventures egy egészen kellemes és rendhagyó stíluskeverék, ami pár órára remek kikapcsolódást jelenthet a haverokkal. Bája, humora sokat ellensúlyoz a túlegyszerűsített játékmenetén és a monotonná váló harcokon, szóval azért hosszútávra senki ne tervezzen vele. A szerényebb költségvetés ellenére a fejlesztők ügyesen kreáltak egy életképes hack and slasht a Fat Princessből, ami a rengeteg vérrel, a kooperatív móddal és az ötletes boss harcokkal ideig-óráig szórakoztató tud lenni. A digi-dagi daganat kaland kalóriákkal és vérrel most sem maradt adós, a stílus szerelmeseinek mindenképpen megérhet egy próbát ez a zsíros kiruccanás. Cukorbetegek azonban csak saját felelősségükre fogyasszák, de mindenképpen beszéljenek előtte kezelőorvosukkal vagy gyógyszerészükkel.

Pro:

  • Hangulatos kivitelezés, ami nem spórol a vérrel;
  • kooperatív módban nagyobb az élvezeti faktor.

Kontra:

  • Könnyen ellaposodhat és monotonná válhat;
  • bosszantó bugoktól sem mentes.

70

Rage23