Far Cry 3 - Bemutató és teszt

Bevezetés és telepítés

Ha átnézzük a 2012. évi játékfelhozatalt, akkor elég sok olyan címet találunk, amit óriási várakozás előzött meg, hiszen több kiemelkedőnek tűnő alkotás is megjelent az elmúlt 12 hónapban. Az idei év a harmadik epizódok jegyében telt el, sok játék vált trilógiává: Diablo 3, Mass Effect 3, Max Payne 3, Assassin's Creed 3, valamint a most megjelent Far Cry 3 is. Azonban FPS műfajban nem sok olyan címet lehet felhozni, amire elmondhatjuk, hogy nagyon sokan várták annak megjelenését, mert az előzetesek alapján egy kiemelkedő programnak ígérkezett.

A Dishonored kellemes színfolt volt a többféleképpen végrehajtható küldetéseivel és újításaival. Rajta kívül még a Black Ops 2-t lehet említeni, hiszen a kiváló grafika és az élvezetes multis lehetőségek miatt sokan vártak rá. Az év végén befutó Far Cry 3 esetében azonban értelmet nyerhet az a közmondás, miszerint "utolsókból lesznek az elsők", ugyanis minden megvan benne, amit a többi program nyújtott. Ennek alapján nagy eséllyel pályázik az Év Játéka cím elnyerésére, de lássuk, beváltotta-e a hozzá fűzött reményeket.

A PlayON! Magyarország által biztosított tesztpéldányt (Ezúton is köszönöm, a Gamepod oldal munkatársai nevében.) egy kis késéssel kaptam ugyan meg, de mivel kezdetben gondok voltak a Uplay szervereivel, így nem volt akkora baj. Ez a verzió csak a legalapvetőbb kiadást foglalta magába, tehát még a "Lost Expeditions" küldetéseket sem tartalmazta, amit a dobozos példányokhoz mellékeltek. Mindössze két lemezt kaptam, kiegészítve a Uplay rendszerben történő aktiválást lehetővé tévő kóddal. Azonban az alapjáték már így is annyi küldetést és lehetőségek tartalmaz, hogy ezek hiányát nem róhatom fel a készítőknek. Most térjünk rá a telepítésre.

Telepítést követően a Far Cry 3 nálam 9,44 GB helyet foglalt el a merevlemezen, ami ma már egyáltalán nem mondható soknak, pláne annak függvényében, ha figyelembe vesszük, mekkora kiterjedésű és részletesen kidolgozott játéktérrel rendelkezik a program. A játék használatához természetesen telepítenünk kell a Ubisoft saját kliensprogramját, a Uplay-t, majd az installációt követően egy fiókot kell létrehoznunk. Miután bejelentkeztünk, elindíthatjuk a Far Cry 3-at. Az aktivációs kód beírása után a játék hozzákötődik Uplay fiókunkhoz, most már elindíthatjuk a programot a "Játék" ikonra kattintva.

Amint elindul a játék, nekifoghatunk a grafika testreszabásának. A Far Cry 3 látványvilága lenyűgöző, a hatalmas kiterjedésű, trópusi szigeteket és tengert magába foglaló játékteret küldetések közben szabadon bejárhatjuk, ehhez különféle szárazföldi és vízi járművet használhatunk. Sőt, a sok helyen fellelhető sárkányrepülőkre felszállva madártávlatból csodálhatjuk meg a helyszíneket, melyek néha valóban lenyűgözőek. Ehhez természetesen maximális látvány elérése esetén izmos konfigurációra lesz szükségünk, ám a motor skálázhatóságának köszönhetően gyengébb gépeken is megtalálhatjuk az optimális beállításokat. Térjünk is ki akkor a grafikai opciókra.

Figyelem! Bár igyekszem spoiler-mentesen írni, aki biztosra szeretné elkerülni őket, az a grafika bemutatása után inkább lapozzon az utolsó oldalra.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények