Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz Dalai Láma #10906 üzenetére

    Ilyenkor az adventben olyan témák is előkerülnek, amik egy átlagos hétköznapon talán nem ilyen hangsúlyosak.

    Az egyik ilyen gondolat, hogy az ember érték. Minden emberi lény érték. Hiszen mind Isten teremtményei vagyunk. Ha egymást becsméreljük, akkor Istent káromoljuk, az ő művét szidalmazzuk.

    Ha látok egy koszos büdös hajléktalant, aki már reggel részeg, vajon meglátom-e benne, hogy ő Isten gyermeke? Ez egy olyan kihívás, aminek nagyon nehéz megfelelni. Ítélkezni nagyon könnyű, de egy apró segítő gesztust is végtelenül nehéz már megtenni. Látjuk nap mint nap, milyen emberek vannak, köztünk élnek és járnak. És akiket legjobban megvetünk, ők is Isten gyermekei.

    Nagyon nehéz úgy élni, hogy meglássuk minden emberben -az ellenségünkben is- ezt az értéket. Mégis, talán ez az a mód, ahogyan egyáltalán érdemes élni. Én ettől igen csak messze vagyok.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • JJános

    addikt

    válasz Dalai Láma #10909 üzenetére

    "Ha látok egy koszos büdös hajléktalant, aki már reggel részeg, vajon meglátom-e benne, hogy ő Isten gyermeke?"

    Én elsősorban nem Isten gyermekét látom az ilyen emberben, hanem az ördög becsapottját.

    Talán belement egy olyan házasságba, ami után az utcára került, és már nem tudott újra felemelkedni.

    Talán elvesztette munkahelyét, és nem volt senki aki megsegítse.

    Talán belemerült az ívásba, és elitta mindenét.

    Talán elhagyta magát, és se hite, se semmije nem maradt.

    Becsapta, elhitette az ördög, és most azzal fizet szegény ember, hogy nincs hol aludjon, nincs mit ennie, és ha van pár fillérje, azt alkoholra költötte.

    Jajj azoknak, akik kora reggel részegítő ital után futkosnak, mondja Ézsaiás.

    Tehát nem Isten gyermeke, mert akik Isten gyermekei, azokat Isten vezeti is.
    Ez csak az egyik ostoba becsapása az ördögnek, amit azok, akik nem ismerik a szentírást könnyen bevesznek, mert éljen a humánum. Mert egyszer egy évben a szeretet jegyében ellágyul a szívük.

    Aki meg süket vak, mert megcsalta a gonosz, és eltévedett, semmivel sem különb.
    Ugyanaz a verem!

    2007-05-06 óta itt!

  • Noddy

    senior tag

    válasz Dalai Láma #10913 üzenetére

    Én se vitázni akarok, csak leírtam a gondolataimat, reflektálva a tieidre.

    Igaz hogy kellenek ünnepnapok, de kétlem hogy a szeretetnek kellene, az olyan mint egy falat kenyér, minden nap kell.

    Azt se mondtam, hogy az ajándékozás rossz, hanem a nem megfelelő lelkülettel végzett, de ezt te is írtad.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • JJános

    addikt

    válasz Dalai Láma #10916 üzenetére

    Legyen szeretet ünnepe, úgy sincs elég szeretet a földön. Legyen családi ünnep, és erősödjön a családok összetartozása, rendben van. Ez jó dolog. Isten családokban gondolkodik.

    De Jézus nem ilyenkor született, valamint az Ő akarata az volt, hogy a haláláról emlékezzünk meg, nem pedig a születéséről!
    Nem mindegy!

    Nem minden az, ami annak látszik. Aki pedig az Úré tisztítsa ki magát az ilyenekből.

    Az év legsötétebb napjaiban kell enni, inni, ez is helyén van. De könyörgök lássuk már be, ha valamely istentelen emberek valamit ünnepeltek, akkor azt mi ne tartsuk meg. Hiába töltöm meg más tartalommal, attól az még amannak az ünnepe!

    Ott a google meg lehet nézni miből kreálta meg az r.k.-mus ezt az ünnepet.
    Könyörgöm ne legyünk álhumánusak! Nem most kell a jót tenni, hanem Isten a jó cselekedeteket elkészítette. Persze tehetünk jót, nem az a gond. De ne gondoljuk azt, hogy ha most a részeg hajléktalant megszeretgetem, azzal valamit átadunk Krisztusból. Persze aki ezt meg tudja tenni, az nagy dolog.

    Nem kell ostobán gondolkodjunk. Nagy árat fogunk ezért fizetni! Isten is nagy árat fizetett! Ő számon fog kérni, és nincs ingyen kegyelem, csak annak, aki az életét odaadta istennek! Fogjuk fel könyörgöm. Könyörgöm. Nem sétagalopp! Majd úgy is ad, mert megteheti. Akkor miért adta oda egyszülöttjét? Azért, hogy ki legyen fizetve a váltságdíj.

    Okosak kell legyünk. Ismétlem, nem minden az, ami annak látszik. Nekünk tudni kell az igazságot követni! Mert nekünk kenetünk van!

    Pogány ünnepeket nem szabad úgy említeni, hogy az jó, mert pogány. Mi nem vagyunk pogányok! Az nekünk nem jó, értsük meg! Könyörgöm!

    Könyörgöm!

    2007-05-06 óta itt!

  • JJános

    addikt

    válasz Dalai Láma #10948 üzenetére

    10932 hsz-emet olvasd el, és reagálj rá értelmesen. Onnantól párbeszéd.
    Addig meg egymás melletti elbeszélés.

    Én nem erőszakos vagyok, csak radikális. Én nem fogok senkit felrobbantani....satöbbi.
    De hülyeségekről vitatkozni sem tudok.

    Ha nem fogadod el a szentírást, akkor nincs párbeszéd, és ha részlegesen, szintén nincs párbeszéd.

    Akkor csak ostobaságok irkálása van, amitől felmegy bennem a pumpa.

    Ilyen például a teremtés, és evolúció. Az egyik kizárja a másikat, te mégis mindkettőt hiszed.
    De akkor miért nem olvasod el, a negyedik napon történteket, és az ötödiken történteket?
    Mert látnád, hogy nem lehetett evolúció? Vagy nem érted mi van oda leírva?

    Én ha valamit nem értek, de a bibliának ellentmond, annak utánanézek, és nem fogadok el addig senkitől útbaigazítást.
    És ha valahol járok, és mást mondanak, mint ami le van írva, azt sem fogadom el. Ha másképp viselkedsz, bevisznek az erdőbe előbb-utóbb. A vallásosság erdejébe. És akkor ott úgy jársz, mint Absolon.

    Beszélgethetünk vitázhatunk, de nem lesz semmi értelme.

    Mondhatod. hogy a bibliát emberek írták, és nem sokat ér. De én erre azt mondom, hogy ez nekem ige. Én enélkül éhen, és szomjan halnék, mert annyira fontos ebből táplálkozni.

    Mert az ige Jézus Krisztus!

    2007-05-06 óta itt!

  • lao ce

    aktív tag

    válasz Dalai Láma #10954 üzenetére

    egyetertek azzal amit irsz.

    "Ugyanúgy azt mondjuk ,hogy jó, amikor azt értjük rajta, hogy előnyös. És ugyanúgy ezzel a szóval illetjük az erkölcsi jót."
    ne feledjuk, logikailag az erkolcs (mondjuk ugy az egyisten hitek erkolcsi eloirasai) is csak egy dolog. van ahol szenvedest es nyomort okoz az erkolcs, es van ahol fenyesen mutatja a helyes utat.

    a szeretet is csak egy dolog. egyszer regebben irtam hogy a szeretet sem homogen, tokeletes erzes, nem a forras, hanem csak egy dolog a tobbi kozott (azt hiszem ugy irtam hogy tul van ertekelve). akkor kicsit mas logikaba agyaztam, de a lenyege ugyan ez. tudom, te nagyon nagyra ertekeled a szeretetet es egyet is ertek a fontossagaval - de nem kivetel.

    persze azert nem tokeletesen egyenlo vagy semleges minden dolog. a szeretet nyilvanvaloan a jo oldalra "huz" legtobbunknek pozitiv a kapcsolatunk vele. de semmi sem tokeletesen pozitiv vagy negativ, mindegyik oldalban megvan a masik oldal csiraja. szoval alkalom adtan nem art emlekezni ra hogy a szeretet is csak egy dolog es tud nyomort es szenvedest okozni.

    hitem szerint csupan egyetlen olyasmi van ami nem csak egy dolog hanem A dolog. egyszerre tartalmaz minden jot es minden rosszat es eppen ezert tokeletesen semleges.

    nicht kompot

  • Dorien

    veterán

    válasz Dalai Láma #10959 üzenetére

    A szeretet alapvetően összetartozást jelent. A fizikai világban van egy erő, amit úgy hívnak: gravitáció. Ez tömegvonzást jelent és valamennyi tömeggel rendelkező részecskére hat. A gravitáció iránya eddigi ismereteink alapján mindig pozitív (vonzó jellegű), nagysága a tömeggel egyenesen-, a távolság négyzetével pedig fordítottan arányos. Szerintem ezt felfoghatjuk a szeretet primitívebb megnyilvánulási formájának is. A hasonló vonzza a hasonlót. Élőlényeknél replikátorok (gének) kölcsönhatásáról beszélhetünk, az élet teremtő erővel próbálja szétterjeszteni magát az univerzumban, az eddig megteremtett dolgait pedig élteti, védelmezi.

    "Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 95.000Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

  • lao ce

    aktív tag

    válasz Dalai Láma #10959 üzenetére

    kezd izgalmas lenni :)

    "A szeretetnek azon megnyilvánulásai, amikre azt mondjuk ,hogy nem tökéletes, vagy valakinek kára származik belole, valójában nem maga a szeretet, hanem azok a dolgok bennünk, amik akadályozzák, hogy a tökéletes szeretetet tudjuk gyakorolni."
    a vilag ugy epult fel hogy azok a dolgok amik akadalyoznak minket hogy gyakoroljunk barmi tokeleteset azok hozza tartoznak a lenyunkhoz. tehat nem tudunk tokeletes erzelmeket atelni vagy kisugarozni. ha a szeretet csak nalunk jatszik szerepet (ahogy irod kesobb) akkor _ez_ a szeretet es nem mas. es ez igaz minden mas erzelemre is amink van: ebbol is abbol is allnak. nem definialhatunk erzelmeket ugy hogy dolgok, amiket meg soha senki nem tapasztalt sem nem gyakorolt.
    a taoista jin jang jelben a feher oldalban ott a fekete potty, a fekete oldalban ott a feher potty.

    "Isten az emberi viszonylatokban nevezheto szeretetnek."
    logikailag szerintem hibatlan az okfejtesed.

    szerinted az isteni szeretet lenne a tokeletes? nem felforrositani akarom a hangulatot, de hogy hagyhatta jova a bibliat ha tudta hogy a neveben meszarolni fognak? mert ez azert megoldhato ha valaki nagyon akarja. vannak mas szent (es nem szent) irasok amiknek a neveben nem meszaroltak le masokat es megis lelki taplalekul es utmutatokent szolgalnak.
    szoval a legudvariasabban szolva is legalabb annyit meg kell allapitani hogy a biblia gondatlanul van megirva. felhuzott pisztolyt ad gyerekek kezebe. ajanlott "filozofikus" iromany ebben a temaban stanislaw lemtol az ur hangja :)
    szoval ha ez lenne az ultimate szeretet, amihez szamos alkalommal meszarszek ragadt (vagy eppen fajirtas), akkor en nem kerek belole. lehet forgatni, meg magyarazkodni, de remelem megerted az allaspontomat. en csak mesekben olvastam tokeletes szeretetrol, de a biblia nem az a mese. szerintem abban a szeretet csak a kereszteny isten reklamszlogenje (duma). a kantor nyomozban oszintebb szeretet van.

    "a ko számára maga a létezés sem érték"
    ezen el lehetne dumalni hogy a letezes onmagaban ertek-e meg hogy mi az hogy ertek. ha az entudat adja az erteket akkor a entudat az ertek? stb.

    eszembe jutott errol hogy van ez a reinkarnacios dolog, hogy ahogy fejlodik a lelked, mindig magasabb es magasabb rendu lenyben szuletsz ujja. az ember lenne az utolso elotti lepes es ha jol csinalod akkor jon a fenyozon. van egy par indiai baratom, sikerult oket zavarba hoznom ezzel az okfejtessel miszerint kijelentettem hogy ez az egesz forditva van. pont a lotifuti es kapkodosan feluletes ember kellene legyen a legalso leny akinek vegtelen szuksege van a fejlodesre, es a tovabblepesre ugynevezett "alacsonyabb rendu" lenyekbe. monjduk aki jol csinalja az kutya vagy macska lehetne, akik szolgalnak masokat alazattal es fel napokat tolthetnek meditalassal a szeretet erzeseben. aztan ha jol csinalod akkor lehetsz monjduk fa. haromszaz evig nyujtozkodhatsz a napsugar es a nedves fold fele, erezheted az eso csiklandozasat a leveleiden, mikozben rengeteg idod van meditalni a vilagrol. aztan monjduk ko vagy hegy lehetsz szinte vegtelen idovel, az egesz tortenelem jatszodik le a szemed elott. a vegen a lancnak lehetnel atom ami fantasztikus eletpalyat jar be a nagy bummban valo szuletesetol egy nap kohojan es az uron at, vagy epp a foldi eleteken keresztul. az atom igazi tanuja es reszese a vilagegyetem mukodesenek, kurta emberi esszel felfoghatatlan dimenziokat el at serthetetlenul. az egesz emberi tudomany gyermeteg gugyoges egyetlen atom sorsahoz kepest. es ezek a vegtelenul ostoba ketlabu lenyek akarnak mindenfele fenybe kerulni? bekepzelt banda. :) no, ezzel aztan meg is erkeztunk ide:

    "Mennyire van létjogosultsága az emberközpontú univerzumnak? "
    ha engem kerdezel semennyire. az ember vegtelenul arrogans ezzel kapcsolatban. ez a szemelyes velemenyem. az embernek kellene univerzumkozpontunak lennie.
    a taoista tanitas az, hogy az embernek a tao harmoniaja szerint kellene elnie. azaz alazattal megfigyelni, majd igazodnia kellene, beleilleszkedni a korulotte levo vilagba es nem elvenni es elpusztitatni kellene a dolgokat agyatlanul.

    "És ha a taot nem zavarja a kereszténység, és akár Isten léte a rendszerben, vajon a kereszténységet és Istent vajon zavarja-e, akadályozza-e, vagy korlátozza-e a tao?"
    megvalaszolhatatlan. mindenesetre ha lenne is relacio azt en nem harcnak latnam. az agy allandoan olyan kepet keres amibe belekapaszkodhat. szoval itt egy kep: teged zavar az univerzum hattersugarzasa, vagy a napszel? vagy a napszelet zavarja a te eleted vagy halalod?
    de altalaban az emberek mindent harcnak, gyoztesnek es legyozottnek latnak az allati mult miatt. jo lenne mar tullepni ezen es ugy nezni a vilag szinesseget ahogy van.

    "És vajon lehetek-e emberként egyáltalán taoista? Hiszen én egy nézopont vagyok, és talán még a tao számára sem lényeges, hogy úgy lássam a dolgokat, mint a tao."
    a tao szamara nem lenyeges hogy mi hogy latjuk a dolgokat. csak a mi szamunkra lenyeges.

    a hit ocean.
    egy kis vitorlas csonakon vagy. kifeszited a vitorlat. imadkozol hogy fujjon a szel, aztan azert hogy a vihar le ne tepje a vitorlat. ez az istenhit.
    egy kis vitorlas csonakon vagy. sem a vitorlat sem az evezot nem hasznalod. azon meditalsz hogy eggye valj a hajoval ami aztan oda visz ahova te tartasz. ez a buddhizmus.
    egy kis vitorlas csonakon vagy. a vitorlat es az evezot a vizbe dobod. inkabb motort barkacsolsz de vegul rajossz hogy a benzin mar kifogyott. ez a tudomany.
    egy kis vitorlas csonakon vagy. ha szepen fuj a szel kifeszited a vitorlat, ha elall a szel akkor evezni kezdesz. ez a taoizmus.
    :)

    ---
    mondd kerlek, te irsz/olvasol ("elvezeti szinten") angolul? csak ugy kerdem hogy tudok e hivatkozni, idezni vagy irni ilyen dolgokrol ha beszelgetunk.

    [ Szerkesztve ]

    nicht kompot

  • lao ce

    aktív tag

    válasz Dalai Láma #10966 üzenetére

    talan azt kellene tisztazni hogy mit jelent az ember- vagy valamikozpontu vilag pontosan.
    en ugy ertettem hogy az emberkozpontu vilag azert az mert minden emberen kivuli dolgot az ember szamara teremtett a teremto azaz mindennel az ember rendelkezik belatasa szerint.

    nicht kompot

  • Dorien

    veterán

    válasz Dalai Láma #10970 üzenetére

    Vicces amit írsz, mert a fekete lyukak kihasználására vannak bizonyos elméletek. :)
    Ezek ugye összeroppant nagy tömegű csillagok, amik gravitációja olyan nagy, hogy egy határon belül a fény sem képes kiszabadulni belőle. Viszont a gravitációs terük a többi égitesthez hasonlóan forog. Ha ebbe a gravitációs mezőbe bizonyos módon belelövünk egy objektumot, azt visszakaphatjuk, csak a grav. mező által megnövelt (megsokszorozott) lendülettel. Így egy (földi léptékkel) perpetuum mobile-ként működhetne a fekete lyuk. :)

    "Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 95.000Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

  • Noddy

    senior tag

    válasz Dalai Láma #10966 üzenetére

    Rendben, akkor megfogalmazom, hogy mit értek rossz alatt: Bűnös. Istentől elszakadt. És ez a bűneset óta van így, sok bibliai szakasz ír erről:

    1Móz6,5 És látá az Úr, hogy megsokasult az ember gonoszsága a földön, és hogy szíve gondolatának minden alkotása szüntelen csak gonosz.
    1Móz8,21
    És megérezé az Úr a kedves illatot, és monda az Úr az ő szívében: Nem átkozom meg többé a földet az emberért, mert az ember szívének gondolatja gonosz az ő ifjúságától fogva; és többé nem vesztem el mind az élő állatot, mint cselekedtem.

    Ez első az özönvíz előtt, a másik utána lett leírva, Nóéról és utódairól, akik "igaz, tökéletes férfiú vala".
    Ez kb olyan mint egy Doxa óra amiből egy csavar hiányzik, vagy egy BMW amiből egy ékszíj. Lehet tökéletesnek, precíznek, fantasztikusnak nevezni, de csak egy darab elromlott szerkezet. Isten tökéleteset teremtett, de az elromlott a bűneset miatt, csak egyetlen tökéletes, jó ember van: Jézus. Még a megtért, üdvözült emberek is csak Jézus érdeméért jók, nem magukban.
    Ez a humanista filozófia hatása, hogy az ember alapvetően jó, csak néha becsúszik egy egy bűn... Inkább így a helyesebb az ember rossz és Isten kegyelméből képes néha jót is tenni. (Innen jön a részleges megváltás elmélete is, hogy hozzáteszek Jézus áldozatához az én jó cselekedeteimmel és így lesz 100%-os a megváltás, és soha nem lehet nyugtom, mert nem tudom mikor hoztam ki a 100%-ot, vagy mi van ha becsúszik egy bűn, elkárhozok?)

    Ezt el lehet fogadni, ez ellen lehet lázadni. Ha tudsz valami jó érvet az utóbbi mellett szívesen meghallgatom, csak az első mellett a Biblia szól. Ez nyilván azt jelenti, hogy elfogadom, amit a Biblia mond, hogy Isten abszolút tökéletes és jó.

    Ahogy én gondolom az emberközpontúságot az az, hogy az ember hogyan éli meg a világot, mi jár az agyában, mikor a világról gondolkodik, vizsgálja azt. "Világkép, világnézet"
    Ezt lehet úgy tenni, hogy Istenre gondolok, és lehet úgy hogy magamra gondolok. Így gondoltam az emberközpontúságra, istenközpontúságra.

    [ Szerkesztve ]

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz Dalai Láma #10976 üzenetére

    Igen. Én ahogy írtam is világnézetről, világképről írtam, nem fizikai pozícióról. Nyilván nem a Föld körül forog a tejút.

    Miben más a mai ember mint a 5000-4000 évvel ezelőtti? Erre kíváncsi vagyok, és persze a többiek véleményére is.

    "És tegyük fel, megbocsátott. Ebben az állapotomban bűnös vagyok? Rossz vagyok?"

    Ez egy nagyon jó kérdés! Szerinted? Ez nem egy egyszerű dolog.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz Dalai Láma #10980 üzenetére

    A teremtett világ az emberrel teljes, tökéletes, egész. De azt nem hiszem hogy az emberért készült volna. Isten saját dicsőségére teremtette. De az ember nélkül nem lenne 100%-os, mint a puzzle amiből hiányzik néhány darab a közepéről. És Isten az embert különös figyelemmel vette körbe, de a világ képes lenne létezni nélkülünk is (vagy pl itt vannak a mai nemzeti parkok ahol vannak területek ahol kifejezetten nem kívánatos az ember jelenléte, de mégis vannak indián törzsek, akik teljes összhangban képesek a természettel együtt élni).
    Most kérdés, hogy mit ér egy olyan világ amiben nincs ember? Isten szerint az nem jó, hiszen a teremtett világa velünk tökéletes, és talán ezért is van az, hogy mindenkinek van örök élete csak valakinek üdvösségre, valakinek kárhozatra, Isten egyetlen embert se tesz semmivé, pedig megtehette volna akármikor... (bár ez megint egy teljesen más irányba visz el)
    Tehát a világ az emberrel együtt teljes, annak fontos része, de nem az emberért lett teremtve, hanem Istenért.

    Én azt gondolom, hogy a régi emberek ugyan olyanok voltak mint a maiak. Ábel nem tudott kedves áldozatot bemutatni az Úrnak, Séth, Nóé nem tudott az Istenhez fordulni?
    Az én olvasatomban a bűn, a rossz, a gonoszság az Istentől való elszakadtság. És Isten kegyelméből, tudta Ábel, Séth, Nóé, az istenfiak azt tenni amit tettek, mint a ma is "jót" cselekvő emberek (Káin is tudta, hogy milyen az Isten előtt kedves áldozat, de mégse azt mutatta be, ment a saját feje után és még ő sértődött meg emiatt). Isten teszi őket erre képessé, nem maguktól. Az a szakasz amit beidéztem az ember saját gondolataira vonatkozik ("saját"szíve gondolatának alkotása) . Amire magától képes. De mégis betelt a pohár Istennél, hiába mondta az embereknek, hogy mit kellene tenni, az emberek nem hallgattak rá (mint a mai emberek egy része is) és gonoszt cselekedtek, nem mindenki, mert ott volt Noé, ő felvállalta, hogy Istent követi és Isten meg is ajándékozta a jót cselekvéssel. Ábel is azért tudott Istennek tetsző áldozatot bemutatni, mert az úgy tette, ahogy Isten mondta. (Még Ádáméknak elmondta Isten hogy az áldozat csak véres lehet). A kánaáni népek se amiatt lettek kiirtva, mert útban voltak, hanem azért meg megsokasult a bűnük és Isten már nem tűrhette őket. De mint a történet mutatja, Noé és családja se volt tökéletes, Isten nélkül, tőle elfordulva, a világ ment ugyan úgy a bűne, Isten nélküliségbe. És a tökéletes istenközelséget újra csak Jézus Krisztusban érhetjük el. Ez lett megígérve Ádámnak, Ábrahámnak, Dávidnak, nekünk.
    Megtérésről, megváltásról mit gondolsz? Szerintem ez a téma ebbe az irányba visz tovább. Isten hogyan tudja a jó cselekedeteket kimunkálni az életünkben, nem? Megtért ember képes rosszat tenni (Istennek nem kedves dolgot)?

    Na megint jó sok hülyeséget összeírtam, mert megint a saját Biblia értelmezésemet írtam le. Remélem így még tovább tudunk menni.

    Az biztos, hogy ha elfogadod Jézus megváltását akkor nem vagy többé bűnös. Rosszat tehetsz, de Isten már nem enged tőle elszakadni. (A bűn mint Istentől elszakítottság megszünik) Ez kicsit paradox dolog, de erről beszél Pál az óember-újember kapcsán. És ezért lesz szükség az újtestben újjáteremtésre. De a kegyelemből nem lehet kiesni, Jézus áldozata egyszeri és tökéletes.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • lao ce

    aktív tag

    válasz Dalai Láma #10987 üzenetére

    erdekes hogy szegyenerzeted van. miert? csak azert kerdem mert nyilvanvaloan hivo vagy, es nyilvanvaloan intelligens ember modjara gondolkodsz errol a temarol, szoval gondolom az istenednek veled nem van sok gondja baja van (legalabbis en a helyeben nem aggodnek erted sokat :) ). szoval gondolom neki megfelelsz. ha neki megfelelsz akkor miert nem tudod elfogadni magadat? vagy mas oka van? csak ugy kerdem, nem akarlak analizalni.

    nicht kompot

  • lao ce

    aktív tag

    válasz Dalai Láma #10990 üzenetére

    van kulonbseg a ketto kozott? nem sok, az is vitatott.
    http://en.wikipedia.org/wiki/Shame

    nicht kompot

  • FehérHolló

    veterán

    válasz Dalai Láma #11807 üzenetére

    Egyetlen olyan vallás ismerek, ahol nincsenek pedofil emberek. :P

    Más: Keresztény testvéreket kérdezném, hogy volt-e valakinek tartósan (3 év+) olyan érzése, hogy beleunt az összes általa ismert keresztény gyülekezetbe (nem egyházba)?

    Skynet is real. It's called Google.

  • FehérHolló

    veterán

    válasz Dalai Láma #11810 üzenetére

    Ez egyben válasz Noddy-nak is.

    Nem, nem (kis)protestáns egyházakat értek, hanem közösségeket. A három évet meg kicsit félreértetted. 3 éve vagyok kiábrándult/beleunt állapotban.

    Rövid történet:
    Valamikor rómkat-nak lettem keresztelve. Végigjártam náluk az elsőáldozást és a bérmálást. Viszonylag gyorsan tanulok, kívülről tudtam az Újszövetséget, de senki nem kérdezte meg soha, hogy hiszek-e Jézusban.
    Utána az igazi (és természetesen egyben egyetlen) megtérésem után fel akartam számolni a "sötét múltat". Lelki tanácsért a régi papomhoz fordultam, aki szerint amit csinálok/csináltam, az Isten ajándéka. (Egyébként szentté is avattak már embereket csak ezért, szóval vicc.) Szerintem meg a Bibliában világosan le van írva, hogy bűn. Ekkor hagytam ott a római katolikusokat, és "tértem át evangélikusra", mert igazából egy evangélikus lelkésznek köszönhettem, hogy elfogadtam Jézust megváltómnak. Az evangélikus hitvallással (amire konfirmálás során megesküdtetnek) egyébként teljes mértékben, szóról szóra egyet tudok érteni. Persze szerintem részletkérdés a predestinációs állásfoglalásuk és a hasonlók, de a nagyobb egyházak közül az ő álláspontjukkal tudok leginkább azonosulni.
    Sokáig jártam egy nagyvárosi evangélikus gyülibe, ahonnét tanulmányaim miatt el kellett jönnöm Pestre. Azóta politikai és anyagi alapon elűzték a régi lelkészeket, a jelenlegi meg teljesen izébigyó, elkötelezetlen.
    A nagyvárosi evangélikus mellett a szolgálatomból adódóan jártam több gyülekezetbe is. Köztük református, metodista és baptista közösségekbe is. Reformátusban bár rengeteg barátom volt, valahogy nem fogott meg annyira, rengeteg politikai vonzata volt az alkalmaknak. Metodista nagyon jó volt, talán idilli is, de az egyházukból adódóan a lelkészt rövid idő után lecserélték (körforgó rendszer, országos szintű szabályzás). Baptista pedig nagyon zárt közösség. Én az egyszeri keresztség híve vagyok, nem kívántam bemerítkezni, ezért soha nem is kezeltek a közösség teljes értékű tagjaként.
    Aztán jött Pest, sok gyülekezetet végigjártam (legalább 8-at), mindegyikben legalább 3 hétig voltam. Az első komolyabból azután jöttem el körülbelül 1 percen belül, hogy a lelkész közölte, hogy jövő vasárnap itt lesz az egyházvezetés, sokan legyünk, mert rengeteg pénzt jelentene a közösség számára.
    A második komolyabb pesti gyülekezetem leginkább szekta volt, hamar ott is hagytam.
    A harmadikban egy évet töltöttem. Nagyon jó barátságokat kötöttem, de az egyházi alkalmak leginkább arról szóltak, hogy egy bibliai mondaton csámcsogtunk 2 órán keresztül, hogy a végén mindenki ugyanazt gondolja róla. Ez leginkább agymosásra emlékeztetett, amit nem pártolok. Közben a páromat egy másik városba vették fel egyetemre, így a pénteki alkalmakat felváltotta az ő látogatása, aztán szépen lassan kikoptam ebből a gyüliből is, mert semmi pluszt nem jelentett. (A párommal esténként szoktunk Igét olvasni, amit meg is beszélünk mindig.)
    Azóta is keresek, és egyre inkább azt gondolom, hogy az egyház (nem a gyülekezet) a hit legnagyobb ellensége.

    [ Szerkesztve ]

    Skynet is real. It's called Google.

  • doc

    nagyúr

    válasz Dalai Láma #11807 üzenetére

    nem buntetlensegrol van szo, hanem a katolikus egyhaz sokevszazados alszentsegerol
    az onmagaban is nagy problema, hogy a papok kozott boven vannak pedofilok. az viszont sokkal sulyosabba teszi a dolgot, hogy (es most szandekosan fogalmazok nagyon erosen) kihuzza a farkat egy kisgyerekbol, majd felhuzza a sliccet es odalep a szoszekre erkolcsrol es Istennek tetszo eletrol predikalni
    eleve groteszk ez az egesz colibatus, a katolikus egyhaz sajat maganak (es a merhetetlen penzehsegenek es hatalomvagyanak, aminek az egyik eszkoze gyanant talaltak ki anno a papi notlenseget) koszonheti amit kapott. teljesen termeszetellenes allapotba kenyszeritik a papjaikat (hiszen maga a Biblia is elmondja, hogy a ferfi es no egymasnak lett teremtve), aztan meglepodnek hogy elotornek beloluk az emberi szuksegletek. ettol meg nyilvan ugyanolyan felelosnek tartom a pedofil papokat, de nem egyedul ok, hanem a katolikus egyhaz is pont annyira felelosek ezekert az esetekert

  • FehérHolló

    veterán

    válasz Dalai Láma #11820 üzenetére

    A hiba biztos bennem van. Ezt nem hogy tagadom, még teli szívvel helyeslem is.

    Egy mondatba összefoglalva a "bajom": Jártam már rengeteg helyen eleget ahhoz, hogy közepesen kiismerjem magam ott, de sehol sem éreztem teljesen otthon magam. Kivétel talán az említett metodista gyülekezet, de annak vége van.

    Kezd szilárd meggyőződésemmé válni, hogy egy baráti csoportban sokkal jobban ki lehet tárgyalni - akár rendszeres jelleggel - hitéleti kérdéseket, mint egy gyülekezetben. A gyülekezet tagjai általában nem a valós énjüket mutatják a többség felé, hogy megfeleljenek az elvárásoknak, így nem is lehet velük teljesen őszintén beszélni. Sokkal jobb, ha lehullanak az ilyen kötöttségek.

    Egyébként meg nyugodtan írd le, amit gondolsz/eszedbe jut. Viszonylag fiatal vagyok még, de elég önfejű ahhoz, hogy ne kövessek semmit akaratomon kívül. :)

    [ Szerkesztve ]

    Skynet is real. It's called Google.

  • FehérHolló

    veterán

    válasz Dalai Láma #11822 üzenetére

    Aki eleve elutasítja Isten létezését, és nem ad esélyt neki, annak az embernek a megtéréséhez kisebb csoda kell. Bár ilyen is volt már a történelem során, nem is egy.

    Bocsáss meg, de ezt túlmisztifikálod. Lehet, hogy te hívő családból származol, de szerintem a keresztények legalább fele nem. Nem olyan nagy lehetetlenség a páli fordulat sem, találkoztam már vele a világ népességéhez képest elég szűk ismeretségi körömben is.
    Azzal viszont nem vitatkozok, hogy minden megtérés egy csoda. :)

    Skynet is real. It's called Google.

  • FehérHolló

    veterán

    válasz Dalai Láma #11825 üzenetére

    Egy közösségben pl. nehezebb a saját gondolatokat elmondani. Vagy az aktuális kételyeket. Mert mit fognak szólni, ha megtudják, hogy épp haragszom Istenre? Vagy, hogy épp elbizonytalanodtam, stb...

    Pont ezt a magatartást értettem az előbb gyülekezeti képmutatáson.
    Ne vedd sértésnek, csak nevén nevezem. Eljátssza az ember, hogy ő milyen mély hívő, közben épp tele van kételyekkel.

    Szerk.: Azt a részt úgy látszik, már kitöröltem. Mindegy, ez már itt marad.

    [ Szerkesztve ]

    Skynet is real. It's called Google.

  • llaszlo

    veterán

    válasz Dalai Láma #11876 üzenetére

    És mi van, hogy ha az istenhívők tévednek és nincs is pokol meg menny sőt még isten sincs hanem valami más van? Ezt senki sem tudhatja ez csak akkor derül ki ha meghalunk. Hinni persze bármiben lehet.
    Mindenkinek az az igaz ami neki igaz.

  • D1Rect

    félisten

    válasz Dalai Láma #11881 üzenetére

    De ne felejtsük el, hogy ez a "kinek van igaza" kérdés csak akkor lehet kérdés, ha a keresztény tanítások szerint vizsgáljuk a "bemehetsz-e" a "mennyországba" dolgot.

    "The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

  • llaszlo

    veterán

    válasz Dalai Láma #11881 üzenetére

    Én inkább élvezem az életet, mint hogy azon aggódjak, hogy amit teszek az tetszik-e istennek vagy nem. Majd ha ott leszek és tényleg választanom kell akkor majd választok. Most viszont egyáltalán nem érdekel ez a dolog komolyabban.
    És D1Reckt egy nagyon jó szempontot vetett fel.
    Számomra az a fura, hogy a keresztény vagy katolikus (mindegy istenhívők) vallás a leginkább intoleránsabb a többi vallással szemben. Nem is értem, hogy ez miért van így. Talán még a muszlimok ilyenek, viszont ők jóval kevesebben vannak.

    [ Szerkesztve ]

  • D1Rect

    félisten

    válasz Dalai Láma #11886 üzenetére

    "Miden vallás kizárólagos."

    A Szcientológia nem. A "minden" így meg is dőlt. ;)

    Erről jut eszembe, 2011-11-05.-én megnyílt az inglewoodi ideális Szcientológia szervezet:

    [ Szerkesztve ]

    "The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

  • kolja58

    aktív tag

    válasz Dalai Láma #593 üzenetére

    Szemle:
    "A felszínes tudásúaknak pedgi elég csak úgy tenni, mintha, és nekik az is elég lesz. "
    Akár a bölcsesség birtokában is lehetsz ezt a "megközelítést" "verd ki" a fejedből.
    Nyugattan használhatod "mea culpa mea maxima culpa".
    Ez inkább segít mint nem. (hogy gyengítsd ezt "szényenteljen" viselkedésed.)

    Nem több, nem kevesebb, csak a véleményem, nem ítélkezés.

Új hozzászólás Aktív témák