Aktív témák

  • ebegab92

    senior tag

    A topik a Samsung 850 Pro SSD-család kapcsán felmerülő kérdésekre, problémák megoldására, az SSD optimalizációjára és minden egyébre, ami vele kapcsolatos jött létre. Esetleges negatív tapasztalatok megosztására, annak megoldására való törekvés is a témák közé való.

    Információk (forrás: Prohardver)
    A Samsung régóta ígérgeti a 3D struktúrát használó flashmemóriát, másik nevén a V-NAND-ot, ami a gyártó szerint megoldja a hagyományos, ma használt planáris NAND technológiából fakadó, teljesítménnyel és élettartammal kapcsolatos problémákat, és nem utolsósorban a fogyasztásra is kedvező hatással van, miközben a tárkapacitás is gazdaságosan növelhető a jövőben.
    A tavalyi év végén beígért tárolók tárkapacitása 128 GB és 1 TB között skálázódik, és az új NAND chipeket leszámítva sokban hasonlít az előző generációhoz, azaz a 840 Pro és 840 EVO sorozathoz, kezdve ott, hogy az újdonság 2,5"-es és 7 mm vastag, csatolófelülete pedig továbbra is 6 Gbps-os SATA. A 850-esben a 840 EVO-ban is látott hárommagos, S4LN045X01-8030 vezérlője dolgozik, illetve az LPDDR2 gyorsítótár sem maradt le, aminek kapacitása a 128 GB-os modellnél 256 MB, a 256 és 512 GB-os esetében 512 MB, míg az 1 TB-os változatban 1 GB. Ami a funkciókat illeti, ezekből is jól áll a tároló: 256 bites AES titkosítás, kompatibilitás a TCG Opal 2.0 és Windows eDrive szabványokkal, TRIM, Garbage Collection, SMART, RAPID és hővédelem (throttling). Egyedül a áramkimaradásból fakadó védelem hiányzik.
    A V-NAND egyik előnyeként a teljesítményt emlegeti a gyártó, ám az alkalmazott 6 Gbps-os SATA csatolófelület behatárolja a lehetőségeket, így a szekvenciális olvasás és írás 550/520 MB/s-nél tetőzik (a legkisebb modellnél az írás 470 MB/s), míg a 4 kB-os blokkokon végzett olvasási/írási teljesítmény 100 000/90 000 IOPS. Aktív használat közben maximum 3 wattos fogyasztásra van kilátás, ami idle módban 0,4 wattra csökken, míg DevSleep módban 0,2 mW-tal számolhatunk. Végére hagytuk az élettartam kérdését, ami a Samsung közleménye 150 TBW, ami 10 év garancia mellett 40 GB/napnak felel meg (azaz a most alkalmazott 5 év mellett 80 GB/nap lenne). Ez kicsit kevesebb annál, amit elsőre vártunk, de átlagban több, mint amire elődei képesek. Ugyanakkor ennek a kérdéskörnek papíron nem kell nagy jelentőséget tulajdonítani, ugyanis egyes tesztek szerint a gyártó nagyon "óvatos" számokat adott meg.

    ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

  • ebegab92

    senior tag

    A Samsung 850 Pro SSD-k becsült élettartama különböző használatok mellett (katt a képre a cikkért):

    [ Szerkesztve ]

    ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

  • zomatt

    csendes tag

    Sziasztok!

    Nem túl pörgős a topik. :)
    Minden esetre én meg vagyok elégedve vele, van egy 512-esem és most vettem egy másikat a másodgépembe. Stabil, gyors ír-olvas, működik.

    Lenne pár kérdésem, hátha valaki tudja a választ.
    Az utóbbit Hardveraprón vettem, bontatlan állapotban. Mivel az előző tulaj adjándékba kapta, ezért nem kaptam vele számlát/garijegyet. (Mondjuk a garijegyen nincs rajta az ár, és Árgépen bárki megnézheti, mennyibe kerül, de ez mellékes.)

    Tudja valaki esetleg, hogy gyári szám alapján lehet-e gariztatni szükség esetén?

    Az is jó, ha valaki a matrica alpján esetleg felismeri, hogy ő is ugyanilyet vett valahol, és akkor meglenne a bolt, ahol pótoltatnám a garijegyet.

    Ezer köszönet, ha valakinek van ötlete.

    [ Szerkesztve ]

    Zombori

  • radi8tor

    MODERÁTOR

    Ne nyissatok minden terméknek külön topikot. A fő SSD topikban vitassátok ezt meg.

    ⭐ Stella

Aktív témák