Új hozzászólás Aktív témák

  • iMaverick

    addikt

    A cég azzal indokolja a szolgáltatás bevezetését, hogy a nyelvvizsgáztatást végző vállalatok és intézmények esetenként akár egyhavi átlagfizetésnek megfelelő díjat is elkérnek a jelentkezőktől,

    ??? Ez ugye nem Mo-on van? (Kb. 3 éve a BME-n csináltam a nyelvvizsgát és valami pitiáner pénzt kértek. Inkább amolyan hozzájárulás féle volt, de nem 80-90eFt.)

    "Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

  • GeryFlash

    veterán

    válasz iMaverick #1 üzenetére

    Nem tudom ez mi, nálunk szinte egységesen mindenhol 30 ezer Ft, 2-3ezer +/-.
    Külföldi fizetésekhez képest meg főleg nem, jó nagy baromság, bár ha fizetésnek vesszük azt az alamizsnát amit a közmunkások kapnak akkor talán.

    Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

  • vimes

    senior tag

    Pont azt akartam írni a "hagyományos" nyelvvizsga díját illetően, mint amit előttem elmondtatok. Nem tudom, mi ez a hülyeség. :F

    Erről a nyelvvizsgatipusrólpedig az a véleményem, hogy én ezt sehol sem fogadnám el...

    "Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

  • mepet

    addikt

    "a 20 perc alatt elvégezhető okostelefonos teszt semmikképpen nem biztosítja a nyelvi készségek megbízható, hatékony ellenőrzését"
    így van, ugyanis annyi a lényeg, hogy egy összesen néhány órás nyelvvizsga 32500Ft. Ha megbuksz és nem tudod miért, akkor +4000 a fellebbezés. Utána ha ismételed a felét +22500Ft. Ha mondjuk mégegyszer megbuksz: +22500Ft.
    Tehát 2 bukás esetén (ami pl. a telc vizsgáknál átlagos, hiszen szándékosan könnyített kiadványokkal verik át a nyelvtanulókat): 81500Ft.

    Ejj, ha a diplomámhoz elfogadnák a duolingo tesztjét, valamivel olcsóbb lenne...

  • vimes

    senior tag

    válasz mepet #5 üzenetére

    Ezért nem kell telc-re menni. Undorító. ECL ebből a szempontból sokkal jobb. Amúgy én még senkit nem ismerek, aki megbukott volna nyelvvizsgán. Csak 60%...

    "Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

  • b0bcat

    addikt

    válasz icemad #4 üzenetére

    Sokan kipróbálták. Közülük is sokan jópofának tartották, és ideig-óráig (jellemzően legfeljebb pár hétig) használták is, majd elszállt a varázs, és felé sem néztek többé. Okkal. Ez a rendszer így komolytalan. Sokkal inkább színes-szagos, mint átgondolt és hatékony.

    A statisztikák is ezt mutatják: elfordulnak tőle, mert nem tud hosszú távon érdekes maradni, plusz hamar kiderül, hogy nehéz valós fejlődést elérni vele, arról nem is beszélve, hogy tele van a rendszer hibákkal, valamint helyes válaszok tömegét nem fogadja el (csak a saját szája íze szerintit), ami jelentősen nehezíti a szintlépést.

    Nem a levegőbe beszélek. Tucatnyi ismerősöm vetette rá magát a rendszerre, amikor meghallotta valamely ismerősétől, hogy "hú, képzeld, ezzel ingyen lehet angolul tanulni, és még jópofa is" (nem mintha amúgy nem lehetne ingyen angolt tanulni az internet segítségével, ha az ember egy kicsit körülnéz), majd szépen lassan, hetek-hónapok alatt mindegyikük leállt a dologról.

    Pedig az alap elképzelés nem lenne rossz, és a jelek szerint az emberek motivációjára is hatással tudott lenni a kis bagoly (bár az olyan szlogenek, mint az "Okozz örömet a bagolynak!", nem biztos, hogy mindenkinél osztatlan sikert arattak :DDD), de a dolog ezen részének* kivitelezése felemásra sikerült. (*Ez úgy értendő, hogy van egy másik Duolingo is, az eredeti, ami egy fordítói közösség - amire a bemutatkozó videójukban is hivatkoznak - és amely pénzt is termel. Ennek köszönhetően tud ingyenes lenni az ingyenes része a vállalkozásnak.)

    És akkor reagálnék a cikk végére is:

    Az kétségen felül áll, hogy a Duolingo a nyelvoktató platformok között a világ egyik legjobbja.

    Erre nem látok a cikkben semmilyen referenciát, gondolom azért, mert ezt legfeljebb a Duolingo állítja saját magáról. :U Amit el tudok esetleg hinni, az az, hogy a Duolingo a leggyorsabban növekedő bázisú online nyelvoktató platform, ami három dolognak köszönhető: az ingyenességének, a jól eltalált, a felhasználók motivációjára ható felépítésnek, valamint a belepumpált marketing pénznek, amit a fizetős szolgáltatásaikból (webes fordítás) finanszíroztak.

    Mindenesetre a feltételezett jó szándék mellett nem nehéz felfedezni, hogy a sikerre alapozva az eddigi ingyenes szolgáltatáshoz egy már jövedelmet is termelő fizetős szegmenst kívánnak beépíteni.

    Mint írtam, a Duolingo-nak már van (régóta és vastagon) jövedelmező szolgáltatása. :K

    [ Szerkesztve ]

    Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

  • waccamár

    senior tag

    Én megcsináltam a tesztet, 3 napja küldték az emailt, hogy "Egy felügyelő átnézi majd a tesztedet, az eredményeidet e-mailen fogod megkapni erre a címre, 25 órán belül.". Hát, azóta nem jött válasz :(
    Szerk: email nem jött, viszont az oldalon látom, ennyi az egész:
    This certificate verifies that
    #név#
    has successfully completed the Duolingo Proficiency Exam with a score of
    9.0 / 10 in English
    LANGUAGE STATUS
    Expert. Can understand virtually anything heard or read, even intellectually demanding material such as an academic lecture or a book on philosophy. Can use the language fluently and spontaneously in a way that can even be more advanced than an average native speaker.

    Egyébként pedig persze hogy féltik a magyar nyelvvizsga központok a helyüket. Semmi értelme nincs a nyelvvizsgának, azon kívül, hogy kell a diplomához. Ha egy olyan állásra pályázol, ahol a nyelvtudás feltétel, akkor ott idegen nyelven beszélnek veled, nem a nyelvvizsgádat nézik.

    Ez a Duolingo-s nyelvvizsga arra szerintem tökéletes lenne, hogy a fent említett esetben beleírod az önéletrajzodba, hogy Duolingo nyelvvizsga, aztán a munkáltató látja, hogy OK, tud(hat)sz angolul, aztán majd élőben letesztelnek :)

    [ Szerkesztve ]

  • waccamár

    senior tag

    válasz mepet #5 üzenetére

    Szerintem aki a TELC nyelvvizsgán megbukik (pláne 2X), az szimplán nem tud eléggé angolul.

  • vimes

    senior tag

    válasz waccamár #9 üzenetére

    Na ez igaz.

    "Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

  • sztanozs

    veterán

    válasz waccamár #8 üzenetére

    +1

    Mi egy jelentkezőtől sem kértünk még nyelvvizsga papírt - viszont akivel nem lehet 15-20 percben angolul elbeszélgetni (szakmáról), annak nem is érdemes hozzánk jönnie.
    Most komolyan, van olyan cég, ahol nyelvtudásból a papír számít? Eltekintve a közszolgáktól, ahol a papírért jár a fizetés... :U

    JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

  • b0bcat

    addikt

    válasz sztanozs #11 üzenetére

    Azért ne tegyetek már úgy, mintha nem lenne összefüggés a papír és a tudás között...! :U A semmire nem adnak papírt! :N

    Sőt, ennyi erővel a diplomát se várjuk el senkitől, hiszen az is csak egy papír...

    Nyilván van különbség azoknak a tudása között is, akik ugyanolyan (szintű) nyelvvizsga bizonyítvánnyal rendelkeznek, de nem érzem életszerűnek azt az amúgy közkeletű vélekedést, miszerint a papír valójában egyáltalán nem számít. Ha egymás mellé teszel egy nyelvvizsgást és egy nyelvvizsgával nem rendelkező egyént, akkor az utóbbi elképzelhető, hogy jobban beszéli az adott idegen nyelvet, mint a másik, de nem ez a jellemző. :N

    Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

  • sztanozs

    veterán

    válasz b0bcat #12 üzenetére

    Szerintem egy 5-10-15 éve megszerzett középfokú nyelvvizsga és az aktuális nyelvtudás között minimális korreláció van. Aki használja a nyelvtudást, annak van, aki pedig nem, annak nincs (még ha valahogy át is szenvedte magát a diplomázás idején).
    A papír legfejlebb akkor mutatta a megszerző nyelvtudását (vagy fineszességét), amikor azt a tulajdonosa megszerezte.

    mod: Diplomára - ha valaki fel tud mutatni 5-10 év szakmai tapasztalatot diploma nélkül, akkor még a diploma követelménytől is el tudunk tekinteni. Sorry.

    [ Szerkesztve ]

    JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

  • bdlackoo

    tag

    válasz b0bcat #12 üzenetére

    Pedig a papir egyaltalan nem szamit. Az szamit ,hogy tudsz e kommunikalni az adott nyelven.

    dinosaurs are jesus ponies

  • b0bcat

    addikt

    válasz bdlackoo #14 üzenetére

    Tehát azt állítod, hogy ha valaki szerzett nemrégiben egy - teszem azt - középfokú nyelvvizsgát, akkor szerinted semmiféle reális elvárásom nem lehet az illető nyelvtudásával kapcsolatosan? A jelek szerint nem egy közegben mozgunk... :U

    Véleményem szerint pontosan azért létezik a nyelvvizsgáztatás intézménye, mert az olyan megfogalmazások, mint "tudsz-e kommunikálni az adott nyelven", teljesen megfoghatatlanok. Csak hogy egy sarkalatos példával éljek: ha szavak nélkül, nemzetközileg ismert gesztusokkal (simogatom a hasamat és a kitátott számba mutogatok) a tudatára adom egy - mondjuk - kínainak, hogy éhes vagyok, akkor már tudok kínaiul? ;)

    Abban természetesen mindenkinek igaza van, hogy sajnálatosan létezik olyan, hogy valakinek annak ellenére van papírja, hogy nincs erős nyelvtudása. (Hogy ez most a gyenge követelményeknek vagy esetleg csalásnak tudható-e be, már más kérdés...) De továbbra is kitartok amellett, hogy nyelvvizsgát szerezni a "leggyengébb" vizsgáztató helyen is csak a minimum tudásszint elérése esetén, kemény munkáért cserébe lehet. Napi szinten találkozom nyelvvizsgára készülőkkel, és látom, mennyit küzdenek, úgyhogy nem a levegőbe beszélek. :N

    [ Szerkesztve ]

    Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

  • iMaverick

    addikt

    válasz b0bcat #15 üzenetére

    Tehát azt állítod, hogy ha valaki szerzett nemrégiben egy - teszem azt - középfokú nyelvvizsgát, akkor szerinted semmiféle reális elvárásom nem lehet az illető nyelvtudásával kapcsolatosan?

    Pont azt írja a kolléga, hogy 5-10-15 éve megszerzett nyelvvizsga papír! Nem 5 hónapos... ;]

    "tudsz-e kommunikálni az adott nyelven", teljesen megfoghatatlanok.

    Ezért írja, hogy leülnek a jelentkezővel és 15-20 percig beszélgetnek... Amikor annó elmentem nyelvtanfolyamra, leültünk az angoltanárnővel és (még) magyarul megkérdezte, hogy milyen szintűnek tartom magamat (angolból). Namost tudni kell rólam, hogy már a suliban is mindig a kezdő csoportba ültem, aztán persze 5-ös is voltam végig. Aztán 10 perccel később, amikor mondta hogy melyik csoportba akar betenni, az mát a középhaladó volt... (Izzadtam is elég rendesen, de megérte, mert amikor elmentem a vizsgára, elsőre összejött.)

    "Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

  • gghrtz

    őstag

    Nem rossz ez a Duolingo, csak sajna még eléggé béta. Most kezdtem el angolt tanulni, és elég hasznos, bár sok idegesítő dolog van benne, és önmagában nem is elég, de arra igen, hogy egy alapot adjon. Jövőre meg felveszem az Angol I-et, meg járok magántanárhoz. Most olvasok a Duolingo mellé egy "Best of English 3000" szótárt is. Meg szereztem a netről angol olvasmányokat, amik szókincshez vannak belőve. Ja és persze google fordító, a szavak kiejtésére + ha olvasok valami szöveget és ismeretlen szóval találkozok. Remélem 1 év alatt összejön a középfokú, mert most kezdtem szinte nulláról. (persze rengeteg szót ismertem)
    A nyelvvizsgájuk meg egy igazi idióta ötlet. Valaki nagyon be volt gombázva, amikor ezt kitalálhatta...

  • waccamár

    senior tag

    válasz gghrtz #17 üzenetére

    A duolingo-nál egyébként elég hatékonyan működik a javaslattétel fordításokra. Volt jópár, amit nem fogadott el a rendszer, ezt jeleztem, és elfogadták az általam helyesnek véltet. Úgyhogy a közösség jó hatásfokkal tud rajta még javítani.

  • gghrtz

    őstag

    válasz waccamár #18 üzenetére

    Igen én is javasoltam már javítások. :) Persze a sok paraszt kommentben kritizál, de annyi esze nincs, h beküldje, mint javaslatot.

  • buherton

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz b0bcat #15 üzenetére

    Nekem az egyetem alatt kellett megtanulnom nulláról angolul (3,5 hónap alatt sikerült) és aztán nyelvvizsgát tenni, hogy megkaphassam diplomaátadón a papíromat. Amikor én lenyelvizsgáztam, akkor alig tudtam angolul szinte, és mindenhol égtem a száraz rőzse. Most már egy fokkal jobb a tudásom, de még mindig nem az igazi, és sok problémát egyelőre csak körül írni tudom. Azaz hiába volt papírom a tudás még sem volt elég, hogy felvegyenek egy olyan helyre ahova angol kell.

    Én felvételiztetőként semmilyen papírt nem kérnék. Mutassa meg, hogy mit tud.

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • icemad

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Szerintem a nyelvvizsga papír csak arra jó, hogy a tulajdonosa nyugiban legyen... "Megvan a papír, most már valamennyire tudok, amit meg nem, azt majd elmutogatom." Én az eddigi főnökeimmel megtudtam magam értetni, soha nem szóltak le a hiányosságaim miatt.
    Papírom nyílván nincs a nyelv(nem)tudásomról. Pedig nem csak szakmai beszélgetések voltak, hanem pl. a 2. világháborúról beszélgettem egy némettel és egy orosszal. Nagyon nagyon érdekes volt.

  • b0bcat

    addikt

    válasz buherton #20 üzenetére

    Nekem az egyetem alatt kellett megtanulnom nulláról angolul (3,5 hónap alatt sikerült) és aztán nyelvvizsgát tenni, hogy megkaphassam diplomaátadón a papíromat.

    Megkérdezhetem, hogy ez milyen vizsga volt? (Hadd találjam ki: belső főiskolai vagy egyetemi, B1 szintű vizsga, amit ugyanott tettél le, mint ahol a tanfolyamra jártál?) Csak mert ennyi idő alatt nem lehet a nulláról "megtanulni angolul". :N Még alapfokú (B1) szintre is kimondottan nehéz kevesebb mint fél év alatt eljutni. :U

    Azt gondolom, hogy - amennyiben igazam van azzal kapcsolatban, hogy nem "rendes" vizsgát tettél - a te példád is az én álláspontomat bizonyítja. :K

    @icemad:

    Ne érts félre, kérlek, de általában olyanok szájából hallom ezt a vélekedést, akiknek nincs nyelvvizsgájuk. Neked például miért nincs? Ha megvan a tudásod - márpedig elvileg meg kell lennie, ha meg tudod értetni magadat -, akkor mi az akadálya, hogy megszerezd?

    @iMaverick:

    Nyilván meg tudni kopni az ember nyelvtudása, bár ez sem törvényszerű. Még egyszer mondom: nem vonom kétségbe, hogy vannak esetek, amikor nincs összhangban a nyelvvizsga megléte a valós nyelvtudással, de azt állítani hogy alapvetően nincs, véleményem szerint valótlan állítás.

    [ Szerkesztve ]

    Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

  • sztanozs

    veterán

    válasz b0bcat #22 üzenetére

    Ha megvan a tudásod - márpedig elvileg meg kell lennie, ha meg tudod értetni magadat -, akkor mi az akadálya, hogy megszerezd?

    Az, hogy a diploma, néhány speciális munkahely és külföldi munkavégzés (pl. Ausztrália - de oda úgy is saját vizsga van, nem kérnek ott sem semmilyen harmadik fél álltal kiállított papírt) kivételével nulla hozzáadott értéke van.

    [ Szerkesztve ]

    JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

  • Mister_X

    nagyúr

    Megnéztem ezt a Duolingo-t és nem értem...

    Az egy dolog, hogy magyarul csak angolt lehet tanulni, angolul pedig spanyolt, franciát, olaszt, németet, hollandot és portugált is lehet... Aztán angolt lehet kínaiul és japánul is tanulni, ami nekem magas. Miért egyirányú ez a dolog?

    "Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

  • b0bcat

    addikt

    válasz sztanozs #23 üzenetére

    Az érettségi vizsgának sincs hozzáadott értéke, ha így vesszük. Ahogyan az államvizsgának sem. Akkor azok is feleslegesek? :U

    A magyarországi nyelvvizsga rendszerrel kapcsolatban ebben a cikkben már kifejtettem a véleményemet. ;)

    [ Szerkesztve ]

    Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

  • FlekkeN

    aktív tag

    válasz bdlackoo #14 üzenetére

    Egyetértek.
    Már majdnem tíz éve van angol felsőfokról papírom, de eddig csak a hivatalos úgyintézéshez kellett az iskolához. Semmilyen munkahelyen vagy egyéb közegben nem kérték vagy támaszkodtak rá, mert nem is lehet. 5-10 perc beszélgetéssel rögtön kiderül milyen szinten van az ember.

  • b0bcat

    addikt

    válasz FlekkeN #26 üzenetére

    És a két szép szemedért kaptad a papírt, vagy meg is dolgoztál érte? ;)

    Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

  • buherton

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz b0bcat #22 üzenetére

    Igaz TELC volt, de az írásbeli 77% a szóbeli 74% lett. Intenzív tanfolyamra jártam, ami azt jelentette, hogy reggel 8-tól kb 13-ig kisebb szünetekkel órák, és aztán otthon ebéd után folytattam a házi elkészítésével egészen estig. Gyakorlatilag egész álló nap csak angolul tanultam egymás után három hónapig. Majd befizettem magam még egy fél hónapra a vizsga előtt, hogy felfrissüljön a tudás.

    Nem lehetetlen, csak rengeteg szabadidő kell, és több mint 200k huf volt A-Z-ig (ár-érték arányban ez a legjobb konstrukció).

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • buherton

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz b0bcat #25 üzenetére

    Az érettségi egy nagy vicc. Aki megbukik rajta, ő tényleg kőbunkó és sötét mint a fekete lyuk.

    Az államvizsgán már mindenkit átengednek szinte. A legköcsögebb és legszemetebb tanár is vajra kenhető tanárrá változik a záróvizsga erejéig.

    Jó ismerősöm földrajz diplomával programozik igen masszívan.

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • Zoo123

    senior tag

    Hát igen, mint előttem már többen említették: hamar rá lehet unni a Duolingóra.
    Én is kimaxoltam kb 1 hónap alatt azóta rá se néztem mert az ismeretanyag felfrissítése ne kihívás.

    A nyelvvizsgához:
    Mi garantálja hogy vizsga közben nem használod a google fordítót/internetet/akármit?
    Esetleg mi akadályozza meg hogy "egyéb" segítséget vegyél igénybe?
    Puska, súgás, bármi amit a "felügyelő" személy nem lát a kamerán keresztül.

    ''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

  • waccamár

    senior tag

    válasz Zoo123 #30 üzenetére

    Folyamatosan megy a kamera. Beszélni csak akkor lehet, ha erre a feladat megkér. A képernyőt kell figyelni, elnézni, felállni nem lehet. A képernyő-aktivitásodat is rögzítik, úgyhogy nem tudsz másik lapon szótárat használni.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    Erről a nyelvvizsga "rendszerről" csak az a véleményem, hogy a legelső kérdés az, hogy ezt elfogadják-e bárhol is és ha a válasz nem, akkor felesleges vizsgázni, főleg hogy fizetni is kell érte.

    A többit általánosságban a témáról:

    Pár hónapja tettem le elsőre a középfokú angolt nyelvvizsgát (ECL) viszonylag jó eredménnyel, szóval nem csak átestem a lécen, de elég negatív véleménnyel vagyok az itthoni nyelvoktatásról, a módszerekről és a nyelvvizsgákról is. (Nekem csak a tudásra volt szükségem, a nyelvvizsgára nem, de ez volt a feltétele a támogatott tanfolyamnak amire jártam)

    Az itthon elfogadott akkreditált nyelvvizsga típusok más országban gyakorlatilag nem érnek semmit, hiába adnak hozzá idegen nyelvű betétlapot. Ezzel szemben például ha valaki Nagy Britanniában szeretne felsőoktatásban tanulni, vagy a nemzetközösségben letelepedni valahol, állampolgársági vizsgát tenni, oda olyan vizsgát kell letenni (pl. IELTS), amit nálunk nem fogadnak el, sőt itthon sem fogadja el az összes főiskola/egyetem az összes itthon akkreditált vizsgát, ami igazából aláássa az egész akkreditációs rendszert.

    Aranyszabályként el lehet mondani, hogy csak akkor tegyél le valamilyen nyelvvizsgát, ha szükséges valamihez és olyan fajtát, amit elfogadnak. Magához a nyelvtudás igazolásához a legtöbb cégnél - ahol tényleg kell a nyelvtudás - nem kell vizsga. Ott úgyis letesztelik az embert és nem érdekli őket semmilyen papír, akár múlt heti, akár tíz éves.

    Az ECL-ről tudok első kézből nyilatkozni, de a felkészülés során többféle tesztet megnéztünk és például a vizsga témakörei is eléggé egy kaptafára hajaznak. A véleményem az, hogy a vizsga során pont az vész el, ami a nyelv esszenciája, mégpedig a teljesen általános hétköznapi szóbeli kommunikáció. Százezrével szaladgálnak az emberek középfokú nyelvvizsgával az országban, de nem lennének képesek lekezelni nyekegés és nyelvtani hibák halmozása nélkül a legáltalánosabb hétköznapi szituációkat, mint busz-, vonat-, repülőjegy rendelés, vásárlás, megkérdezni, hogy hol van valami a szupermarketben, ha épp nem találja, kérni egy kisebb méretet egy cipőből a boltban, lefoglalni egy szobát egy hotelben, vagy elmondani az orvosnak hogy mi a baj és akkor még nem beszéltünk arról, hogy számlát szeretnénk nyitni egy bankban, feladni egy csomagot a postán, de előtte megkérdezni, hogy hány nap alatt ér oda, mennyibe kerül, reklamálni egy boltban, bankban, hivatalban, nem beszélve arról ami ma egy tipikus példa, kimenni pl. Londonba és regisztrálni egy munkaközvetítő cégnél és válaszolni pár egyszerű kérdésre. A hétköznapi csevegésről nem is beszélve, a buszmegállóban az időjárásról, vagy a tegnapi focimeccsről.
    Mondhatni az itthoni nyelvvizsgák többsége túl mesterkélt, túlságosan elméleti, és gyakorlatilag olyan mintha egy érettségi vizsgát tenne le az ember újra és nagyjából pont annyi haszna van, mint egy érettségi vizsgának. Felszívod magad, megjegyzed amit tudsz, aztán a vizsga után pár nappal már a felére sem emlékszel és a többséget ez nem is zavarja. Tök jó hogy van tétel az EU-ról, az oktatási rendszerekről, a családról, a férfi-női kapcsolatról, a környezetvédelemről, a nyaralásról, de mondhatni ez olyan, mintha már másodfokú egyenletet kellene megoldani, miközben arra nem kíváncsiak, hogy tudsz-e összeadni, szorozni vagy osztani. Írjunk, beszéljünk angolul a genetikailag módosított növényekről, vagy Magyarország helyzetéről az EU-ban...ja hogy nem tudsz venni egy jegyet Londonból Edinburghbe átszállás nélkül és nem tudod elmagyarázni a főnöködnek, hogy azért késtél mert a metró lerobbant, a busszal meg több órába telt, mire átértél Kelet Londonból Nyugat Londonba. (nem beszélve arról, hogy mindez teoretikus, mert fel se vettek mosogatónak diplomával és középfokú nyelvvizsgával, mert nem tudtál elmondani néhány épkézláb mondatot, főleg hogy nem is értetted a kérdéseket)

    Nagyjából el lehet azt mondani, nálunk egy frissen nyelvvizsgázott egész jó tudással rendelkezik a nyelvtan területén, van egy 5-10 ezres szókincse, aminek a nagy része sajnos passzív, viszonylag jó írásban és tűrhető a kiejtése. A szóbeli kommunikáció viszont jellemzően nagyon gyenge mind az értés, mind a beszéd oldaláról nézve. Nulla rutinnal, gépiesen, mondhatni tényleg úgy mint egy lassú számítógép rakja össze a legtöbb nyelvvizsgázott illető a mondatokat, miközben a fejében cikkáznak a nyelvtani szabályok, igeidők, a szósorrend, a ragozás, az épp eszébe jutó szavak és nagyon sokan egyszerűen leblokkolnak, mert nincs rutinjuk az egészben. Ennek oka a hibás módszertan a nyelvtanítás során. A hangsúly erősen az írásbeli készségekre van helyezve ahogy a számonkérés is szinte csak írásban történik, tesztekkel. A nyelvtan és a szavak fontos részei a nyelvnek, de használni is kellene, aminek az elsődleges és magasan a legfontosabb formája továbbra is a beszéd. Gyakorlatilag az alapok elsajátítása után a tanárnak csak idegen nyelven kellene kommunikálnia a diákokkal és őket is erre forszírozni minden áron. Sajnos ezzel a módszerrel nagyon kevés nyelvtanár oktat, nem beszélve azokról, akik valamikor régen szerezték a diplomájukat, aztán azóta se töltöttek hosszabb időt a célországban, vagyis talán a tanár szóbeli tudása sincs épp a toppon.

    Mikor letettem a középfokú nyelvvizsgát, azt mondtam a többieknek, hogy "a vizsga megvan, most már csak meg kellene tanulnom Angolul beszélni is".

    Az angol, pontosabban a Brit angol kiejtésnek van egy nem igazán reklámozott árnyoldala, mégpedig az, hogy mi egy olyan kiejtést tanulunk (megérteni és beszélni), amit ott kint Nagy Britanniában értenek, de nagyon kevesen beszélnek. Mi az úgynevezett RP (Received Pronunciation) kiejtést tanuljuk, ami elvileg a hivatalos kiejtés, viszont a statisztikák szerint pl. 1974-ben csak az ott élők 3%-a beszélt RP kiejtéssel. Ha jól tudom ez valahonnan az elit iskolákból kezdett elterjedni, mint valami késői nyelvújítási próbálkozás és az átlag ember számára a mai napig negatív tartalommal bír, mivel úgy tartják, hogy ha valaki ezt beszéli az társadalmilag magasabb szintűnek tartja magát. Amolyan fennhordom az orrom, úriaskodok, vagy pedig csak ezzel próbálom tettetni hogy én egy felsőbb "osztályból" származok. Csúfolni is szokták posh-nak, meg fake posh-nak. Ennek sajnos több hátránya van számunkra. A kisebbik az, hogy minél jobb kiejtéssel beszéljük az RP-t, annál jobban fog "utálni" minket az átlag ember, mert kicsit olyan nekik ez, mintha direkt nyomnánk ezt a lordos-ladys hamis akcentust. A nagyobbik hátrány meg egyszerűen az, hogy a legelterjedtebb akcentusok eléggé eltérnek az RP-tól és a kellemes ízes beszéd mellett ez az érthetetlenségig fokozódhat, főleg hogy vannak akcentusok, amik az RP lassú tagolt kiejtésének pont az ellenkezői, vagyis a nagyon hadarós, gyors beszéd. Valami olyan, mint az USA-ban valami déli redneck, vagy valami gettós tesóduma, csak itt kvázi az egész ország ezt nyomja regionálisan erősen változó formában, idegen nyelvűként olyan nagyon idegesítő jellemzőkkel, mint pl. a "glottal stop" Felkészülni meg nem is nagyon lehet erre itthon, mert nem fogsz kapni a könyvesboltban Cockney, Estuary, Liverpool-i, Glasgow-i, vagy Welsh nyelvkönyvet, hanganyagot. A youtube-on elég sok videot lehet találni a témáról.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Graphics

    Jómunkásember

    Ez a cikk számomra azért volt hasznos, mert jelenleg elég gyér a nyelvtudásom, hiába van nyelvvizsgám.

    Most legalább kicsit utánaolvasok az online fejlődési lehetőségeknek, ha már annyit buzerálom az okostelefonom...

    EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

  • icemad

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz b0bcat #22 üzenetére

    Minek csináljam meg? A büdös életben nem kérték még, ahogy a diplomát sem. Mondjuk nem is Magyarországon dolgoztam... Eddig a legdurvább állásinterjúm is csak annyi volt, hogy kb. 30 percig beszélgettünk angolul utána 15 percig oroszul főleg erősáramú berendezésekről. Utána elémraktak egy műszaki rajzot, amiről minden szöveges infó hiányzott, és el kellett magyaráznom, hogy mi az amit látok. Nyelvvizsga szóba sem került, nem is kerülhetett, mert aki alapszinten nem beszél angolul az nyílván nem pályázik meg ilyesmi melót...
    Egyébként meg diplomám sincs, azt nagyon bánom, hogy nem fejeztem be az egyetemet. Ha azon múlt volna akkor gondban lettem volna, mert akkoriban még alapszinten sem beszéltem angolul. (Csak ami a magyar közoktatásban rám ragadt, de az kevésnek bizonyult...) Amit tudok, azt kint tanultam meg. Nyílván ennek is vannak hátulütői, mert pl. oroszul csak beszélni tudok, írni és olvasni már nem nagyon...

  • Brianiac

    aktív tag

    Azért túlzás kicsit ez "a papírnak semmi értelme" meg "a diplomának semmi értéke" hozzáállás... Oké ha van egy szakmában x év tapasztalatod az persze jóval többet ér mint a diploma, de ennyi erővel akkor ne is járjunk semmilyen iskolába főleg ne egyetemre/főiskolára mer úgy sincs semmi értelme.. Azért az alapokat mégiscsak többnyire az iskolában tanulják meg az emberek, persze nyilván ez szakma függő is. Biztos vannak akik otthon maguktól megtanulnak pl. programozni, de nekem főiskolára kellett mennem, hogy jobban értsek az infohoz. Enélkül valszeg sehol se lennék, így viszont legalább némi alapot tanultam ami kiindulásnak elég, persze nyilván nem a papír számít, de azért valami tudást mégis ad.

    Lumia 520

  • Alchemist

    addikt

    válasz b0bcat #22 üzenetére

    Ha megvan a tudásod - márpedig elvileg meg kell lennie, ha meg tudod értetni magadat -, akkor mi az akadálya, hogy megszerezd?

    Total waste of time... :)

    Az érettségi vizsgának sincs hozzáadott értéke, ha így vesszük. Ahogyan az államvizsgának sem. Akkor azok is feleslegesek?

    Teljesen feleslegesek, ezt már azóta mondom, mióta ezeket letettem... jópár évtizede.
    Azzal együtt, hogy a gimis osztályunkban csak nekem volt színötös érettségim és az államvizsgám is ötös lett...

    Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

  • Alchemist

    addikt

    válasz Brianiac #35 üzenetére

    Persze hasznos lehet az iskola (bár nem biztos, hogy hatékony tanulásra a legjobb), de van ilyen is.
    :)

    Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

  • b0bcat

    addikt

    @buherton: Milyen szintű TELC vizsgát tettél le? És mikor? (Csak azért kérdezem, mert a TELC hírhedt volt arról szakmai körökben, hogy éveken keresztül B1 szintű feladatsorra adtak B2 szintű nyelvvizsgát, amíg be nem fenyítette őket a NYESZE.) Középfokú nyelvvizsgát nulláról ennyi idő alatt csak egy nyelvzseni tud letenni. Persze nem kizárt, hogy te az vagy, ha neked ez sikerült. ;)

    @Tigerclaw: Teljesen logikus az okfejtésed, de látszik, hogy te egy nem annyira tipikus oldaláról közelíted meg a kérdést, ugyanis az angolul tanulóknak csak a kisebb része próbál angol nyelvterületen boldogulni az itthon elsajátított tudásával. Igazat kell adnom neked abban is, hogy az iskolában tanult angol esetenként kifejezetten gyenge alapnak bizonyulhat native környezetben (bár érdekes módon a felsőfokon ill. annál is magasabb szinten beszélő ismerőseim sosem panaszkodtak ilyesmire), cserébe a más nem anyanyelvi beszélőkkel folytatott kommunikációra általában teljesen alkalmas. És abban is igazad van, hogy külföldön jobban kamatoztatható egy IELTS, TOEFL vagy egy Cambridge vizsga, mint bármilyen magyar papír, de abban gondolom egyetértünk, hogy ezeket sem puszira adják, hanem kemény munkával kell megdolgozni értük. :K

    @Duliee: Akkor a Duolingo-t pont nem ajánlanám neked. Ingyenes online nyelvoktató oldalt is találsz jobbat, de ha biztosra szeretnél menni, fizetőset jobban megéri választani, és azok sem drágák általában.

    @icemad: Én értem, amit írsz, és nem is szeretném kétségbe vonni sem a szakértelmedet, sem azt, hogy a nyelvtudásod minden bizonnyal pont elegendő ahhoz, ami például a munkádhoz szükséges. Csak amellett próbálok érvelni, hogy nagyon vékony a vonal a "meg tudom értetni magamat" és ennek az ellentéte között, amikor milliós károk keletkezhetnek vagy emberéletek kerülhetnek veszélybe nyelvi félreértések miatt, amelyek akár egészen aprók és jelentéktelennek tűnők is lehetnek... :U

    Azt gondolom, hogy továbbra is sajnos elbeszélünk egymás mellett, úgyhogy részemről lezárom ezt az elméleti "vitát" arról, hogy van-e értelme a nyelvvizsgának, mert túlságosan bele van ivódva a magyar emberekbe, hogy a nyelvvizsga és a nyelvtudás két különböző dolog, holott ez így, ennyire feketén-fehéren tényszerűen nem igaz. És hihetitek azt, hogy csak azért védem a mundér becsületét, mert tanárként része vagyok ennek a rendszernek, pedig pont hogy én is a valós nyelvtudás híve vagyok, ami nem 100%-osan egyezik meg azzal, ami mérhető egy nyelvvizsgán, ám ha nem lennének nyelvvizsgák egyáltalán (illetve nyelvvizsga-kötelezettség országunkban), akkor meggyőződésem, hogy még annyian sem beszélnének nyelveket itthon, mint most (ami csak arra elég, hogy sereghajtók legyünk az Unióban).

    Amúgy meg jól elkanyarodtunk a témától... Más nem írta meg ezt a Duolingo-s tesztet? :D

    Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

  • Tigerclaw

    nagyúr

    A legtöbb itthon akkreditált nyelvvizsga letétele sajnos tényleg nem garantál semmit és néha az sem, amit mondjuk az anyaországban elfogadnak. Talán a kutya ott van elásva, hogy a nyelvoktatással kapcsolatos könyvek és a nyelvvizsga rendszerek túlságosan a célország anyanyelvi oktatására épülnek, miközben nem anyanyelvként, hanem idegen nyelvként, második nyelvként máshogy kellene oktatni, tanulni és visszakérdezni is a tudást. Anyanyelvként a kisdiák nem iskolában tanulja a nyelvet, hanem már otthon megtanulta a nagy részét, benne a legfontosabb, legkritikusabb elemeivel. Ő úgy beszél, ahogy lélegzik, reflexből, "izommemóriából", egy pillanatra sem gondolva a nyelvtanra, az igeidőkre, a szavakra, rágondol és mondja. Nálunk sem tanítják magyarul beszélni az elsősöket, csak csiszolnak kicsit rajta, növelik a szókincsét idegen szavakkal és persze elmondják, milyen nyelvtani szabályok miatt beszél úgy a diák ahogy beszél, mert azt számon lehet kérni és osztályozni. A kis diák már tud beszélni, pedig fogalma sincs az alanyról, állítmányról, tárgyról, határozókról, jelzőkről, névelőkről, igeidőkről, ragozásról.

    Aki viszont második nyelvként tanulja, ráadásul nem otthon a szülőktől, gyerekkorában, annak a folyamat mondhatni máshogy néz ki. Mi szabályokat, mondatelemzést tanulunk, igeidőket, ragozást, minden szót külön külön, amit írásban, mikor több idő van gondolkodni talán működik, de szóban nem igazán. Ahhoz ki kell menni pár évre a célországba, hogy szép lassan ráragadjon a nyelv nagyjából ugyanazon a módon, ahogy a kisgyerekre is, csak persze lassabban, már csak azért is, mert amíg a gyerek mellett ott vannak a szülei akik égnek a vágytól, hogy a gyereküket megtaníthassák 1-1 új szóra, kijavítva a hibáit, a nyelvtanuló mellett jellemzően nincs senki aki ezt megtenné neki a nap 24 órájában. Feltétlen reflexé kell válnia a nyelvtudásnak, hogy tényleg képesség válljon belőle. Mikor már nem azért érted a mondatot, mert felismered az igeidőt, a mondatszerkezetet és a szavakat, hanem egyszerűen hallottad már több-százszor a kifejezést és reflexből érted, gondolkodás nélkül, ahogy a válaszod is reflexből jön rá, na az már a tudás.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • b0bcat

    addikt

    válasz Tigerclaw #39 üzenetére

    "Ahhoz ki kell menni pár évre a célországba, hogy szép lassan ráragadjon a nyelv nagyjából ugyanazon a módon, ahogy a kisgyerekre is..."

    Két ponton nem értek egyet ezzel:

    1) Nem kell kimenni. Itthon is közel tökéletesen meg lehet tanulni angolul (vagy más idegen nyelven), ha a tanuló kellőképpen érdeklődő és megfelelő segédlethez (tananyag, tanár, stb.) jut. Még csak anyanyelvi tanár sem feltétlenül kell. Ennek a második pont is a magyarázata.

    2) Csak egy kisgyerek tanul úgy - tudattalanul - nyelvet, mint egy kisgyerek. Már a nagyobb gyerek agyában is más mechanizmus dolgozza fel ezt a fajta információt, a felnőttekről nem is beszélve. (Részben erről írtam a szakdolgozatomat.)

    Ami mellett érvelsz, az megint az anyanyelvi környezetet értékeli fel. Ezzel most nem azt akarom mondani, hogy nincs igazad azzal kapcsolatban, hogy anyanyelvi környezetben milyen jól meg lehet tanulni egy idegen nyelvet (hozzátéve, hogy az anyanyelvi környezet nem elégséges feltétele a nyelvtanulásnak, mindössze egy lehetőség, amivel sokan nem élnek, pedig ott vannak), hanem azt, hogy nem a környezeten múlik az eredményes tanulás, hanem sokkal inkább a tanuló képességein, motivációján és szorgalmán.

    Ez (hogy anyanyelvi környezetben vagy legalább anyanyelvi tanártól lehet csak hatékonyan tanulni nyelvet) is egy olyan közhiedelem, mint az, amiről fentebb írtam, hogy többet nem hozom szóba... :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

  • Kari1

    aktív tag

    Elég vicces, 20 perc alatt maximum 1-2 dolgot lehet lemérni de hogy ez nem fogja megadni a nyelvtudásod az is biztos. Nem véletlen vannak a nyelvvizsgán többféle feladatok, mert ez egy komplex dolog tudnod kell, olvasni (szöveget értelmezni), írni, nyelvtant érteni, beszélgetni stb...

    Illetve maga (mint) a nyelvvizsga szerintem igen is kell és fontos már csak azért is mert ha erre készülsz akkor olyan dolgokat is meg kell tanulnod amiket egyébként lehet hogy nem tennél meg. Pl lehet hogy állásinterjún nem nézik a papírokat illetve lehet hogy ott elbeszélgetsz, de az még nem jelenti azt hogy mélyen is mered pl az angol nyelvet. (nem feltétlen fognak ott előjönni az igeidők közötti különbségek, nem derül ki hogy tudsz-e, discursive essay-t vagy complaint letter-t írni, pedig ezek is hozzátartoznak a nyelvhez hogy tudod hogy hogyan épül fel a szerkezete...) /pl sok magyar még magyarul sem tud rendesen megírni egy panaszlevelet csak "beböfögi a mondanivalóját".

    Amúgy én sem vagyok híve a papíroknak de szerintem a nyelvvizsga pont arra jó hogy a felkészülést keretbe foglalja, irányt ad a tanulásnak, és a valamilyen szinten mégis méri is hogy mennyire tudsz pl angolul.

  • gghrtz

    őstag

    válasz b0bcat #40 üzenetére

    Ez szar példa lesz, de kung-fuzni se csak kínaitól lehet megtanulni perfektül.
    Nagybátyám németet tanult, most németben él, de asszed` perfekt német lett? Közel sem... :N
    Nem jónak ment a válasz, na mind1. :B

  • Mister_X

    nagyúr

    válasz b0bcat #40 üzenetére

    2)-es pontra: a gyerek automatikus, míg a felnőtt logikus. Lesarkított példa: a gyereket a szülei viszik iskolában, megjegyzi, hogy a zebránál meg kell állni, melyik sarkon kell befordulni. Ezzel szemben egy felnőtt egy idegen városban elővesz egy térképet, megnézi hogy hol van az, amit keres, majd odamegy.

    [ Szerkesztve ]

    "Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

  • mepet

    addikt

    válasz waccamár #9 üzenetére

    Voltál az elmúlt 1 évben TELC nyelvvizsgán? A vizsgázók 90%-a azt mondja, hogy a teszt megdöbbentően nehéz. (pl: ha a gyakorlófeladataid, amik nemrég éles nyelvvizsga sorok voltak 90%-ra tudod teljesíteni, akkor most nagyon nagy mákod van, ha elérted a minimális 60%-ot). Ez a német és angol nyelvvizsgákra biztosan igaz, a többiről nem tudom biztosan. A lényeg a megtévesztés, még a 2013-as kiadású TELC feliratú tankönyvek és munkafüzetek is nevetségesek az igazi nyelvvizsgákhoz képest...

    És a TELC ezt simán megengedheti magának, hiszen mindenki úgy van vele, hogy "telc-re megyek, mert az a legkönnyebb". Ez igaz... ...volt valaha.

  • lorincmate

    tag

    Érdekes az ötlet. Bevallom szkeptikusan állok hozzá, bár nyelv vizsga szerintem egy elítélendő dolog. :DDD
    Tudom nagyon meghökkentő a kijelentés, de kell mindenhova a "papír",,, és az valós tudást nem mutat csak, hogy te egyszer nagyon jól tudtál pl.: angolul.
    Ráadásul pénzlehúzás kőkeményen, és néhol feleslegesen mélyen belemennek az adott nyelv adott aspektusaiban, amire a való életbe normális körülmények között semmi szüksége nem lesz a delikvensnek.
    Szerintem felsőoktatásban is, szaknyelvi tárgyat is csak úgy kéne felvenni hogy előtte az ember bebizonyítja hogy ő tud angolul és utána vinni egy max 6 hónapos igazolást erről, vagy mit tudom én( jó most csak írtam egy példát, de ne én találjam már ki.).... de ez a jelenlegi rendszer nem effektív a tanulók részéről.

    F4 modul

  • zseko

    veterán

    @b0bcat Ha megvan a tudásod - márpedig elvileg meg kell lennie, ha meg tudod értetni magadat -, akkor mi az akadálya, hogy megszerezd?

    Igaz nem saját példa: ismerősöm kint élt évekig amerikában (~8 évet, tinédzserként), itthon nyelvvizsgázni akart, nem ment át, mert: - nem a tanár szájíze szerint beszélt; - nem a brit angolt beszélte hanem az amerikait; - az angol 'tanár' néhol nem értette mit mond, mert nem is ismerte azokat a kifejezéseket amiket használt.

    Más példa, amiről @Tigerclaw is írt: Erről a nyelvvizsga "rendszerről" csak az a véleményem, hogy a legelső kérdés az, hogy ezt elfogadják-e bárhol is és ha a válasz nem, akkor felesleges vizsgázni, főleg hogy fizetni is kell érte.

    Unokatesóm angol nyelvvizsgája ha jól emlékszem Cambridge-ben osztályozták kiemeltre, amit bárhol elfogadtak, csupán itthon az országban nem, itt csak a 'rigó utcait', amit viszont sehol máshol nem fogadnak el, így honosíttatnia kellett. Na ez az igazi vicc, nem a duolingo-s nyelvvizsga.

    [ Szerkesztve ]

    HR24.hu

  • b0bcat

    addikt

    válasz zseko #46 üzenetére

    Az első példához: Tehát az ismerősöd - elvileg - túl jól tudott angolul, ezért nem sikerült a vizsgája. Ez nem gyakori. Általában az szokott lenni a baj, hogy a külföldön elsajátított konyhanyelv nem elég középfokon. :N

    A második példához: Nekem is járt úgy főiskolai csoporttársam, hogy a proficiency (C2 - a legmagasabb elérhető szint a KER-ben) vizsgáját nem fogadták el a főiskolán, mondván, hogy csak C1-ig tudják értelmezni az itthoni rendszerben a szinteket, tehát a túl magas nyelvvizsga szintje miatt neki - ellentétben velem, akinek "csak" C1 szintű vizsgám volt - be kellett járnia azokra az órákra, amelyek alól én felmentést kaphattam. :U

    Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

  • zseko

    veterán

    válasz b0bcat #47 üzenetére

    Hallottam beszélni mikor összefutottunk egy csapat külföldivel, nem volt az itthon tanult emberektől hallott öö-zés és pillanatnyi megakadások, gondolkozás nélkül beszélt és váltott angolról magyarra. És az a magyarokra jellemző akcentus sem volt amit sok embernél hallottam már.

    Én sajnálatosan egyelőre még mindig nem tudok angolul :( ebben szerepet játszik a valamennyi lustaságomon kívül a szétszórtságom is, valamint az, hogy viszonylag gyorsan felejtek. Nem csak angolt. Persze hülyeségeket meg tudok jegyezni, tudom az összes weboldalon minden jelszavamat, pedig majd mindenhová más van és 20-40 karakteres részben értelmetlenek... :F
    Az Oxford Bookworms könyveiből a 2-es megy gond nélkül, a 3-hoz már kell egy kis szótár, de ennél tovább nem jutottam még. :(

    HR24.hu

  • elistvan

    senior tag

    válasz mepet #44 üzenetére

    Szerintem ez a savanyú a szőlő effektus kissé. Van németből egy 2003-as TELC vizsgám elsőre meglett bőven 80% feletti az egész, a szövegértés 100%. Általában a leveleim gyengék. Van ECL vizsgám is. Munkaügyin keresztül csináltam alapfokún 4 hónap alatt alapfokút majd egy középfokúm rá 1-1,5 évre. (Itt a szóbelim ECL az írásbelim TELC mert a levélben a szempontokat félreértelmeztem állítólag. Volt fellebbezés de nem jött be.). Mindkét esetben tanfolyam előzte meg. A németnék intenzív 60 vagy 90 órás 2 hetes, (2 évvel érettségi után csináltam előtte 7,5 évig tanultam nyelvet először heti 2 majd 4 órában szakközépben nem spec nyelvi szakon.) Szerintem normálisak a feladatok. Az angolnál 4,5 hónap alatt készítettek fel minket heti 30 órában. Majd találtam egy nyelviskolát ami kezdő pedagógusoknak ingyenes volt (Lite nyelviskola) ott heti 2x4óra volt kábé 7-8 hónapig. Az angolt hellyel közzel autoditakta módon tanultam.

    Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

  • b0bcat

    addikt

    válasz elistvan #49 üzenetére

    "Az angolt hellyel közzel autoditakta módon tanultam."

    Erre sajnos a többség nem képes, és nem azért, mert nincsenek a megfelelő képességek birtokában, hanem mert motiválatlanok, illetve sok esetben egész egyszerűen lusták. :(

    Az a szomorú tapasztalatom, hogy ha egy magyar átlagembernek - mármint olyannak, aki "szeretne" megtanulni angolul - a kezébe adnál egy paksamétát azzal, hogy "tessék, itt van minden, amit tudnod kell, ráadásul tök ingyen, mindössze foglalkozni kellene vele", 10-ből 9 magyar semmire nem jutna vele. És a maradék 1 sem tudná teljesen önállóan kihasználni a lehetőséget. (Sokan azért csak azért járnak tanárhoz vagy nyelviskolába, mert így rá vannak kényszerítve arra, hogy egyáltalán foglalkozzanak a tanulással...)

    Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

Új hozzászólás Aktív témák