Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dqdb

    Topikgazda

    válasz daninet #27266 üzenetére

    Sajnos csak a szokásos ötleteket tudom feldobni, annyira furcsa és egyedi a probléma:
    1. hasonlóan friss verziójú Chrome/Vivaldi nem csinálja?
    2. próbáltad üres hordozható telepítéssel, hogy úgy mi a helyzet?
    3. próbáltad kikapcsolt vírusirtóval, hogy úgy mi a helyzet?
    4. kikapcsolt hardveres gyorsítással is ugyanez a helyzet?

    A negyedik ponthoz annyit fűznék hozzá, hogy a legfrissebb fejlesztői Opera furcsán viselkedik nálam, rendszeresen elfeketedik a UI, majd 10-15 másodperc múlva magához tér. Én a fantasztikus Intel driverekkel való együttműködésre gyanakszom, de eddig még nem foglalkoztam a jelenséggel alaposabban.

    [ Szerkesztve ]

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • dqdb

    Topikgazda

    válasz daninet #27323 üzenetére

    Ez szép és jó tudni, hogy megtaláltad az okát ...

    NW.js != Node.js, az utóbbi nálam is fut, és nem okoz problémát, míg az előbbi egy Node.js-re és WebKitre épülő megoldás, amivel kényelmesen HTML + JS felhasználásával tudsz desktop alkalmazást írni. A hasonlóképpen felépülő és hasonló célú Electron problémamentes, több ennek felhasználásával írt alkalmazást futtatok Opera mellett.

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • dqdb

    Topikgazda

    válasz daninet #27540 üzenetére

    Szokásos kérdések:
    1. próbáltad egy frissen telepített hordozható változatban?
    2. milyen vírusirtót használsz?

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • dqdb

    Topikgazda

    válasz daninet #27560 üzenetére

    Azt a fájlt elektronikus aláírás védi a módosítás ellen (erre a kezdetektől fogva volt idejük), ha módosítod, akkor az Opera visszaáll az exe-be fordított alapértelmezett értékekre, és minden frissítésnél el fog romlani.

    A hosszabb távon is működőképes megoldás, hogy
    1. visszaállítod a fájl eredeti állapotát
    2. keresel az ominózus fájlban egy olyan Google variánst, ami jó és megnézed a hozzá tartozó ország- és nyelvkódot:

    →→→ "google_hu" ←←←: {
    "name": "Google Search",
    "keyword": "g",
    "favicon_url": "http://www.google.hu/favicon.ico",
    "search_url": "https://www.google.hu/search?client=opera&q={searchTerms}&sourceid=opera&ie={inputEncoding}&oe={outputEncoding}",
    "suggest_url": "https://www.google.hu/complete/search?client=opera&q={searchTerms}&ie={inputEncoding}&oe={outputEncoding}",
    "post": false,
    "encoding": "UTF-8",
    "uuid": "FF57F01A-0718-44B7-8A1F-8B15BC33A50B",
    "css_resource": "css/searchstyle_google.css"
    },

    →→→ "hu" ←←←: {
    →→→ "other" ←←←: {
    "list": [
    "google_hu",
    "yahoo",
    "duckduckgo",
    "amazon",
    "bing",
    "wiki_hu"
    ],
    "speed_dial_index_list": [0]
    }
    },

    3. kilépsz az Operából, és a profilod alatt az installer_prefs.json fájlban módosítod a language értékét (ha elég a nyelvkód, akkor arra, ha nem, akkor kötőjellel menjen utána az országkód):

    {
    "all-installer-experiments": ["installer-experiment-test@2", "installer-use-minimal-package@2",
    "installer-pref-default-overrides-support@1", "installer-hide-from-program-and-features@2",
    "installer-support-x64-download@1", "installer-handle-proprietary-uris@1"],
    "autoupdate": true,
    "enable_stats": true,
    "import_browser_data": false,
    "installer-experiments": [],
    →→→ "language": "en" ←←←,
    "last_installation_guid": "445fa95b-fe25-49a9-9be0-071c6d9b0fb2",
    "single_profile": true
    }

    Olyan 2 évvel ezelőtt ezzel a megoldással sikerült elérni, hogy az angol beépített keresőket adja nekem az Opera a magyarok helyett, most nem néztem meg, hogy mi a helyzet, de remélem, nem rontották el azóta (továbbra is az angol keresők vannak nálam).

    Talán alternatív megoldás lehet még, ha a Google kezdőlap alján beállítod, hogy ragaszkodsz adott lokalizációhoz, és ekkor legfeljebb az első keresés lesz lassú, de ebben nem vagyok 100%-ig biztos.

    [ Szerkesztve ]

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • dqdb

    Topikgazda

    válasz daninet #28119 üzenetére

    Olyan formában nem létezik sem user JS, sem user CSS, mint az Opera 12-ben.

    Vagy egy kész extensiont használsz (mint az általad is említett Stylus CSS-re, vagy a Tampermonkey JS-re), vagy gyártasz magadnak egy minimalista extensiont, amibe beleteszed a saját szabályaidat (erről a lehetőségről nagyon-nagyon régen itt írtam, azóta is így használom).

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Új hozzászólás Aktív témák