Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tikakukac

    titán

    válasz NB2 #166084 üzenetére

    Jól tudod, de itt maga a dvd olvasó az, ami miatt alkalmatlan a legtöbb gép erre. Nagyjából kapd össze mit szeretnél, erre fog passzolni ma 4-5 gép, ebben biztos vagyok, utána már csak az a kérdés melyikben van meg az M.2 slot külön, nem pedig 2.5" keretbe faragva.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz NB2 #166089 üzenetére

    Na akkor öntsük ki a vizet a kádból, de ne a gyerekkel.

    Első körben azt írd le mi a túróstészta is az álmok vágya. Méret, ár, kb elképzelés amit akarsz.

    Ha ez pipa, akkor szépen már könnyen szűrhető. A felsorolt HP gépek 5%-a az egész bulinak, ugyanígy megkapod ezt a fícsört szinte bárhol. Most kapok egy nagy levegőt, egy full basic kotla A315-be raktam legutóbb a HDD mellé M.2 slotba SSD-t. Bumm. Most hadd ne kezdjek listába, mert ez több nap altípusokra bontva, találd ki mit vennél, aztán abból szűrd le, hogy miben van 2 slot. Problem solved.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz Csápájev #166091 üzenetére

    Külföldi billes, 4 éves gép, kevés RAM-mal, de legalább hulladék kasztnival. Ezt eladni is pofátlanság, megvenni meg egészen új dimenziója a sutaságnak.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz Csápájev #166093 üzenetére

    Mondjuk egy T520 vagy T530, esetleg 8570p vagy E5530, E6530. Ezekkel el lehet lenni és a keret feléből/2/3 részéből kis masszírozással kijössz. És azok talán egyben is maradnak az első év után.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz Csápájev #166095 üzenetére

    Újak közül ennyiért semmit sem kapsz*.

    *Vagy amit kapsz, az amúgy valójában legjobb esetben valami raktár aljából összesepert hulladéktároló sok-sok éves hardverrel, elképesztően gagyi minőségben és olyan ergonmóiával, hogy konkrétan újra fogod tanulni a billentyűzeten való írást is.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz Csápájev #166097 üzenetére

    Duplájára :DDD És még ott úgy vagyunk, hogy húzom a szám szélét, hogy akarsz-e te amúgy 200k-ért amúgy eddig 100k-s laptopot venni.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz Frozen #166118 üzenetére

    Nem minden a ventimennyiség és nem minden a hőcsőmennyiség sem. Ha nagyon akarod előkaparom, mert van rá kalkulátor. Simán benne van, ahogy megtörtént már, hogy 1 combosabb ventis gép leveri a 2 lapos semmit. Szimplán mert ez nem darabra megy.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz DGery #166135 üzenetére

    Ha találsz feltétlen szólj. A legutóbbi iszonyatosan menő és magát romosra fényezett üzlet olyan gépet adott el egy srácnak, amit nem vicc, én már elbontottam volna. Elhangzott az újszerű kifejezés is a leírásban. Én pedig összeszámoltam és kiderült, hogy gyakorlatilag az alaplap, kijelző és billzet az, ami maradhatott volna a gépben, minden más kuka :P

    Szóval igen. Jöhet egy bolt, ahol az eladott portéka tükrözi a leírásokat és nem utolsó sorban ha para van, nem olyan üzeneteket küld vissza, amit én betépve, 1 üveg Jack után sem mertem volna soha visszaírni egyetlen ügyfélnek sem a békeidőkben. De most már egy ideje mindent szabad és lehet :K

    Szerk.: igen. a forrás. Notebookot nem tiltanak le, ez igaz. Bár ez egy ideje részigazság. Viszont ha papírozva van a gép és kiderül, hogy mondjuk épp az egyik kereskedő a Parlamentből kilopott Lenovo flottát vásárolta fel, majd adta el dupla áron, ott előfordulhat, hogy felkeresnek érdekes emberek a munkahelyeden és megkérdezik mi a helyzet. Megtörtént szitu, nem kis kereskedő volt az, akitől a gép származott.

    Az értékelésekről pedig szintén tudnánk beszélni. Semmit nem jelent. Pont emiatt van/volt egy elég kemény "beszélgetésem" az üzemeltetéssel. Az, hogy zsarolható az értékelési rendszer visszafelé, teljesen eltorzítja azt. 400-800-1000 pozitív semmit nem ér. Úgy mész rá így is az aknára, mint a huzat.

    Szumma: várom a tuti boltot én is, 2 darab embert ismerek, akivel összese merek üzletelni úgy, hogy tudom, a portéka rendben van. 2 a mondjuk 200-ból akit tudok :P

    [ Szerkesztve ]

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz SeniorTilla #166139 üzenetére

    Hogy sem az ideje egy boltnak/regnek, sem az értékelése, sem a számla megléte nem garantál igazándiból semmit.

    Az, hogy egy eldobós cég vagy akármilyen cég megfelel a számviteli törvényeknek és kiállít egy számlát és elad valamit, korántsem jelenti azt, hogy ha teszem fel csereigazolásra fut egy garid, akkor abból pénzed vagy géped lesz. Egy rendes kisker-nagyker lefutásnál nincs gond, mert habár a bolt gyakorlatilag így is hitelezni fog egy ideig egy gépet/pénzt az ügyfél felé, ő maradéktalanul a pénzénél lesz. Viszont amikor megjön a magyar gógyi, hogy okosba' szerzünk be gépeket kintről és azt magyarítjuk meg és adjuk el :D Akkor a bolt piszok nehezen fog ám a pénzéhez jutni, ha egyáltalán tud a nagy ÁFA körbeigénylések között, ergo ő nagyon nem akarja majd az ügyfelet sem kárpótolni és kezdődik a csiki--csuki játék.

    Rakja fel a kezét az, aki látott már dobozról szikével kivágott azonosítókat meg SN-t törölt notikat, ne adjon Isten utólag kiderült klón gépeket. Na, érzem én, 1-2 read only ember most tutira jelentkezik. Ez a gond. És most amikor mindennél jobban elszálltak az árak, szinte tolólapos traktorral tolódnak bele az emberek ezekbe a sztorikba, amik csak később buknak ki, de akkor orbitálisat.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz SeniorTilla #166144 üzenetére

    Megtörtént fentebb, a gond, hogy még mindig nem tudsz összetett szöveget értelmezni.

    Hint: még mindig arra válaszolok amire akarok, nem te döntöd el, de már ezerszer leírtam ezt is :B

    Szerintem ha számlát kapsz a gépről és az eladónak sok évre visszamenő értékelési múltja van, akkor nem nyúlhatsz mellé.

    De.

    [ Szerkesztve ]

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz EnterR #166149 üzenetére

    120k-m van, mit vegyek? Csak új. Semmi komolyra nem kell, 3-4 évet bírjon ki.
    Könnyű, hordozható gépet keresek, plafon 200k, 17" feltétel!
    Sima alap irodai gép kell 150k-ból, néha játszanék egy kis *insert random max 2 éves AAA címet* játékot.
    Munkára kell a gép, 500k van rá. Most egy *insert 7 éves klasszikus business class monstrumot* van, ilyet szeretnék ismét, csak modern formában.
    Használt gépet keresek, 80k a plafon, betyáros legyen kívül, hasítson belül, online rendelem, dobjatok egy tuti helyet hozzá, amivel nem fürdök be.

    Csak így szemeztem az elmúlt 1 hétből random. Sikerült érzékeltetnem, hogy mi a probléma? Remélem igen. Azt pedig újra és újra szemére vetni embereknek, hogy amit legyártanak a soron, az egy hulladék továbbra is meredek. Én vagy más miért tehet arról, hogy szakadnak szét a szétvékonyított gépek az illesztéseknél és emiatt azt mondja, hogy well, ezek kukába való szemétdombok? Pedig szoktam felölteni most már nem csak régi, de új gépeket is, amiken te is láthatod hol tart a középkategória akár.

    Ezt nem érti a user, a szétszaladt hardverárakat és, hogy a pénze 2 évvel ezelőttihez képest a felét éri és azt is a hiénák próbálják elhoppolni.

    Valamiért a telefonnál az emberek ezt elengedik és nem para a 200k-300k-400k, még egy desktopnál sincs ekkora buli, pedig a VGA árak tyihii, laptopban 120-150k, mint 10 évvel ezelőtt, de az stabil legyen ám a kövi évtizedig. Értékesítésben még dolgozó ex kolléga konkrétan falat kapar, volt, hogy ügyfelet végigvezetett a bolton, hogy megmutassa, nem, nem ő a hülye, gyakorlatilag kint a kínálat base modellekből, legolcsóbb árakon és amit ő szeretne az már értékben elhasal és még onnan volt egy 6-os kívánságlista. Gondolom ebben az esetben is az eladó qrva anyját, hát mit képzel :DDD

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz EnterR #166160 üzenetére

    Ha nem elégít ki a válasz: kereső, ott lesz az, tuti. Nekem úgy 10 van topik elrakva könyvelzőre, úgy, hogy soha nem írtam bele. Csodálatos módon pörgethető a kereső és nem utolsó sorban zero energia az ott futó emberektől a használata.
    Ha mondjuk tényleg nincs róla semmi vagy zavar van, mert ez egy 18.4"-os AW, amiről szerintem a topikban esett vagy 3-4 hsz., mert tényleg ultra ritka, akkor ja, jöhet a második menet. Bár ilyen lenne.

    A probléma itt az, amit sokan nem értenek meg: ha épp van rá idő és kapacitás kifejteni, hogy mit takar a szar, akkor erről órákat tudok mesélgetni. De erre mikor akár 20 replyn belül is megtalálnád a választ, nincs idő és energia. Az a kör, aki még hord hozzám gépeket úgy, hogy én tavaly gyakorlatilag totál feldobtam a szögre ezt a bakót és hobbi meg hobbipénz mindössze, pontosan tudja, hogy a kezem és a szám független, tehát ha valaki igényli én közben szívesen mesélgetek sztorikat meg az éppen meghozott gépről is mindent, amit csak szeretne. Garantálom, hogy aki ilyet kért eddig, az csak zúgó fejjel ment el, mert olyan infóbombát kapott az arcba akár csak egyetlen DC csatiról is és annak tíz éven át tartó pályájáról, hogy csuhaj. De tízezredjére is leírni, főleg egymás után, hogy igen, szélre tette a menetes perselyt a tervező, ami miatt mindig fokozott terhelés érte a palmrestet, ezért jobb sarokból elindult egy apró hajszélrepedés amihez ha egyszer bárki hozzányúl már nem kerül vissza soha többet rendesen, mert a patentek most még összetartják az egészet, de ha kiveszem, akkor lesz egy 10k-s költsége a műveletnek hiszen amint megpróbálom majd ezt visszapattintani a persely gallérjáig felfut a repedés és eltörik teljesen és már csak egy négyzetcentiméteres lyuk marad a gépe jobb szélén... akkor már csak erről tudok még 10 percet beszélni, hogy ha ügyes gyerek vagyok és a patentet lecsiszolom, a repedést másik oldalról meghegesztem tollal, akkor igazándiból lesz egy géped, amin 2-3 másik apróságot eltekintve egy disznót is levágsz, olyan masszív és stabil. De ezt vagy így lehet kifejteni minden alkalommal, ami valljuk be, kegyetlen idő, vagy ha tényleg talál egy lelkes embert még egy boltban, aki még csinálja ezt hivatásosan akkor szóban azért tempósabb. És ennyi sajnos.

    És ilyen jellegű körmondatból képzeld el, hogy van százezer. Típusok, alvariánsok, esetenként külön kontinensek közötti eltérés!, használatbeli diffik, jön mellé a legérdekesebb driver mizéria, hogy melyik asus gép hibás tervezésű wifijét melyik pavilion driverrel sikerült legalább értelmes szintre hozni totál véletlenül, szóval ha veszed, mert kell, akkor xyz számon keress hozzá ezt és azt stb. Ez egy boooooorzalmasan elképesztően hatalmas buli. 1-1 márkát eladni és szervizelni sem kispálya, a márkafügettlenség pedig konkrétan egy könyvtár a fejedben amit ha jól pörgetsz akkor vakon arra, hogy thinkpad, fekete kijelző, hangos venti, öreg hölgy látatlanban, 1 szobával arrébb bemondod, hogy 5k a fogadás tétje és a megfejtés: T61-et hoztak, NVS-el, ami GPU hibás lett, 8-20k-t ér a gép, vegyük be, a kijelző és kasztni függvényében, papírt kezdjétek kitölteni, mire befaltam az ebédemet pedig már csak kézfogásra kell kimennem és felírni az árat a papírra. Jó buli a mobil könyvtár.

    Márkafüggőséggel vagy sznobizmussal vádolni dettó nehéz volna. Szintén, aki tudja mekkora "szemétlerakat" gépeket tartok itthon szerelemből látja, hogy én aztán ha valamire azt mondom, hogy ez alatt semmit ne vegyél, akkor ne vegyél. Vagy ha ezt veheted, mert jó lesz, akkor azért mondom, mert tényleg jó lesz. És akkor van most is kéznél HP, Thinkpadok sora, 1997-es "macbook" meg 2 Dell. A 25 éves vackoktól frissig minden.
    Anyám is classic olyan eset, mint egy rosszabb "ügyfél," itt magától nem keres, de ha mondok valamit, azt kétségbe vonja vagy szeretné megérteni. És elnézést mindenkitől, sokaknak egy csavarhúzó műküdése is bitang, nem még itt pár cifrább sztori, ne akarja megérteni, ha igen olvassa el a kereső által feldobozz dolgokat vag irány a net.
    10 percig mondtam a mesét előző héten is vidéken, hogy a csúmya tányér (AP) miért oda kerül és nekem ez hány órámba került, mire kimértem, hogy hol lesz optimális, el kell hinni, hogy tudom mit teszek, de ahogy itt is többek az áron/minőségen, ő sem hagyta abba a rugódozást, hogy de miért. Kezdjünk amplitúdókkal és frekikkel dobálózni? Minek.

    Az én üzleti érdekemmel meg nem sérül semmi, az én jelenlegi főmelóm és másod meg harmadmunkám olyan messze van a topiktól, hogy ember legyen aki ilyet rá tudna húzni. De volt egyébként anno ezzel is para, ami miatt vagy 3 éve nem linkelek be semmit és lehetőleg 99%-ban boltot sem írok, mert ez is egy támadási felület sajnos, amit pár agykombájn megpróbált kihasználni. A user rosszul jár ezzel? Hajaj. Tudok ellene védekezni? Nem nagyon, nonstop moderálni meg magyarázkodni, meg bérpapírt feltölteni, hogy amúgy értsd meg, nem onnan kapom a fizumat :DDD Voltak kalandok, na. Maga a gond, hogy mások viszont szeretnének üzleti érdekeket becsempészni a topikba, ami pedig nem idevaló, sosem volt az. Mivel egyértelmű linkhez és nettó utaláshoz azért emberünk elég okos, ezért önmagában egy egybefüggő HP promó nem elég a kirakáshoz én meg erre azt mondtam, hogy akkor meg ezt én nem csinálom tovább. De kérezd meg nyugodtan a másik felet, hogy mi is történik a gépház motorjában, a privátok szintjén, aztán értékeld ki magadban, hogy ez így mennyire etikus. Nyugtázhatod, hogy nem lesz megírva, mert az viszont abban a formában bann :B Így telt a laza péntek ismét, további jó szórakozást :R

    Timer: Preferálni lehet, a 99% az viszont erős túlzás 1 irányba. Ez egy szakmai topik, nem egy bolt. Fals infót adni valóban mindenki tud, mert van ilyen, én is tévedek, elég sűrűn, a gond ezzel az, amikor ezt direkt teszed/hallgatsz el úgy dolgokat, hogy az neked kedvezzen üzleti szempontból. Ha ez nincs, zéró problem!

    [ Szerkesztve ]

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz forumpista #166225 üzenetére

    Szerintem nem fog tetszeni a válasz, de ez van.

    tudomásul kell venni ezt mind neked, mind a kérdezőnek

    A kulcsmondat. Akkor lássam, hogy megy az ív a másik oldal felé is, aki huszadjára ír be és linkeli a szutykot, vagy ír nekem priviben, hogy a "k..va anyádat írsz olyat, hogy nincs gép ennyiért". És nem, nem fogok válogatni púpos akku, kitört DC csati negatív pólusok, repedős ház és hulló billzet között. Ez mindegyike külön-külön is kuka. Ezek olyan dolgok, amik alapigények. Egy 250 nites kijelzőt ok, el lehet viselni, együtt lehet vele élni valahogy. 65%-os sRGB? Naná, volt ilyen gépem, tök jó volt, a kortársaiban sem volt jobb. Mikor napi 5-ször jön át valaki hozzám melóban, hogy pattintsam vissza a gépén a gombot, mert kiesett... olyankor mi van? Ugyanígy, pörög a gép az asztalon, annyira púpos az akkuja 2 évesen. Hálózati profil van beállítva 85%-ban 1 helyben áll a vas. Te mernél ilyesmit ajánlani? És ezer+1 alkalommal leírtam, hogy igen, egy rakat embernél vannak olyan notik vagy random IT eszközök, amik amúgy típushibásak és ott mégis futnak. Te vennél így bármit? Ismét kétlem.

    Attól meg főleg nem leszünk előrébb, hogy ma is azzal indítottam, hogy topikmoderáltatás. Mert másképp nem megy. Ha attól jobb, hogy édes álomban ringatóznak userek és nem tudnak arról, hogy amúgy mire készülnek, ám legyen :K

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Új hozzászólás Aktív témák