Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HuMarc

    addikt

    Sziasztok! Nagyon rég jártam erre, még 2012-13 környékén én beszéltem le embereket a Galaxy Miniről meg Galaxy Ace-ről, és beszéltem rá valami jobbra, de azóta sok víz lefolyt a Dunán. A topic azóta is ott volt a kedvencek között, de 2016 májusa óta nem volt megnyitva (~500 000 hozzászólás termelődött azóta).

    Most én szeretnék segítséget kérni, milyen okostelefont is vegyek... Jelenleg egy Xiaomi Mi A1-et nyúzok, bő két éve, és kezd romlani az állapota, így elkezdtem gondolkodni egy új telefon vásárlásán.

    ár~ max. 100 000 Ft; új, függetlenül, gyártói garanciával;
    hosszú távra tervezek (ideálisan 3+ évről beszélünk, aztán persze tudom, hogy ez valamelyest reménytelen);
    alapvetően email, social media, telefonálás, zenehallgatás (spotify, semmi audiofil cucc), lightos játék, (nem prioritás)
    amit szeretnék: Dual SIM(!), nagy akku, B20, azért ne legyen rossz a kamerája (a Mi A1 szerintem nagyon gáz e téren), méretben jó lenne, ha a Mi A1-nél nem lenne nagyobb, de a screen-to-body sokkal jobb is lehetne/kellene lennie... az always on display se egy rossz dolog, meg a gyorstöltés se, de ezekről azért simán le tudok mondani (elképzelni nem tudom, manapság ezek mennyire tartoznak az alapfelszereltséghez, én legkésőbb valahol 2016-17 környékén lemaradtam).

    Én az általam megjelöltnél kicsit drágábban a Mi 9-et, Mi 9T-t láttam, kérdésem az lenne, hogy az én igényeimet lehető legteljesebben kielégítő más telefon van-e még a piacon, illetve hogy van-e olyan, amin stock droid van? Bár a Mi A1 előtt Mi 4-em volt, ismerem a MIUI-t és nem volt vele bajom (a scrolling screenshotot, és hogy a screenshotokra natívan tudok firkálni/bejelölni valamit a mai napig hiányzik az android one-ból), de azért kíváncsiságból rákérdezek.

  • HuMarc

    addikt

    válasz TunerJoe #149755 üzenetére

    Köszönöm szépen a választ! :) A nagy akku alapvetően csak a Mi A1-hez viszonyított üzemidőnövekedés a követelmény. Bár a 9T 4000 mAh-os akkuja a 9 3300-asához képest csábító...

    Akkor ezeket még megnézem (Mi 9, 9T meg azt a Nokia 7.2-t is), aztán meglátjuk.

  • HuMarc

    addikt

    Megrendelem az iPhone 12 mini-t, erre nem megjelenik másnap az ASUS ZenFone 8... (persze lehet, hogy már eddig is beszéltek róla, én ma szereztem tudomást a készülékről).

    (Szerk.: szerencsére boltba rendeltem le az iPhone-t, de így is geciségnek érzem visszamondani a rendelést. De lehet, hogy awkwardness-ből nem kellene ennyi pénzt elköltenem)

    Most nagyon el vagyok veszve, hogy visszamondjam-e az iPhone-t, és inkább az ASUS legyen... Eddig Androidot használtam (Mi 4 -> Mi A1), és vannak fenntartásaim az Apple ökoszisztémával, ugyanakkor az iPad-emmel való szinergia egy jó pont lenne (bár talán nem annyira fontos, mert egyelőre nem tűnik úgy, hogy jobban beleinvesztálódjak az Apple-ökoszisztémába, pedig az kellene, hogy ez a szinergia igazán kijöjjön, Airpods-al, Apple Watch-al etc.).

    Szóval az Android, a több tárhely, a Dual SIM, nagyobb akku, USB C etc-etc. elég meggyőző az ASUS-on (tudom, hogy most már az iPhone is tudna eSIM-mel Dual SIM-et, de ehh).

    Any insight?

    [ Szerkesztve ]

  • HuMarc

    addikt

    válasz Viktor0610 #162209 üzenetére

    Meh, nem akarok az elállással szórakozni, találtam egy linket a rendelős e-mailben és lemondtam azon keresztül. Mivel boltban vettem volna át, még nem fizettem, szóval szerintem így a legegyszerűbb. Edigitalban meg megrendeltem az ASUS Zenfone 8-at. Hátha kijön valami még jobb közben.

    És köszi az insight-ot mindkettőtöknek. Rég jártam erre, épp azon gondolkodtam, hogy van-e még itt ismerős arc, de úgy tűnik, van.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák