Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tDr1v3r

    veterán

    válasz redingitell #380 üzenetére

    Massdrop, Pimp my Keyboard, GeekKeys, Aliexpress jut igy hirtelen eszembe mint lelohely. Magyar oldalon nem fogsz talalni semmit.

    Amit ajanlok hogy vagy vastagabb double-shot ABS-t vagy PBT-t vegyel (ezek nem kopnak, gyakorlatilag eleted vegeig jok) es a magyar kiosztast felejtsd el, meg international kitekben se vagyunk tenyezok a piacon.

    disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

  • tDr1v3r

    veterán

    válasz SaGa59 #391 üzenetére

    Nekem is egy Fahrenheit van, igaz sokkal olcsobb es egy tok egyszeru hoszabalyzoja van de szepen lehet hasznalni, forrasztottam mar 0603-as SMD-ket is vele (igaz azt utalok holegfuvo nelkul, de a ceges Weller paka ugyanolyan kenyelmetlen nekem arra).

    disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

  • tDr1v3r

    veterán

    válasz birno #397 üzenetére

    En is a szobamban szoktam forrasztani. Utana azert nem kapcsolom be a klimat hogy kiszivja de az ablakos szelloztetes par perc alatt kiviszi a szagat.

    Ne parazd tul ennyire! Annyira figyelj hogy pont annyi ont rakj a forrpadra amennyi elfer (fusson fel a labakon a forrpad szeletol, mint egy hegy - de figyeld hogy ne legyen lyukas), semmikepp se tobbet es ne is maszatold ossze a nyak tobbi reszet mert takaritani eleg maceras, no meg a retegesen szitazott koteseket is tonkreteheted egy rossz mozdulattal aztan kotogetheted a jumpert...

    Szerintem amugy edes mindegy hogy milyen ont hasznalsz, en se sokat foglalkozok vele - kosson 'szt kesz. Gondolom femplate ugyis megy a kapcsolok koze ugyhogy nagy flexibilitasnak ugyse lesznek kiteve a kapcsolok forrasztasai...

    [ Szerkesztve ]

    disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

  • tDr1v3r

    veterán

    válasz DewiL #1100 üzenetére

    Ez miben jobb a linearis Zealioknal?

    disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

  • tDr1v3r

    veterán

    válasz DewiL #1102 üzenetére

    Fasza.

    Totál lemaradtam a mai építős trendekkel, asszem '16-ban építettem a sajátomat, akkor még switch film nem is igazán létezett. Érdekes így utánanézve, mit ne mondjak, szépen fejlődött ez a scene is...

    [ Szerkesztve ]

    disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

  • tDr1v3r

    veterán

    válasz Imz #1121 üzenetére

    Ne is eroltesd ezt a vonalat, komolyan. Felesleges.

    Epits valamit a mai legjobb dolgokbol normalis PBT keycapekkel vagy vegyel egy Fujitsu PFU/Realforce Topre-s billt, de ezt a kijelzos izet vesd el... nem veletlen hogy nem hasznaljak kb. sehol azon az orosz muveszprojekten kivul.

    [ Szerkesztve ]

    disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

  • tDr1v3r

    veterán

    válasz Imz #1135 üzenetére

    Elsőre írtam egy elég nagy szonettet az egyik előző hsz-edre (EMS iparban dolgozok, képben vagyok a gyártási folyamatokkal), aztán visszaolvastam hogy találtál kapcsolót, meg elsődlegesen magadnak csinálnád...

    Hát próbáld ki. Rendelj be X kapcsolót, rakj össze hozzá egy firmwaret meg találj vezérlőt ami elbírja, írj programot hozzá számítógépre, csináltass egy plate-t meg házat helyi CNC-ssel (pár kört le kell futnod mire perfekt lesz), a kapcsolóknak aztán hotwirezd (gondolom szalagkábel kell nekik, ahhoz meg vicces lesz jó kontrollert találni ami homebrew szinten beszerezhető). Ha van rá tőkéd próbálgasd az egészet, komolyan, de marha sokba fog kerülni a végén... de legalább lesz majd egy jó leírás miért-hogyanokról. De ha nagyon bejön és végül pénzkalapozásra szánod majd magad mert másnak megtetszik akik fizetnének is érte, háááát, sorozatgyártás előtt sokat fogsz szopni - onnét PCB-t tervezni meg finomítani az egészet és mindezek után meg majd bérgyártásra adni rémálom lesz, egy NPI folyamat okádék, hidd el, túl vagyok páron. (Szerencsére nem mélyen, csak gépekkel foglalkozok miután már van PCB, de tudom milyen vesződés már egy SMT folyamat lehozása normálisan.)

    Nem bántásból, de tényleg kemény meló lesz. Én a helyedben a jelenleg elérhető cuccokból építenék valamit (figyeld a Reddit, GH, Drop group buyokat, szoktak jók lenni), vagy vennék valami fasza Topre-s HHKB-t vagy Realforce-t.

    Építésre meg itt a példám,  öt évé jött meg minden szajré hozzá, azóta kábé így virít, relatív panasz nélkül:

    alt="alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""" title="alt="alt="" title=""" title="alt="" title=""""

    (Nem mondom hogy nem bántam meg pár dolgot - pl. a 65g-os rugók a tactile Zealioimban lehetne több is meg lehetne fém TEX lipless ház is akár, vagy hiragana alphabetes Granite capek vagy mittomén, de igazából így is minden nap kib.szott felüdülés ezen gépelni, egyáltalán nem volt rossz beleszórni egy igazából szinte jelentéktelen dologba több mint egy százast. :) )

    [ Szerkesztve ]

    disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

  • tDr1v3r

    veterán

    válasz Imz #1137 üzenetére

    Személy szerint szoftver által változtatható feliratú keycapekre semmi szükségem (khm Touch Bar MBP-ken hasonló, nem is kéne olyan gép amin az van, nekem teljesen életidegen az egész mentalitás mögötte). Ezt, amit a billem tud egyszerűen nem adja semmi más kommersz cucc a piacon, ha megközelítve valamennyire igen (HHKB) máris "másabb", amit nyernék nem feltétlen hozná be azt amit vesztek azzal ha arra váltok. És itt nyilván nem a totál felesleges RGB-re meg a számomra semmi haszna háttérvilágításra gondolok, amit 5 év alatt talán 5x kapcsoltam be...

    A keycap olyan amilyen, nekem esztétikus (pedig aztán van esztétikai hiba, kicsit megnyomódott keycapek, dyesub folyamatnál rosszul centerezett felirat, ilyenek), az ára nem érdekelt mert csak ez tetszett anno - és most is, bár tényleg kéne hiraganás alphabet hozzá, főleg hogy azóta már mennyit tanultam japánul... de hidd el maga a PBT mint keycap anyag iszonyat jó, főleg vastagon, matt rücskös felülettel. Szarrá ver mindent nekem a piacon, főleg ebben a formában DSA profillal.

    Ha eljutsz az építésig gondolkodj el a gombok matt felületén (ha a beszállító nem hajlik rá akkor fóliázd v nemtom), fényessel okádék gagyi feeling, mattal meg marhára adja az egész egyszerűen

    A másik, próbálj minden kijelzős kapcsolósból sample-t berendelni, lehetőleg minden opcióval amiben elérhető a kapcsolója (rugó különböző erőkkel, lineáris v taktilis esetleg clickes mechanika, minden lehetőséget ami elérhető). Ezt elsődlegesen gépelésre veszed, ezek a gombok meg simán lehet h kioskokhoz vagy más commercial cuccokhoz vannak, nem billentyűzetekhez... olyant kell találni ami kényelmes is gépelésre neked. Mert tök jó ha a funkciót amire vágysz tudja, de mégis gagyi lesz gépelni rajta a végén...

    Na mindegy. Tényleg próbáld meg ha megvan az elhivatottság, iszonyatosan jó kis opensource cuccot lehet ebből kihozni. :)

    disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

  • tDr1v3r

    veterán

    válasz Domonkos #1975 üzenetére

    De ez most miben másabb annál, amikor egyesek oringet raktak a keycapekre? Ahogy nézem ugyanolyan damping megoldás.

    Rég voltam ebben a topikban, aláírom rohadtul elment mellettem az egész scene de nem látok problémát abban hogy egyesek kiteket raknak össze.

    disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

  • tDr1v3r

    veterán

    válasz Domonkos #1977 üzenetére

    Pedig ugyanolyan damping megoldás mint a keycap oringezése. Értem hogy gány, nekem is inkább más megoldás jönne be de akkor is ugyanaz az eredmény. (Mondom ezt úgy hogy nekem ez az oringes sztori is mindig gányolás volt, egyik billzetemre se raktam - inkább akkor silencing clip vagy soft-landing pad ha halkítás a cél.)

    De most nem értem, szerintem a legtöbben a "bevalt modszereket hiba nelkul atmasolni" elven csinálja meg magának a billentyűzetét szerintem. Nekem is GH60 kompatibilis mindenem, annyi hogy nem egyben vettem meg egy helyről hanem több group buyból anno, gyakorlatilag annyi melóm volt hogy be kellett forrasztanom a kapcsolókat meg a LED-eket. Azt nem lehet elvárni hogy ez a topik arról szóljon hogy mindenki magának tervez PCB-t vagy kábelesen köti össze kontrollerrel, általa CNC-zett (vagy nyomtatott, etc) házba rakja a billentyűzetét.

    Én személy szerint örülök neki hogy vannak ilyen kitek. Megcsinálja a jóember, van egy sikerélménye aztán ki tudja, lehet a következő billzetnél meg group buyozik mint én régen...

    (Mondjuk megjegyzem, én most lehet építek valamit - ~120 db OG Gateron Brown-om van egy dobozzal, lehet nyomtatok hozzá házat, CNC-ztetek platet, tervezek valami PCB-t vagy kábelezek kontrollerrel, még nem tudom.)

    disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

Új hozzászólás Aktív témák