Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • VINIKOR

    senior tag

    Fehérváron négy emeletes panelházban lakunk. A házban tervezik egy központi parabola antennán a Digi TV bevezetését.

    Hadd kérdezzek pár dolgot:
    - Számítógépen szeretném nézni a tv-t úgy, hogy közvetlenül a tuner kártyához kapcsolódjon a kábel. Milyen tv-tuner kell ehhez, amibe az előfizetői kártya is passzol? Konkrét tipusokat tudnának mondani? Külső USB-s vagy PCI slot-os legyen?

    - Kábel kiépítését a számítógéphez fizetni kell? Vagy ez a második beltéri egység kiépítésének számít?

    - Ha jól tudom a mostani koaxkábel csatlakozói és elosztói 1000MHz frekvencia tartományú. A digitális adás 2400 MHz-s. Emiatt kell kábelcsere a lakásban?

    - Képminősége milyen a hagyományos analóg UPC-s tv képminőségéhez? A topik tavalyi hosszászólásaiban szidták, de azóta talán fejlődött a technika.

    - Hány Mbps-es tömörítésű az adás? Ha jól tudom az UPC-s 3.

    Kösz.

  • shabbarulez

    őstag

    válasz Latency #1868 üzenetére

    Asztali gépekből biztos sok kellene hogy mondjuk 80 db 4 Mbps-es MPEG-2-es streamet akarnál párhuzamosan dekódolni, de ha célchippel oldod meg ugyanezt akkor már nem kell olyan sok hely, meg hatalmas fogyasztás. Ilyen chip meg létezik, igaz kábeltv-s célokra készült, így fogalmam nincs hogy lehet műhódas használatra csatasorba állítani. Viszont tavaly ősszel amikor kijötte a Broadlogic TeraPIX chipje, még igen drága volt 300 dollár körül, így csak elég drága media gateway-t lehetett volna belőle építeni, ami egy premium kategóriás STB árával vetekedne. Azóta viszont több nagy amerikai kábeltv szolgáltató invesztált pénz Broadlogicba a fejlesztések felgyorsítása érdekében, nem lepődnék meg azon ha még az idén kijönne egy TeraPIX2 sokkal olcsób árszint mellet, olyan tulajdonságokkal amivel költséghatékonyan beépíthető MDU-kba mint analóg gateway.

    Amcsiban erre a kábelszolgáltatóknak frekvencia gazdálkodási okokból lenne szükségük. Az analóg túl sok helyet zabál egy a coax frekijén, miközben anyagilag egyre kevesebbet ér a szolgáltatóknak. Ezért nekik hasznos lenne egy eszköz amit a háztömbökbe telepített MDU-kban megoldaná a 80 SD DTV dekódolását és analóggá visszalakítását. Így a coaxon csak tized akkora sávszélt kellene az analóg tartalomra pocsékoni és a felszabaduló 90%-ny 450 Mhz széles sávot lehetne további DTV csatornákra, akár HD-ra vagy VoD tartalmakra fordítani, márpedig a szolgáltatók elsődlegesen ezektől várják a többlet bevételeket, így ezek kiemelten fontosak számukra.

    Broadlogic, Cable’s Secret Weapon [link]
    BROADLOGIC TeraPIX [link]

    Hogy ez mennyire lenne átültethető műhódas rendszerre az passz, de működési el elég hasonló. Viszont 5 nagyon olcsó low budget STB ára szerintem még mindig olcsóbb lenne mint egy ilyen analóg gateway eszköz, persze a következő olcsóbb verzó esetén ez már változhat. A kábelesek is pont azért gondolkodnak MDU-ba ültethető gatewayen, mert akkor a költség egy háztömbre vonatkozna és az ott analóg előfizetést rendelők között oszlana szét, ami több háztartás, több tv-je esetén már gazdaságos kialakítást hozhatna. Diginél ahol egyedi kapcsolódás van, ráadásul igen olcsó eszközökből építkeznek, jelenleg ezt nem igazán lehetne gazdaságosan kihozni.

  • Rick4

    félisten

    válasz mogyesz #2148 üzenetére

    mondjuk ez azért nem olyan egyszerű, ha valami zavarná a vételt, az abba a frekvenciasávba kellene hogy essen, mint a fej vételi frekije, ill. oda kellene hogy sugározzon az antennára, de úgy, hogy a fejbe is jusson. a parabola eléggé irányérzékeny dolog, ergo nem olyan egyszerű rásugározni valami zavarót....más baj lesz ott..

    Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

  • Rick4

    félisten

    válasz veber2 #2533 üzenetére

    hivatalosan az ISO 13818 szabvány szerint kellene nyomniuk a műsort, ami kb azt jelenti, hogy MPEG-2/ISO 13818: mozgóképek és kapcsolt hanganyag általános kódolása; 720 × 480 képpont, 1280 × 720 képpont, 60 fps, CD-minőségű hang, hardveres és szoftveres kódolás, NTSC-hez, HDTV-hez, DVD-hez;

    [I]Az MPEG-2/Multichannel tulajdonságai:

    legfeljebb 5 teljes frekvenciatarományú zenei csatorna és egy LFE-csatorna (Low Frequency Enhancement <> subwoofer!)
    ugyanazok a mintavétli frekvrnciák, mint az MPEG-1-nél
    a legmagasabb bitsebesség 5.1 csatorna esetén akár kb. 1Mbps is lehet [/I]

    tehát elvben sztereó mindenképp kellene, hogy legyen, aztán ki tudja... :DD

    Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

  • Rick4

    félisten

    válasz Dízeles #2784 üzenetére

    igen, de ehhez egy olyan transzponderen kell állnia a tunernek, ami az 1 fok nyugaton sugároz..először megtalálshoz célszerű a legerőssebbet belőni, a végső beállításhoz meg a leggyengébbet...a frekvencia mellett kell a polaritás, az SR érték, és a FEC érték is..asszem a vpid dolgokat nem is tudod állítani.. :U

    [ Szerkesztve ]

    Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

  • Rick4

    félisten

    válasz D600 #2909 üzenetére

    szerinted miről másról beszélnék? főleg a digis topicban. a frekvencia jó, a polaritás is, de ez nem a HORBIRD, hanem a THOR 2-3, INTELSAT. lehet, ezért nem jön? ja, én kicsit másképp nézem, tudom nézni a horvát HBO-t, a horvát MTV-t, a digifilm csatikat, a szlovák adókat, meg a románokat is.. ;)

    Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

  • kajli1

    csendes tag

    válasz janika_(én) #2964 üzenetére

    Nem tudom hogy melyik digi-s beltérivel lehet megoldani, de a szükséges műszaki paraméterek:
    Frekvencia: 12563 MHz
    Polarizáció: V
    SR.: 27500

    Ezen a TP.-en a következő csatornáknak kellene jönni: Mezzo - AXN Sci Fi - AXN Crime
    Cosmos - TV B92 - TVR Cultural MTV Europe - HBO Comedy C.E - DoQ National Geographic Channel Wild TVS Craiova - Sport Klub+ Hungary Sport Klub Hrvatska - Fashion TV

  • Rick4

    félisten

    válasz Lala6 #3215 üzenetére

    asszem az földin megy, (dvb-t) de ott perpill csak a közszolgálati csatik fognak menni..akik kereskedelmi csatornák szeretnének indítani földi sugárzású digitális rendszerben, annak súlyos pénzeket kell becsengetni, csak magáért a frekvenciaengedélyért, utána meg az évente fizetendő milliók- milliárdok, odatartoznak az ortt alá, ami ugye rendszerint előnnyel nem jár, stbstb . valamint a lakosság nagy részének így is úgy is kell egy kiegészítő eszköz, hogy tudja fogni a földi digitális műsorokat, ezért mondtam, hogy egy újonnan induló csatorna egyszerűbb, ha leszerződik a digivel, és a upc directtel....szerintem kifizetődőbb..

    mivel az M2 jelenleg is megy kódolatlanul, de még analóg műholdvevővel foghatóan, azt fogják tutira átállítani HD-re...vagy legalábbis azzal lesz valami, mert sok értelme nincs tovább nyomni azt az analóg csatornát.

    [ Szerkesztve ]

    Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

  • Rick4

    félisten

    válasz proper #3929 üzenetére

    feltételezem, a twin fej két kimenetét a két beltérire kötötted külön külön koaxon...csak valami beállítás lehet, a legegyszerűbb visszaállítani a gyári beállításokra, és újra kezdeni a keresést, majd rendesen beállítani mindent. mindkét polárról találsz csatikat, és nézhetők is, vagy csak egy bizonyos frekvencia alattŰ/ felett talál?

    Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

  • m0rd0k

    senior tag

    válasz cigam #4814 üzenetére

    ezt a tp-t felveszed:

    Frekvencia: 11785
    Polaritás: Horizontális
    Szimbólum sebesség: 28000

    és keresel rajta, ott lesznek a csatik, de valószinű még nemtudod nézni,de tudni fogod mihelyst megnyitják a digisek őket.

    Minden szinten,szinte minden.

  • szabi9811

    tag

    Sziasztok.
    A Thor III műholdon a HITMIX tv már elindult?
    Mûhold: THOR III
    Frekvencia: 12169 GHz
    Polarizáció: Horizontális
    Szimbólum sebesség: 28000
    FEC: 7/8

    [ Szerkesztve ]

  • m0rd0k

    senior tag

    válasz okay #4866 üzenetére

    igen igyvan,azért mert a V poláros csatikat átrakták a Thor5 re és ott már H polárra,tehát rá kell keresned intelsaton erre a tpre:

    Frekvencia: 11785
    Polaritás: Horizontális
    Szimbólum sebesség: 28000

    és amikelt megtalál csatikat berakod a régi csatik helyére.

    A Digi single fejet ad és a v meg a h polár között az a különbség hogy az egyiknek több feszültség kell és ezt a single fej nemtudja,egyszerre csak egyiket tudja.De igy hogy mind H poláron lessz nemkell neki feszültséget cserélnie tehát mind2 szobában tudjátok ugyanazt nézni.

    Minden szinten,szinte minden.

  • m0rd0k

    senior tag

    válasz csimav #5028 üzenetére

    Menü,telepités,keresés,12607 TP frekvencia és vízszintes a polaritás vagy másnéven horizontális

    És ha megjelenik valami új csati itt megírják aztán itt benne lesz a listában hogy melyik tp, melyikik polaritás,H=Horizontális=Vízszintes
    V=Vertikális=Függőleges

    itt a 3 polaritás név ezek közül valameik lesz irva oldalon valamek belétrin,rá fogsz jönni,aztán ugyanigy keresel és kész.

    Minden szinten,szinte minden.

  • m0rd0k

    senior tag

    Single fejes Dual beltérisek FIGYELEM!!!

    Az uj Horizontális Tpn A Hbo Comedynek van magyar hangsávja és a NaTGeo Wild nak is,a Fish&Huntingnak is. :)

    Frekvencia: 11785
    Polaritás: Horizontális
    Szimbólum sebesség: 28000

    Tehát ezek V polaritásról kerültek át H polaritásra.Comedynek a képe is jobb minőségű és a hangja is.Aki tudja élvezze.

    [ Szerkesztve ]

    Minden szinten,szinte minden.

  • m0rd0k

    senior tag

    válasz kerelyfe #5098 üzenetére

    Frekvencia: 11785
    Polaritás: Horizontális(vízszintes)
    Szimbólum sebesség: 28000

    Minden szinten,szinte minden.

  • uspadora

    csendes tag

    Sziasztok!
    Kizárólag Veszprémi Kábeltévéseknek szól a mostani üzenetem, esetleg annak akinél van még ilyen hiba!
    Szóval, már kb 1 hónapja tapasztalom, hogy a Story 4 tv szarakodik a DIGINÉL. 2700 ft os csomagban vagyok, roppant érdekes ez az 1 csatorna csinálja ezt csak. Egyszer betelefonáltam nekik, hogy nézzék meg mert ez így nem jó! A probléma akkor az volt, hogy ment a film és egyszer csak se kép se hang, megszakadt az adás, utána meg visszajött, de CSAK ezen az egy adón. Ez manapság már nem tapasztalható! A mostani probléma az, hogy hol sürübben, hol ritkábban, elmegy a szín a tévéből és csak zöld+rózsaszín csíkok vannak benne, aztán a következő jelenetnél visszajön, utána megint elmegy... A múlt héten annyira sokszor csinálta ezt, hogy hirtelen elment minden és olyan kép lett, mint amikor nincs adás a tv be, a kiírás pedig: Video Lock Error (story tv) aztán kb 2 perc után visszajött. Most hívtam ismételten őket, a pasi annyival akart lerázni, hogy ez finomhangolási hiba, nekem kell megcsinálni, mikor mondtam neki, hogy a digi oldalán a táblázat szerinti frekvencia alapján csináltuk arra azt mondta, hogy az épp nem jó, akkor kérdem minek is van kinnt?? JA és persze azt mondta, felveszi hibát, de ha finomhangolás nekem kell kifizetni a kiszállást, ami kő kemény pénz (azért mert majdnem a szomszédba van nekik a közp uk?) Ez nevetséges. Kérem a Veszprémieket, nézzék a csatornát, és ha nekik is ilyen problémájuk van írják meg! Csatolok képeket, hogy alátámasszam az állításomat. Ja és hangúlyozom csak 1 az 1 csatorna szarakodik!
    Képek:

    Mikor visszaáll a kép:

  • mogyesz

    aktív tag

    válasz Henker2 #5932 üzenetére

    Pedig 1xű:

    Intelsat1002 - műhold neve
    12607 GHZ - frekvencia*
    Vízszintes-18V - polaritás*
    27500 MSPS - sebesség*

    GSP2 helyén. - régi csati neve

    Jelenleg még zárva. - nincs nyitva :-))))

    A *.-al jelölt adatú TP-t kell lekerestetni újra.- TP - Transponder. Ma már ha minden igaz ki van küldve a csatik közzé, nem kell kerestetni, de még zárva van.

  • addikt

    A rádiocsatornák frekvenciakiosztása fent van valahol? nem találom

    ''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz cigam #6334 üzenetére

    kösz, de mégiscsak kellene a digi frekvenciakiosztásos csatornatáblázata

    szerk: hmm. nem kell, kösz. második ránézésre mégiscsak ccir szabványú csatornakiosztásuk van

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Darkbear

    csendes tag

    válasz Darkbear #6525 üzenetére

    Válaszolok magamnak...

    Ma műholdat vált a DigiTV egyik multiplexe. A Thor 5 műholdon lévő transzpondere átkerül a Thor 6-ra, a váltással a frekvencia is módosul.

    Régi paraméterek(a sugárzás ma megszűnik!)

    * Thor 5 (0,8°W)
    * 11,785 GHz H
    * SR: 28000
    * FEC: 5/6
    * DVB-S

    Új paraméterek

    * Thor 6 (0,8°W)
    * 11,900 GHz H
    * SR: 28000
    * FEC: 5/6
    * DVB-S

    Információk szerint a beltéri egységek újrakonfigurálása nem szükséges, automatikususan átállnak a készülékek(csatornalista frissítés???) az új frekvenciára.

    Hát nálam manuálisan kellett megkeresni!
    DTWnews.hu kösz az infót

    [ Szerkesztve ]

    Db

  • v.attis

    őstag

    válasz thoomas26 #7038 üzenetére

    Szóval Hyundai beltérim van, ahhoz így kell hozzáadni a City Tv transzponderét:
    Ha a thor3 holdat hozzáadtad a listához, akkor:

    Menü->Telepítés->TP Szerkesztés/Keresés

    utánna kitöltöd a mezőket a következőképpen:

    Műholdnév .......................Thor3 (ezt csak ki kell váasztani)
    TP frekvencia ...................11,958 GHz
    Polarizáció ......................Függőleges-14V
    Szimbólum sebesség .......28,000 MPS
    Keresés ..........................Szabad+Zavart (erre okét nyomsz és elméletileg keresni kezd)

    [ Szerkesztve ]

  • Rick4

    félisten

    válasz C.Sanders #7631 üzenetére

    Mondom, a TP frekvencia csak egy dolog, ott van még az symbolrate és a fec is, ne álligasd el a cuccot, mert most akkor az se biztos, hogy az értékek még jók. A digis TP- közül itt van egy, ezt állítsd be: 12643V, SR: 27500, FEC: 3/4. Lassan oldalra húzva a tükröt beállítható, satfinder nélkül is, de egy twin fej a tuti, egyik végén a műholdvevő, másikon meg a satfinder.

    Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

  • Rison77

    senior tag

    ziasztok,
    Van egy humax c sd beltéri egység, de az istennek se találja a közszolgátlati csatornákat, most lett frissen bekötve. Olvastam, hogy volt valami csatornaváltozás, dokumentumot is találtam róla, megcsináltam, de 0 csatornát talált. Frekvencia 37800, szimbs : 6900 (6000-el is próbáltam) 256 QAM . Van valakinek ötlete mi lehet a probléma?

  • rmartin94

    aktív tag

    válasz fkarcsi57 #8149 üzenetére

    Átíródtak ezek a csatornák rossz transzponderre, ezen a transzponderen keresd le őket és működni fognak újra, csak előtte töröld ki a nem működő csatornákat:
    Frekvencia: 12643 GHz
    Polarizáció: Vízszintes
    Szimbólumsebesség:27500 MSPS.

    Miután megtalálta őket, berendezed olyan sorrendbe ahogy akarod, mert mikor megtalálja csak így összevissza berakja, és összekuszálja az addigi sorrendet.

    Mobiltelefonok szoftveres hibáinak elhárítása: http://hardverapro.hu/apro/mobilok_szoftveres_hibainak_szervizeleset_vallalom

  • repvez

    addikt

    Üdv ! valaki tudja mi lehet a probléma ha nem tudom frissiteni a softvert a beltérin?
    Mindent beállitok amit kell és el is indul a frissitő felület,de csak keres és meg sem mozdul a cik vagy hogy valami történyjen.
    A régebbi beltérit le tudtam frissiteni de az enyémnél semmi .
    Hyundai HSS-3169NA -
    1.Beltéri bekapcsolása, CT24 csatornára kapcsolás
    2.Nyomd meg a készülék elején(nem a távirányítón) a csatorna fel és le gombokat egyszerre
    3.Elindul a keresés, letöltés és utána a frissítés
    4.Várd meg amíg végez mindennel és újra indul a készülék
    5.Csinálj "Gyári Beállítások" visszaállítását
    6.Keresd újra az összes csatornát, rendezd újra oket

    Csak az a bajom, hogy az alábbi értékek a CT24-es csatornánál nem pontosan egyeznek meg 12587-es értéket ir gyárilag , manuálisan átirtam ,de akkor sem történik semmi.
    Frekvencia: 12686
    Polarizáció: V
    Szimbólum sebesség: 27500

    CT 24, ProTV International.
    Valami pontosabb leirás hogy mit hogy állitsak hogy müködjön?

  • gedikart

    aktív tag

    válasz gedikart #8304 üzenetére

    Sikerült megtalálni, kézzel kellett átírnom a frekvencia értéket. Bocsi, kezdő vagyok... Ha ugyanazt szeretném, mint a Humax-on, szintén kézzel kell mind a 74 csatornát átírnom? Sw frissítést egyelőre nem próbáltam, szerintetek frissítsek, a jelenlegi 2007/11/22 dátummal bír?

  • molvany

    senior tag

    Ez már megint ( vagy még mindig ) katasztrófa :DD
    Ismét csatornák ide - oda rakodása ( Frekvencia csere ? )
    Jelenleg a frissítés után a csatorna listában 2x van ATV amiböl egyik nem müködik.
    2x van Echo, amiböl szintén egyik kuka és 2x van Viasat Explorer , itt is szintén a második kuka zenész :C
    Természetesen a csatorna lista sorrend is ismét változott. Tehát ismét tanulni ( megjegyezni, mi - hol is van :W

    WhatsApp :+491737182060

  • marion1

    tag

    Hátha valakiket érint a földfelszíni sugárzás frekvenciacserék új beállításai.[link]

  • _Norbi_

    aktív tag

    válasz Tomdriver #10977 üzenetére

    thor 6 intelsat így van tvben
    ellenörizd a frekvenciaT(Freq.Tp) a tvben !

    DIGI CSATORNALISTA

    [ Szerkesztve ]

  • _Norbi_

    aktív tag

    válasz Winnie The P #11057 üzenetére

    tök mindegy hányas programhelyen van ,100 programon is lehet

    frekvencia és moduláció a lényeg

  • zichie

    senior tag

    válasz Piwi #11360 üzenetére

    Vélhetően az Eurosport HD és m1 HD upc directes változatát találtad meg, ezért nem nyílnak.
    A digi frekvenciakiosztása: http://www.lyngsat.com/packages/digi.html

  • molvany

    senior tag

    válasz Piwi #11390 üzenetére

    Az elsö képet, amit belinkeltél, letudsz menni az aljára ? A nyil mutat lefele, tehát lehet menni. Ugyanis kell lennie egy " üres " résznek, ahová te tudod beírni a frekvencia adatokat.

    WhatsApp :+491737182060

  • _Norbi_

    aktív tag

    válasz feco93 #11522 üzenetére

    mindegyik tuner kimenetnél más a frekvencia !!! ne közösisd össze ,ne vágd szét,ne barkácsold össze .mert összezárhatod tunert utána nem fog jelet,adást keresni !

    müholdasra tetőantenna igy nem fog menni ..
    parabolára a kábel tv !!!
    igy nem lehet őket összekötni

    C kábeltv ( digitv kábeltv panelház)
    T földi antenna DIGIT antenna

    kerek dugós tunernál !

    S-S2 parabola antenna

    csavaros dugó tunernél !

    [ Szerkesztve ]

  • Rick4

    félisten

    válasz feco93 #11676 üzenetére

    Mit módosítottak? Frekit? Érdekes módon a upc csíkok helyett ki tudja írni az adott csatorna helyére, hogy megváltozott a frekvencia, és itt meg ott kereshető le.

    Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

  • Orlin

    addikt

    Új szereplő a mobilpiacon: a DIGI is elnyert egy frekvenciacsomagot

    [link]

    LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

  • Landr0ver

    csendes tag

    Sziasztok!

    Kb. két hete vettem egy Sony 40W605B Full HD TV-t. Előtte egy Samsung 720p-s TV-m volt, nem volt benne csak DVB-T tuner. Így egy Kaon HD beltérivel ment a műholdas előfizetésem. Nem is volt vele soha gond. Ebben az új Sony TV-ben már van minden: DVB-S, S2, DVB-T, T2, DVB-C, CI+. [spec itt: http://www.sony.hu/support/hu/content/cnt-specs/KDL-40W605B/list ] Így hát gondoltam visszaadom a beltérit és kérek egy DIGI Smart CAM-et. Bár ne tettem volna...

    Múlt csütörtökön bement páron a váci úti ügyfélszolgálatra, visszaadta a régi Kaon-t és megkapta a Smartot. Nagy boldogan itthon betettük a TV-be, már aktiválva volt, fel is ismerte, minden rendben volt. Ám csatornakeresésnél nem talált semmit. Másnap újra próbáltam, hátha csak nem aktiválódott valamiért, mondták 12 óra is kellhet neki. Másnap sem talált semmit. Kb. egy fél napot elszaroztam vele, de semmit sem talált. Még a jelerősséget sem mutatja. 0. Innen kezdődött a szarozás az ügyfélszolgálattal. Az ők listájukban nincs benne. De gyártó weboldalán minden fel van tüntetve, amit ők kérnek. Ezt elismerték. De akkor hol a gond és miért nem megy? Végülis semmit nem tudtak segíteni. Szerelő kijön majd (4000 Ft), ebben maradtunk. 72 órán belül. Oké. Ez péntek délben volt. Hétfőig semmi mozgás, ez idő alatt semmi TV. 72 óra bőven eltelt (pedig direkt kérdeztem, hogy ebbe a hétvége is beleszámít? (Igen, persze.") Szobaantennával bejöttek az ingyenes csatornák, így legalább a hétvégi F1-et meg tudtam nézni... :D

    Hétfőn felhív végre a szerelő, és elmagyarázta, hogy manuálisan, transzponderenként kell beállítani az összes csatornát, mert ezek a TV-k nem a magyar piacra lettek tervezve, így nincs bennük az a szoftver, ami kiszűrné, hogy csak a Digi adásait fogja be, így 7-800 találatból kell majd kiválogatni a megfelelőeket. Ez kb. egy fél napos művelet. Ha pedig frissül a Digi csatornakínálata, akkor kezdhetem előről. Akkor mondtam, hogy oké, hagyjuk, visszaviszem a CAM-et és kérem vissza a régi dekódert. Szarok rá, hogy két távirányító, meg egy elfoglalt HDMI port, meg Xbox One-on akadozó kép, nem érdekel, csak legyen már végre újra Digisportom meg Sport 1-em :D

    Persze ügyfélszolgálaton nem tudták visszacserélni, mert már újabb dekóder van (HD Box), és a Kaon HD-t már nem tudják visszaadni, így szerelőnek kell kijönni, és aktiválni (?????), és az 4.000 Ft - fasza...

    Valakinek volt hasonló esete? Most még itt a SmartCAM nálam, várom a szerelőt, ma is próbálkoztam a csatornakereséssel, de semmire sem jutottam. Vannak valami titkos menük, ahol lehet műholdra keresni. Mert én beleástam magam a keresésnél a beállításokba, de ott műholdat nem lehetett kiválasztani, csak az LNB beállításoknál a frekvenciasávot (alacsony és magas érték), feszültséget (13/18V - ki - 14/19V), 22 kHz-es kapcsolójelet, valamint a transzpondernél a frekvenciaszint állítható, a polarizáció (vízszintes vagy bal oldali - függőleges vagy jobb oldali), és a jelsebesség (alap értéken 22000 ksym/s). Próbáltam váltogatni ezeket, meg a csatornalistán található értékekkel beállítani, ügyfélszolgálaton is mondtak jelsebességet, de semmire sem mentem. Ami a legnagyobb talány, hogy Jelerősség: Nincs - Jelminőség: Nincs. Olyan mintha nem venné a jelet az antennától. Pedig a kábelezés biztos jó, két különböző helységben is kipróbáltam, ahol előzőleg a Samsung TV a régi Kaon HD beltérivel simán ment.

    Várok minden ötletet, javaslatot, hozzászólást, esetleg hasonló esetet.

  • Landr0ver

    csendes tag

    válasz frovery #11915 üzenetére

    Köszönöm a gyors válaszokat. De képzeljétek, sikerült találni csatornákat!

    Találtam itt egy régi dokumentumot (itt még Digisport Plus szerepel Digisport 2 helyett, szóval már jó régi lehet):
    http://digi.hu/uploads/documents/dth/DIGI_Sport_Plus_beallitas_muholdas_digitalis_boxokon.pdf
    Megpróbáltam ezekkel az értékekkel keresni:
    frekvencia: 12643, polarizáció (H) Szimbólumsebesség: 27500

    És láss csodát, egyből lett jelerősség! :D :D :D

    El is indítottam gyorsan a keresést, egyből 184 csatornát talált, köztük románt, csehet, szlovákot, és... MAGYART! :) Nagyjából azokat, amiket a linkedben szereplő táblázatban mutat. És ami magyar, és a csatornakínálatban van, azok működnek is! :) Ám startból találtam párat, ami hiányzik: pl. HD csatornákból a Sport 1 HD (Digi+ előfizetésem van), Eurosport 1 és 2 HD, National Geographic HD. (de pl. Digisport 1 és 2 HD-ban megy, M1 HD megy, TV2 HD megy, ahogy a táblázatban is fel vannak tüntetve).

    Megpróbálkoztam új kereséssel (itt nálam azt mutatja, hogy ezeket az 1.0 fok W-n találtam, és nem a 0.8-on, ahogy a táblázatban szerepel. Ez gond?), de nem tudom milyen értékekkel keressem őket. A Digi weboldalán, a csatornalistában lévő értékekkel próbáltam, de nem mutat hozzájuk jelerősséget. Őket hogy tudom megtalálni? Ezek másik műholdon vannak vagy miért nem találta meg elsőre őket?

    Na, de mindenesetre ez már előrelépés, hisz már legalább vannak csatornák, amik mennek, még ha nagy gyomlálásra lesz is szükség a csatornák között :)

  • Landr0ver

    csendes tag

    válasz Landr0ver #11927 üzenetére

    Sikerült végül, transzponderenként kikerestem: a DIGI weboldalán lévő infók alapján meglett a transzponder frekvencia és a polarizáció, a jelsebességet meg egy Google kereséssel kiderítettem :) Úgyhogy megy minden csatorna, ami a csatornakínálatban van, plusz még pár zene meg román meg moldovai oroszt is találtam :)

    Digisport 2 HD-nek viszont másnál is recseg kicsit a hang?

  • Giorgio7105

    csendes tag

    Üdv! Elkelne egy kis segítség! Smart kártyánk van Digi csomaggal és egy Samsung LCD tv-vel. Az auto kereső mód nem találja a Film+2 csatornát, kézi kereséssel meg nem megy a dolog. Frekvencia tartomány stb...:-( Megköszönném!!! Giorgio, Veszprém,

    "Sokak életéhez van közünk. Némelyekéhez kevesebb, némelyekéhez nagyon is sok. De nem fogják tudni a nevünket. Azt sem, hogy mit tettünk értük. A mi munkák rejtett és névtelen." Dr. Felkai Tamás - mentőorvos

  • Fuvaros

    senior tag

    válasz feco93 #12166 üzenetére

    igen van egy frekvencia lista amit be kell programozni a tvbe.
    Egy frekin van kb 8-9 adó. Gondolom ezt adják majd a kártyához, ha a diginél veszem át.

    Nekem a pasi bedugta a kártyát és utána programozgatott.

    Nem fuvaros, ez csak megtévesztés...

  • Balázzs

    senior tag

    12607Ghz Vertikálisan nálam nem ad jelet, szerelő papírja szerint találni kéne ott valamit. Frekvencia.hu digis táblázatában nincs is benne, már kivették volna?

  • Piwi

    addikt

    elkezdtem nyomkodni a tv-t hogy megkeressem az új csatornákat,viszont elakadtam. Az Axn csatornákat fognám be,de kézzel kell megadni a csatorna adatait mert nem találja. Digi oldalán meg is adták hogy melyik frekvencia,de a tv-m jelátviteli sebességet is kér amiből a többi csatorna adataiból kiindulva van egy pár lehetőség. Hol találok ezzel kapcsolatban valami segítséget?

    Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

  • Orlin

    addikt

    Közben nézelődtem és az Amiko beüzemelése Digi kártyával messze nem úgy megy,hogy kártya be bekapcsolás,örül és néz.A netboard Amiko fórum:

    Digi Smart CAM használata az Amiko HD 8250+ és 8260+ beltérikkel

    Azok, akik szeretnék a Digi műholdas szolgáltatását saját beltéri egység segítségével igénybe venni, nincsenek könnyű helyzetben. Sok olvasgatás és a fórumtársaink tapasztalatai alapján azt a következtetést vontam le, hogy egyelőre csak az Amiko cég fentebb említett két beltérije az, amivel a műholdas Digi Smart CAM - a HD adásokat is figyelembe véve - megbízhatóan működtethető. Viszont ezekben a modul beüzemelése a kevésbé gyakorlott felhasználóknak sokszor problémákba ütközik, ezért az alábbiakban leírok egy olyan folyamatábrát, amely után biztos lesz a siker. Megpróbálom emellett több, a modul használatával kapcsolatban felmerülő nehézségre, problémára is felhívni a figyelmet.

    Az alábbiakban következő leírás mindkét beltéri esetében használható, ugyanis a két box egy DVB T2/C tunert levéve (amit csak a 8260+ tartalmaz) mindenben megegyezik.

    Kezdjük akkor onnan, hogy kicsomagoljuk a vadonatúj beltérink dobozát, majd bekötjük a műholdas rendszerünkbe. :)

    Ezek után akkor lépésről lépésre:

    1.) Bekapcsolás után az üres gépre rögtön telepítsük fel pendrive-ról a 2.0.38-as szoftvert, majd töltsük le a Thor 5/6 - Intelsat 10-02 holdakról egy kódolatlan (nem Digis) TV csati(ka)t tartalmazó transzponder adásait. (Ajánlom pl. a Sky News-t is tartalmazó 12418 V (függőleges) 28000 7/8 paraméterekkel rendelkező frekit, a hangoláskor állítsuk be, hogy a box csak a szabad, kódolatlan TV csatornákat töltse le.)
    (Ha valakinek nem lenne ez a művelet egyértelmű, akkor egy TP lehangolásának pontos menetét ld. a 10.) pontban. A lényeg, hogy pontosan a leírtak szerint csináljuk!)

    2.) Álljunk a Sky News (vagy bármely más FTA, kódolatlan) csatira, élvezzük a csati szép képét! :) Ezután helyezzük be a Digi Smart Cam-et a beltéribe.

    Tapasztalataim eddig azt mutatják, hogy azzal a szoftverrel, amivel először próbáljuk életre lehelni a CI+-os modult, soha sem lesz siker. Tehát a modul behelyezését követően jön a hibaüzenet („Your TV is not compatible with your module”, azaz a TV-d nem kompatibilis a modullal). Ekkor vegyük ki a modult, majd próbáljuk újra. Ha így sincs siker, akkor modul ki, box újraindítása, majd mehet még egy utolsó próbálkozás. Valószínűleg még ekkor sem fogja a box a modult felismerni, de ez nem probléma. Végül vegyük ki ismét a modult.

    Megjegyzések:
    - Ha a modul sikeres felismerése a fentiek közben bármikor megtörténne, akkor ezután vegyük ki a modult, s máris ugorhatunk a 3. pontra.
    - Bár annak tükrében, hogy tudjuk, valószínűleg úgysem fogja felismerni a modult, értelmetlennek tűnhet, miért próbálkozunk ennyiszer, de ennek ellenére meg kell csinálni ahhoz, hogy a következőkben egy másik szoftververzióval már hiba nélkül mehessen a felismerés. (Hogy ez miért van így, tőlem senki ne kérdezze.)

    3.) Most töltsük fel pendrive-ról a legfrissebb szoftot (2014. december 28-án ez a 2.0.61-es) „Csak szoftver” módban. Ezután végezzük el a beltéri legfontosabb beállításait (Nyelv és A/V beállítások, máshoz még ne nyúljunk).

    4.) Álljunk ismét a Sky News (vagy bármely más FTA) csatira. Helyezzük be a boxba a Digi Smart CAM-et, várjuk meg, amíg a beltéri most már felismeri azt („Welcome to Digi TV network” üzenet megjelenik, majd eltűnik). Ha nem is első próbálkozásra, de egy idő múlva biztosan el fog indulni.

    Megjegyzések:
    - A Digi Smart CAM-et - az első felismeréséig - van, hogy többször is be kell tenni, majd a „Your TV is not compatible with your module” hibaüzenet után - ha cirka 1 percre a hibaüzenet megjelenése után sem kezdené meg a felismerés folyamatát - ki kell venni a boxból, s kezdeni a folyamatot elölről. Az újrabehelyezést (ha másképpen a modul felismerése nem akar megindulni) akár a készülék újraindítása után is csinálhatjuk.
    - Arra is felhívnám a figyelmet, hogy a modul felismerési folyamata (authentication) elég hosszú idő (1,5-2 perc is!), ezalatt ne nyúljunk a boxhoz. A folyamat közben látni lehet a %-os adatokat, ahogyan halad. A 100% elérése után még lehet, hogy megjelenik egy „kártya és modul még sohasem volt párosítva” hibaüzenet is, de ezzel nem kell foglalkozni, mivel rövid időn belül a rendszer átlép ezen.
    - Miután a procedúrát egyszer sikeresen végigcsináltuk, többet már nem lesz gondunk vele; mind az aktuális mind pedig a későbbi szoftokkal a Digi Smart CAM hibátlanul fog együtt működni. Hangsúlyozom azonban, hogy a box minden bekapcsolása, újraindítása után a későbbiekben is 1,5-2 percet várni kell a modul felismerésére! (Van egy olyan beállítási lehetőség a box menürendszerében, amellyel ez kikerülhető, de én ezt (személyes vélemény) nem ajánlom. Részleteket ld. később.)

    5.) A modul sikeres felismerése után vegyük azt ki a boxból, majd indítsuk újra a beltérit. Helyezzük be a boxba ismét a Digi Smart CAM-et (remélhetőleg most már utoljára, innentől kezdve többet már nem kell bíbelődnünk vele), várjuk meg, amíg a beltéri felismeri azt (Welcome to Digi TV network).

    6.) Miután ismét teljes képernyőn látjuk a Sky News (vagy bármely más FTA csati) műsorát, lépjünk be a Műhold telepítés menübe, válasszuk ki a Thor 5/6 1W Ku-t. Menjünk a TP index-re, majd sárga gomb (TP szerkesztés), ezen belül ismét sárga gomb (Törlés), majd Igen-t választva töröljük ki az adott transzpondert. Ezután ismét sárga gomb, s törölhetjük a következő TP-t is. Folytassuk a műveletet mindaddig, amíg a 12418 V (függőleges) 28000 paraméterekkel rendelkező transzponderig nem jutunk el. Ezt hagyjuk meg, viszont az utána következő összes többit szintén töröljük ki!

    7.) Lépjünk ki minden menüből. (Ha a rendszer valahol mentést ajánl fel, azt természetesen fogadjuk el.) A Sky News (és a többi FTA csati) továbbra is nézhető. (Az előző lépésben pont ezért kell meghagyni a 12418 V frekit, nehogy a beltéri csatilistája teljesen üressé váljon, mert ez is megzavarhatja a boxot. Normális esetben persze nem kéne, hogy ez bekövetkezzen, én sem tudom, hogy okozna-e ez gondot, de jobb a biztonság.)

    8.) Most jön a Digi-s csatikat tartalmazó transzponderek felvétele (lehangolás még nem!). Ehhez lépjünk be a Műhold telepítés menübe, válasszuk ki a Thor 5/6 1W Ku-t. Menjünk a TP index-re, majd sárga gomb (TP szerkesztés), ezen belül zöld gomb (Hozzáadás), majd a felveendő transzponder Frekvencia, Szimbólum ráta és Polaritás adatainak (Vízszintes=H, Függőleges=V) megadása. Ezzel a módszerrel vegyük fel az összes szükséges Digi-s csatikat tartalmazó transzpondert.

    Segítségképpen íme a legfrissebb, aktuális lista (csak azokat a transzpondereket soroltam fel, amelyek a magyar csatikat, illetve az egyéb fontosabb zenecsatikat tartalmazzák; a lista a 2014. december 28-i állapotot mutatja, a későbbiekben mindenki frissítse magának a beltéri programozása előtt):

    11747 H 28000 5/6 Nickelodeon, MTV Europe, Fishing & Hunting Ch.
    11766 V 28000 7/8 Echo TV, ATV, Duna World
    11823 H 30000 5/6 M1 HD, TV2 HD, Digi World HD, DigiSport 1 HD, DigiSport 2 HD
    11900 H 28000 5/6 Mezzo, Story 5, HBO Comedy, Music Channel (román)
    11938 H 28000 7/8 M3, Boomerang
    11977 H 30000 3/4 Eurosport HD, Eurosport 2 HD, National Geographic HD
    12034 V 30000 3/4 Sport 1 HD, RTL Klub HD
    12092 H 28000 7/8 AXN, AXN Black, AXN White
    12111 V 28000 7/8 RTL+, RTL2, Sorozat+, Muzsika TV
    12226 V 27500 5/6 Paramount Channel, Comedy Central, VIVA, VH1 Europe
    12456 V 28000 7/8 MusicMix / SuperOne
    12527 H 27500 3/4 Duna TV, Ozone Network, Cartoon Network / TCM, Universal Ch., TV Paprika, ATV (nem a hivatalos freki)
    12563 H 27500 3/4 M1, M2, Sport 1, Sport 2, Music Channel, H!T Music, Disney Ch., Film Cafe, Spektrum, Minimax / C8, Story 4, HBO, HBO 2
    12563 V 27500 3/4 Viasat Nature, Viasat Explore, Nat Geo Wild, Fem3, Pro4, Nóta TV
    12607 H 27500 3/4 Digi Animal World, History, Nat. Geog. Ch., Travel, Eurosport 2, H!T Music (román)
    12643 H 27500 3/4 DigiFilm, Digi World, DigiSport 1, DigiSport 2, Hír TV, TV2, RTL Klub, Cool, Film+, Viasat 3, Viasat 6
    12643 V 27500 3/4 Digi Life, Super TV2, Pax TV, Duck TV
    12687 H 27500 3/4 Eurosport, U TV (román)
    12723 H 27500 3/4 CBS Reality, Viasat History, SuperOne, Cinemax

    9.) Lépjünk ki minden menüből (ha mentést ajánl fel, azt természetesen tegyük meg). Ismételt megpihenés a Sky News (vagy egy másik FTA csati) képében gyönyörködve. :)

    10.) Most jön az előzőekben felvett transzponderek lehangolása. Itt a kulcsszó: EGYESÉVEL! (Véletlenül se engedélyezzük tehát a NIT keresést! Ez legyen mindig Ki állapotban!)
    (Egy TP lehangolásának pontos menete: Menü - Telepítés - Műhold telepítés, itt a Thor 5/6 1W Ku műholdra állás, majd a TP Indexnél a megfelelő TP kiválasztása, ezután Zöld gomb (TP keresés), ezen belül ellenőrizni, hogy a NIT keresés legyen KI állapotban, majd OK, s megy is az adott transzponder (TP) lekeresése.)
    Ajánlom, hogy elsőként a listában utolsó 12723 MHz-es TP-rel kezdjünk, s innen haladjunk egyesével visszafelé (természetesen a 12418-as TP-t hagyjuk ki, hiszen ez a nem Digi-s TP már le van ugye hangolva).
    És akkor a lényeg: MINDEN EGYES TP LEHANGOLÁSA UTÁN egyesével töröljük ki a nem kellő csatornákat! Látni fogjuk, mit nyit és mit nem a modul (ha semmit sem nyitna, tehát olyan csatornákat sem, amelyekre biztosan érvényes előfizetésünk van, akkor se ijedjünk meg, a probléma megoldását, ld. a 11.) pontban), de a dolgot megkönnyítendő szerintem használjuk az előzőekben megadott frekikhez tartozó (avagy a későbbiekben az aktuális adatokkal frissített) csatornalistát.

    Fontos infók a törlés műveletéhez:

    a) Ha egy olyan csatira lépünk, amit nem nyit a kártyánk, akkor jön angolul a „nincs hozzáférésed, hívd az ügyfélszolgálatot” üzenet, amiből az EXIT gombbal, majd egy másik csatira váltással lehet kilépni. Az üzenet néha egy már kinyitott csati esetében is megjelenik (ekkor a háttérben megy az adás), ekkor szintén EXIT, illetve ha újra visszajönne, akkor még egy másik csatira történő oda-visszaváltás is kellhet.

    b) Megeshet, hogy hirtelen a modul nem nyit semmit sem ki. Ettől nem kell megijedni, viszont a további szerkesztgetési műveletek előtt indítsuk újra a boxot, ezután ismét működni fog. (Nem szereti a modul (szerintem, bár lehet, hogy a beltéri van így a CI+-os modulokkal), ha sokat szerkesztgetünk a vele nyitott/nem nyitott csatik tekintetében, márpedig a letöltés/törlés pont egy ilyen műveletsor.)

    c) Minden új freki letöltése után a box a Mind csoport csatilistájára áll, akkor is, ha előtte már a Műhold csoport Thor listáját választottuk ki. A csatornatörléseket egyébként mindegy, hogy itt, vagy a Thor listában végezzük, mindkét esetben törölni fogja a box mindenhonnan.

    11.) Miután minden frekit lehangoltunk, s kitöröltünk mindent, ami nem kell, csináljunk egy beltéri újraindítást. Ezután már minden csatinak hibátlanul jönnie kell! (Megeshet, hogy még ekkor is csak az előfizetett csatornáink egy részét (vagy legrosszabb esetben egyiket sem) dekódolja a modul. Ha ez a hibajelenség egy ismételt újraindítás után is fennáll, akkor sem kell (még) megijedni. Ebben az esetben valószínű, hogy még nem érkezett meg a kártyára az aktiváló vagy a frissítő jel a Digitől. Ilyenkor rá kell állni egy nem dekódolt csatornára, majd telefon a Diginek egy kártyafrissítésért (ehhez kérni fogják a modul és a kártya számát is). Ezután pár percen belül már megjön a kép.)

    Ha mindent az előző pontokban leírtak szerint csináltunk, s mindezek után sem működik a rendszer hibátlanul, akkor az eddigi tapasztalataim alapján nagy valószínűséggel ki merem jelenteni, hogy innentől a hiba már a hardware-ben keresendő, azaz vagy a beltéri vagy a használt Digi Smart CAM a hibás.

    Egyéb megjegyzések:

    - A hangolás művelete alatt még ne kapcsoljuk ki a modul üzeneteinek megjelenítését (Menü - Kártyaolvasó - Common Interface - CI üzenet Ki-re állítása), viszont a 11.) pont után igény szerint ez már megtehető.
    - Sajnos még a 2.0.61-es szoftver használata sem biztosítja a CI+-os modulok menüjébe történő belépés lehetőségét (reméljük, hogy a későbbiekben ezt is majd javítják), így a modul korhatáros korlátozásait nem lehet még ezen szoftver használata mellett sem kikapcsolni. Ez - eddigi tapasztalataim szerint - két csatinál okoz gondot: a 24 órás SuperOne-t és az RTL Klub HD bizonyos korhatáros műsorait nem lehet emiatt nézni.
    - Az EMU kikapcsolása tapasztalataim szerint nem befolyásolja a Digi Smart CAM segítségével vett csatornák dekódolását, így (ha valaki ilyen szoftvert használna) erre nincs szükség.
    - Ha a beltéri menürendszerében dolgozunk, illetve ha egy Digis csatin használjuk az EPG-t, akkor az ezekből történő kilépéskor a dekódolás nem működik (megint jön a „nincs hozzáférésed, hívd az ügyfélszolgálatot” üzenet); a modul ismételt helyes működéséhez szükséges az Exit gomb majd egy csati oda-vissza váltás. Minden más esetben viszont hiba nélkül lehet „szörfölni” a csatornák között.
    - Bár már írtam, de most még egyszer kihangsúlyozom: minden bekapcsoláskor, újraindításkor türelemmel ki kell várni a modul felismerésének a folyamatát (ez cirka 1,5-2 perc), amíg ez nem fejeződik be, addig ne nyúljunk a boxhoz.

    Végül egy személyes meglátás: sokszor tanácsolják, hogy a menüben állítsuk a Készenléti állapotot „Valótlan”-ra (mivel ez látszólag sok problémát megold, pl. óra megjelenítése, a Digi Smart Cam inicializálására nem kell a bekapcsolás után várni, időzítő egyes problémái). Én ezt a beállítást mégsem javaslom, ugyanis ekkor a box (a csak látszólagosan) kikapcsolt állapotban bőven melegszik, márpedig ha nem használjuk, akkor ez nagyon nem praktikus (hiszen ezáltal az élettartama csökken). Amennyiben egy biztosan hibátlan időzített felvételre van szükségünk, akkor a fenti beállítás helyett hagyjuk inkább az adott éjszakára bekapcsolva a beltérit. (Lehet egyébként, hogy az időzítő ez irányú problémáit is javították már az új szoftban, de mivel ezt a funkciót ezzel még nem vettem tüzetesen szemügyre, így jobb a biztonság alapon inkább az előzőekben leírtakat ajánlom. Azt viszont nagyon remélem, hogy ha most még nem, akkor a későbbi szoftverekben viszont ezt a problémát mihamarabb orvosolni fogják.)

    Sok sikert kívánok mindenkinek a leírtakhoz! Remélem, ezek után már senkinek sem lesz gond a Digi Smart CAM beüzemelése és gondtalan használata!

    Üdv

    [ Szerkesztve ]

    LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

  • foxymaci

    senior tag

    válasz lorinho #13250 üzenetére

    Nem nagy meló fogod be dugod a tv oldalába a megfelelő irányba, a tv sat bemenetébe az antennát majd nyomsz egy csatorna keresés ha meg valamit nem talál a tv menüjébe bepötyögöd a frekvencia kódját és kész ha meg valami nem megy úgyis segítünk itt is :)
    http://www.frekvencia.hu/digitv.htm én innen kerestem arra amit nem talált

    _FoxY_ / Iphone 14 Pro / PS5 / iPad Pro 11 M2 / Watch Ultra /

  • Fuvaros

    senior tag

    Aki nem találja a Duna HD-t és egyéb más adókat (ha digi smart cam kártyát használ, nem Kaon boxot), adja hozzá még a frekvencialistához a 11843 és 12527 MHz-et is.

    Teljes müholdas fr. lista (más országokat és szolgáltatókat is tartalmaz!) a következö linken láthatja:

    [link]

    Nem fuvaros, ez csak megtévesztés...

  • Prien

    addikt

    Régi Hyundai sd beltérim van, inkább manuálisan keresném meg az M4-et. Tudna valaki frekvencia adatokat mondani?
    Ha auto keresést indítanék, megint összekutyulódna minden. :(

    A kevés is több a semminél.

  • Jester01

    veterán

    válasz Gabir #13643 üzenetére

    A 14.6.2 pont alapján járj el. A műhold csak a frekvencia miatt kell de azt beírod kézzel és remélhetőleg jó lesz.

    Jester

  • #94529552

    törölt tag

    válasz dethroner #14244 üzenetére

    Vagy nem lehet menteni? Nemtom Samsungot nem hangoltam még. Lehet új transzpondert kell felvenni. Nálam így jön sorba ez a Tr.:
    Frekvencia: 11977
    Polarizáció: vízszintes
    Mintavételezés: 30000
    Átvitel: DVB/S2 (ezt DVB/S helyett kell választani)
    Ezek után kimegy a Jelerősség, és a Jelminőség 100%-ra,
    Majd Mentés, vagy OK, vagy Kész, stb. valamelyiknek kell lenni ott.
    Utána kézi hangolással csak ezt az egy TP-t kell behangolni.

    [ Szerkesztve ]

  • Quqesz

    nagyúr

    válasz frovery #14580 üzenetére

    Nem, azért mert egy holdról jön még lehet más minőségű a kettő. Rosszul írtam,nem sávszélességben hanem frekvenciasávban jön a két szolgáltatás. A szolgáltatók a csomagjukat külön külön lövik fel a műholdra más-más helyről. A upc pl régen hollandiából küldte fel a műholdra az összes csatornát, a digi nem onnan teszi mindezt. Az M1-et nem az mtva lövi fel a thorra.....az m1 lehet xar a digin ha pl ahonnan felküldi a műholdra a digi ott esik a hó és akadozik a felvitel,míg a directet ahonan fellövik jó idő van.. A szolgátatók frekvenciasávokat bérelnek a műholdon, és a digié nem az erősebbek között van. Ráadásul a thor északeurópát szolgája ki első sorban(skandinávia) akikre lett ráállítva a műhold antennája,tehát ők kapják a legerősebb jelet,nem mi. Ezt mind a szervizes pali mesélte,aki kicserélte a beltérimet és nem külsős volt(+6 évig dolgoztam a upc-nél)

    [ Szerkesztve ]

    Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

Új hozzászólás Aktív témák