Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #52261 üzenetére

    Bakker, hogyan lenne mindegy, hogyan helyezkedik el a vinyón? Minél töredezettebb, annál többet ugrál az olvasófej, minél messzebb van, annál lassabban éri el, és nagyságrendekkel lassabb a RAM sebességénél amúgy is.
    Utoljára WinME-vel tapasztaltam, hogy valami leállt volna lapozófájl nélkül. Sem XP-n, sem W7-en, sem W8-on nem akad el emiatt semmit. :P Persze nem is nagyon b.sztatom a windowst azon kívül, ami miatt muszáj.

    papírzacsi: Jó az, de nekem szerencsére megy AMD-vel is. Lapozó nélkül?

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Gstyler #52350 üzenetére

    Én előtte megnézném a megbízhatóságot. Amúgy bárkinél.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Gstyler #52353 üzenetére

    Olvass inkább: " Amúgy bárkinél." :B Elemi elővigyázatosság. :R

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz papírzacsi #52364 üzenetére

    Emlékeim szerint a TOP kártyák több fázissal bírnak, és jobban is tuningolhatóak; a gyári órajeleket nyilván nem sokkal emelik. Ref. driverekkel lehet gond, de ASUS esetében mindenképpen érdemes gyárit használni.

    danika0670: A 2 mag miatt bizony lehet limit-probléma. (A helyedben várnék GTX960-ra, mert pár feature hiányozni fog AMD-vel.)

    joysefke: Lás fent. Sapphire-rel nincs ilyen gond, csak a szokásos ref. driver bugok. 2 ventis hűtéssel már jók, nem kell feltétlenül vapor v. toxic. Ált viszik azt a szintet.
    Alulfeszelés nem csak a hűtés miatt jön jól, sztem mindig érdemes próbálkozni vele. Viszont egy hangosabb hűtés mellett minden tizedvolt sokat számíthat, illetve nem annyira a GPU, mint inkább a VRM-ek miatt fontos. Gyári feszen és beállításokkal a VRM-jeim a dupla venti alatt is simán felmennek 100°C-ig, ezt 0.15V-tal csökkentve még tuninggal sem érik el a 95°C-ot (alapon 75°C körül max). Mineközben a GPU-nál ennek a hőingadozásnak csak a töredékét lehet mérni.

    emiki6: ASUS-nál vigyázni kell a hűtés szabályozásra, mert ha nagyon leveszed (és lehet, mert kevésbé melegszenek az extra hűtéseik), akkor a venti motorja mehet tönkre, mert annak is kell hűtés, viszont nincs saját hőérzékelője/vezérlése. Glaciator-nál futottam bele ilyen hibába anno (gyári hűtéssel is 3 ilyen meghibásodás!) Tehát jobb eleve olyan kártyát választani, amely alapból halk. Top állítólag ilyen, de személyesen nem tapasztaltam.

    felyx: Az alkatrészek (ref. design) elméletileg 120°C-ig bírják. Némelyik gyártó ezt ki is használja. :DDD Jót mindenesetre nem tesz a kártyának. Ha nincs valami plomba rajta, vissza lehet tenni a gyári hűtőt gond nélkül. Persze érdemes ilyenkor gyári színű pasztát használni, hátha szétszedik. Szerintem minden esetben jobb, ha az ember figyelmesen elolvassa a leírást, AZTÁN saját maga szerel föl mindent, lehetőleg óvatosan.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz proci985 #52406 üzenetére

    Kész szerencse, hogy a kettőnek semmi köze egymáshoz. :P Főleg, hogy ált. NEM nekem van bajom a driverrel, csak, ha valakinek igen, ált. tudom, hol kell keresni (egyébként éppen itt is lehet).
    A kártyámmal még sosem volt semmi problémám. :)

    Azt kb. 1000x írtam már, hogy ha bármilyen hibát tapasztalok, MINDIG tesztelem szűz rendszeren friss drivertelepítéssel (ahogy a beállításaimat is mindig teljesen kitesztelem), de ha erre emlékeznél, nyilván nem lenne mibe belekötnöd. :B De ahogy mondtam is, nem vitázom, csak lásd, hogy értelmetlen volt a hszod. ;)

    Milo629: Egyik sem DX12-es. :U

    F.B.I.: ASUS-hoz mindenképpen saját progi.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz RetepNyaraB #52496 üzenetére

    FullHD-ben kompromisszumok nélkül játszom 7870XT-vel és 2GB RAM-mal.
    Ja, PX 280X-szel sem lesz, az is kifekszik, ha olyan játékot akarsz tolni. Szóval AMD-n nincs "kompromisszumok nélküll". ;)
    Pontosság kedvéért: XT-nek 2 generációja van. Az 1. 1.21V-os, a 2. 1.144V-os gyári fesszel. Utóbbi is 0.1V-tal csökkenthető.

    Barathrum: 7870XT is remek használtan. Bár, akinek van, nem nagyon adja el, mert ál.t még a driverekkel is jóval kevesebb a gond, mint R9-ek esetében. Tényleg, nem sokkal DX12 előtt miért akartok ennyien ÚJ, de hamarosan elavuló kártyákat venni? :F

    Milo629: Kártyaválogatásra.

    zsizsef: :K Némelyik játék nem bírja.

    F.B.I.: Metro Reduxot röhögve vitte a 7870XT.

    doboka98: Próbáld eltácvolítani az AMD gyorsított videó kódolást>Én bő fél évig szoptam vele MINDEN videó lejátszó programban hardveres lejátszással. Feszen ugyan lehetett állítani, de pl léptetésnél a kép csak 0.5-1p késéssel követte a hangot.

    papírzacsi: BF4 hibát az AMD garantálja a driverben (known issues). XT-vel is simán jelentkezett a kidobálós hivba, vagy néhol az artiufactelés. 11b-val még nem néztem, de azt feltelepíteni is komoly kihívás volt, mivel a 9.b1 nem távolítódott el nyomtalanul.

    sephi: És 13.12-vel hogy szolgált a Mantle? ;) :DDD

    t1: Catalyst topicba nézz át, jellemző a probléma (driver). 14.4-et szokták javasolni. (Nálam abban is voklt videó gyorsítós probléma).

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz emiki6 #52533 üzenetére

    Ja, a DX12 "támogatja", azaz futni fog, csak éppen szoftveres emulálással (értsd: lassan), és ezt az apróságot a userek 99%-a figyelmen kívül hagyja (marketing rulez). Ahogy DX11(.1)-es játékok is futottak DX10(11)-es kártyákon. Fordítva kellene működnie. DX12 hardveres követelménye még nem tiszta, GTX 9x0 kártyákról is csak feltételezik, hogy bizonyos elemek/funkciók azért kerültek bele (új nV karik megjelenésénél lehetett olvasni róla). Csodálkoznék, ha az AMD-nél már előre beépítették volna a hardveres támogatást. :DDD Ezt persze senki nem fogja reklámozni, a legtöbben sajnos úgyis csak ennyit vesznek (főleg a mo-i angoltudással): "DX12", "support", és azt hiszik, máris minden OK. ;)

    joysefke: 14.4 nálam elcseszi a videolejátszást hardveres módban (lépegetős hiba). Játékokban jó volt. WHQL gyakrabban rossz, mint a béták.

    EnterR: 14.9.1b-ról frissítve elepítési hibák tömege, tisztán OK.

    sepsi0: Catalyst verziót írtam. Régi driverekkel kevésbé van hiba, bár rémlik, hogy amikor a játé megjelent, akkor artifactelt rendesen, nálam a sisakokból nőtte ki l gerendák a végtelenbe. 14.8-tól nincs lag (legföljebb rossz tuninggal), viszont random kidobál. Nálam 2 szinttel lejjebbről lehetett csak folytatni, az összes mentést elfelejtette azóta, hogy aznap nekiálltam. Normális mentés meg "természetesen" nincs benne, mint minden konzolos szarban.

    RetepNyaraB: Sajnálom, ha kötözködésnek véled a tapasztalataim leírását, illetve vsz. a saját rossz tuningbeállításaidat (benchmak stabil, csak éppen hibajavít a proci, stb), vagy ha éppen nV AO-t teszel rá AMD helyett (ha jól rémlik anno, nálam ez lassította be), esetleg hálózati leterheltségből indulsz ki. Nem tudok mobilnettel videót feltenni, de van. Witcher 2 Enhanced min. 25FPS megvolt, Metro redux 2033: 30-40FPS, Last Light 45-60FPS. :P Szóval zökkenőmentesen lehet tolni mindegyiket. (Ja, W2 már GTX560-on is min. butítással futott.) Esetleg háttérben fut valami, aminek nem kéne.
    Metro- 2033-nál egyébként észrevejhető (lebutított beállításokkal is), hogy gyalogszörnytámadásoknál azok nem folyamatosan jönnek, hanem mindig előreteleportálnak kb. 10-20cm-t (valós világ alapján), hogy nehezebb legyen eltalálni őket. Először én is lagnak hittem a harcok hevében, de akkor jött a grafikabutítás, és maradt minden ugyanúgy. Így szar a játék, ahogy van, ez nem beállítás kérdése. Reméltem, hogy Reduxban ezt javítják, de nem történt meg.
    Nem megyek bele újabb vitagerjesztésbe, a fentiek a tapasztalataim, keress hibát a fentiek alapján. :R

    The Nuke: AMD Acc. Video Tc-t NE telepítsd, vagy teszteld, melyik driverben jó. Ideiben nem sokat fogsz találni.

    Gstyler & EnterR& Steve198310: VRAM-tuning nélkül nem is lesz sok eredménye a GPU-tuningnak, néztük már. Mindemellett szignifikáns javuláshoz ajánlott azért legalább 10% túlhajtás, ezzel át lehet lépni minFPS v. VSync határt, másra meg úgysem jó a túlhajtás.

    ricsi8800gt: Video cod. hibéát leszámítva jó, stabil meghajtó volt.

    lehella: Ez a multimonitor "suoport" roppant gázos AMD-nél (lásd Cat. topic).

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz EnterR #52581 üzenetére

    Chrome-ot használsz? Csak mert nálam sem IE, sem Fox alatt nem hibázott egyik meghajtó sem böngészés közben évek óta (pedig én aztán szólnék róla, ha hibát látok :DDD ). És direkt megnéztem simán driverből, mert az AB aut. megoldja az ilyen hibákat azzal, hogy nem engedi ugrabugrálni az órajeleket és a feszt.

    Steve198310: Fullban, PX nélkül. Egyébként tényleg optimalizáltabb, mint az eredetiek, de az azért durva, mennyivel gyorsabb a 2. rész (és még a videó felvétel sem lassította be). Sokan azt nem tudják, hogy az AMD HDAO-t csinált, nV pedig HBAO-t, és ha rosszat alkalmazol egy adott kártyán, az durván hazavágja a sebességet. Egyébként van, hogy éppen a sima SSAO is, de az sztem inkább driver.

    Hát, a driver telepítésben nagyot tévedsz sztem. Egyrészt ha felülírod, törli a régebbi profilokat, beállítások maradnak, ez viszont bugokat okozhat, ráadásul szépen lassulni fog idővel minden játék.

    bezbol: Ez tutira driver hiba lesz (BS error). Ha eltávolítottad, pucold a maradék fájlokat/reget, különben a másik meghajtóval is marad a hiba.

    joysefke: 14.7 RC 3 ajánlott, nem WHQL egyik sem. Egyébként a 14.8 "APU" meghajtó nagyon jó még, csak BF4-ben gyakran laggolást okoz (viszont nem dob ki, mint a frissebbek).

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Steve198310 #52592 üzenetére

    Majd fog. :DDD :R
    Azért, ha túl leszel 5-6 frissítésen, próbáld ki 1x a pucolás utáni tiszta telepítést. Csodálkoznék, ha nem lenne szignifikánsan gyorsabb. Mondjuk az megint tény, hogy tiszta frissítéssel sem érte el azóta egyik driver sem a 13.12 sebességét, csak 14.4 közelítette meg. 11b-t még nem teszteltem.
    270-en tényleg olyan hangos a dual? Csak mert olyasmi van az XT-men, és a halkabb hűtések közé tartozik, noha persze nem egy windForce.

    EnterR: Hát, én megmondtam. :C ;)

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Tibroo #52606 üzenetére

    VTX készített női kiadást? :F :Y Ebben a topicban mindenesetre kicsi az esély rá, hogy találsz 7950-tulajt. :B :U Egyébként nem túl nyerő gyártó. :(

    The Nuke: Nem azért megy a játékok többsége jobban nV-n, mert fizettek érte, hanem mert egyszerűbben jobb meghajtókat írnak. AMD szokott inkább fizetni, de még a "gaming evolved" játékokkal is sok a gond. Szar szoftver meg sújt mindenkit, aztán gyúrhatnak javításra nV-nál és AMD-nél is. Amelyik driver-szinten közelebb áll a játékhoz, annak lesz jobb megoldása (HB/DAO PX, stb).
    Egyébként amiből bármi látszik, azzal már végezni lehet. ;]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz arcitec #52611 üzenetére

    Mozgatással csak a hardvert teszed tönkre. Pucolás bizony ajánlott. Már csak azért is, hogy ha esetleg hardveres eredetű a probléma, kiderüljön. (Pl. időnkénti túlfesz, főleg, ha nincs túlfeszvédő, eseleg táp, stb.) Bár 95% a kosz. ;)

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Tibroo #52617 üzenetére

    Sajnos előszeretettel hagyják le a fémblokkokat a RAM-okról és a VRM-ekről, ami 1. számú hibaforrás (akkor pedig csak egy magas ventifordulat segít hűteni). A nagy műanyag borítás megtévesztő lehet. Ált, alkatrészeik sem I. oszt. Szintén VTX-ekről olvastam, hogy gar idő lejárta után előszeretettel haláloznak el. VRM-hőmérsékleteket ezen lehet egyáltalán olvasni? Ezek jóval melegebbek, mint a GPU (főleg blokok nélkül), a ventit viszont utóbbi vezérli, ez veszélyes.

    Habugi: Hát, zöld oldalon sem mindenki zseni, bár ha PX-es progikat nézünk, lehet benne valami (ott a legjobb AMD kártya is megfexik :P ). Én anno 760-at akartam venni, de azért lett 7870XT, mert nagyjából ezek vannak pariban (760 tuningot nem számítva), csak sokkal olcsóbban megkaptam.

    Grave444: Ezeket a teszteket (trükkös beállítások, pl. PX nélkül, vagy nem ismert AA, SSAO, driver-érzékenység), főleg az ilyen, válogatástól függő összesítéseket is illene fenntartásokkal kezelni. Saját gépein az ember gyakran egészen mást tapasztal akár csak magasabb grafikai beállításokkal, driverből javításról már nem is beszélve.
    Régebb nV eredmények szintén nem mérvadóak, hiszen pár hónapja javította az nV a driverét, amitől minden játék 7-8%-kal gyorsabban fut, de a régebbi teszteket nem futtatták újra (ergo ennyivel magasabb sebességgel érdemes számolni).

    papírzacsi: Lehet azokat érteni, ha az ember nem csak a grafikonokat nézi (sokan még a beállításokat sem), ill. nem csak egyet. ;) Vagy ismeri a tesztelők preferenciáit. Vannak azért jóval valósághűbb tesztek is, vagy érdemes olyan szakmai oldalakra rákukkantani, ahol részletezik az adott VGA tudását (lásd pl. fenti linket). Ott van, miben melyik kártya tud többet. Gyakorlatban ez azt jeleni, hogy az egyiket erősen használó játék ezen lesz gyorsabb, a másikat meg a másikon.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz RetepNyaraB #52635 üzenetére

    Örülök, hogy segíthettem (és hogy pár év után, ilyen erős evolúciós túlélési kényszer hatására végre feltételezted, hogy nem beszélek hülyeségeket). ;] Elfogadom az erősen burkolt bocsánatkérést, és komolyan értékelem, hogy másokkal ellentétben képes voltál beismerni, hogy nálad volt a hiba. :R Lényegében ingyen lecserélted a VGA-dat egy 2x (min. 3x) olyan gyorsra. :C Elméletileg most már minden játékodnak vígan kell futnia (PX-t leszámítva, persze).

    Vector 2D nem a legigénytelenebb, hanem a legkompatibilisebb (ráadásul driver-érzékeny), ha RivaTuner SS (és nem AB, de ez részletkérdés) beállításoknál fölé viszed az ikont, kiírja. Akkor ajánlja, ha "rendering problem" van 3D-ben (tehát nem arról van szó, hogy biztosan zűrös, nálam pl. sosem okozott hibát). Én nem is gondoltam, hogy ezt használod.
    Az viszont látszik, hogy tuningolni sem kell a kártyát, hogy vigye a játékot. Csak GPU-t húzva úgyis erősen csökken a hatásfok (kb. 2/3-a a beállítottnak)

    Én még a videókat is AB-rel készítem, szinte semmit nem lassít a felvételen. Nálam sajna VRM-et nem mér, és GPU-feszt a beállítottat írja ki, nem a ténylegeset, ezekre HWInfo-t szoktam használni (AB az is kiírja OSD-re). HWInfo viszont tényleg laggolást tud okozni egyes játékoknál, még OSD nélkül is.

    Jó játékot akkor végre! :C :R

    joysefke: Minden program problémát okoz, ha rosszul állítják be (lásd fent).
    Ha pl. meghibásodik a venti (v. tönkremegy a paszta) és elég a kártyád, cseszheted a log fájlt. :P
    Minden grafikai lehetőség pluszt ad. Ha nem jelenik meg a képen, akkor a driver elcsalja. AMD-nél elég gyakori volt az ilyen, mostanában nem nagyon futottam bele (inkább van effekt, csak hibás). Ha az adott funkció driverből felülvezérelhető, akkor gyorsan kiderül (bugok tömkelege, lezuhanó FPS), de ha nem (ott is csak látszik a kívánt beállítás), akkor lassulást/gyorsulást érdemes figyelni. Ha nem követed le mindezt egy játékban, rá sem jössz. A többség persze így tesz. :)

    Amúgy meg miért vesz erős VGA-t az, aki nem használja ki a képességeit? :F Aztán hányan jönnek ilyenek "CPU-limites" észrevételekkel. :DDD Most tolom újra pl. Rage-et. Minden beállítást maxra téve 40-50% a GPU-kihasználtság ("papíron" CPU-limit). Ha driverből kiváló minőséget, Edge-Detect AA-t, Supersampling-et (stb.) választok, sokkal jobb a képminőség, volt-nincs CPU-limit, és a játék még mindig 40+FPS-szel fut. Ennyit az AMD profiljairól. :DDD Állítsa csak maxra az ember, amit tud, vagy vegyen gyönge kártyát. ;]
    .

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz halhatatlan #52642 üzenetére

    A legalább 18A-t lead az a táp a 12V ágakon, akkor jó lehet. Az a kérdés, valójában milyen bélre tették rá a Sharkoon csomagolást.

    DataLand? :F Még nem is hallottam róla. Ha a blokk rendesen lefedi a VRAM-okat és a VRM-eket, akkor talán OK, de nem találtam ilyen képet róla. Ha tényleg ilyen (lásd előbb) butított verziót adtak ki "noname", inkább kerülendő. Én nem is találtam gyártói oldalt. Viszont ha összejön 970-re való, én majd eladom a remek kis 7870XT-met.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz halhatatlan #52649 üzenetére

    Na, ez komoly. :D Kínai wint installáltam már, de ennyire nem értem a nyelvet. :B Gondolom, ánglius nem véletlenül nincs, hazai piacra szánták (és olyan minőségben).

    Én mindenképpen 78x0 sorozatot javaslok (valamilyen minőségibb darabot, lehetőleg garral), leginkább azért, mert ezekkel a kártyákkal van a legkevesebb driveres probléma. Régebbieknél már belefutsz avultatásba, újak meg nem kiforrottak (nem is nagyon tuningolhatóak, ez rendszeresen olvasható itt), és lényegében nem tudnak többet.

    Speed(R): Alighanem jó helyre vezették a megérzései. :U

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz joysefke #52659 üzenetére

    Itt is, C topicban is rengeteg driver-hibáról olvastam 270-ekkel kapcsolatban (csak ami most eszembe jut a böngészős bugok), ami 78x0 karikon nem lépett fel. A "tuningolhatóságuk" meg ismert. Használtat is kapni garral. Hogy kiforrott-e? AMD-nél bármely sorozathoz legalább fél, de inkább háromnegyed év egy épkézláb meghajtó, én ezt tapasztaltam minden AMD kártyámmal. XT-t "sajna" :DDD már időn túl vettem, de ezzel nincs is sok gond.

    Találtgyerek: Itt arról is szó volt, hogy gyárilag herélt a kari.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Speed® #52668 üzenetére

    Mintha letiltott számolóegységekről olvastam volna nemrég. :U
    Mondjuk ha a -1GB RAM, nem herélés...

    nesh_019: Inkább várd meg a DX12-es karikat.

    doboka98: Ez nem a 7870XT hibája. ;) Ez a hiba nálad van, vsz. érintkezés. lehet, ha kiveszed a karit, és portalanítod a gépet, máris elmúlik (a hiba).
    Érdemes lehet még az állapotjelző ledeket figyelni mert a időszakos hiba van, felvillannak. (Elméletileg.)
    Ami még szóba jöhet, hogy a VRM-ek túlmelegszenek (gyári hűtés és egy erősebb tuning garantálja), ilyenkor hajlamos lekapcsolni a kátya. HwInfo-t dobd fel, és monitorozd ki, mielőtt végleg kifexik a kari, ha ilyen baja van. Lehet tesztképpen lejjebb venni az órajeleket, így is jelentkezik-e a hiba, mert éppen a hőérzékelő is tönkremehet, amitől nem pörögnek fel kellően a ventik (ezt mondjuk hallani :DDD ), ergo megint csak túlmelegedés lesz.
    Ha fentiek OK, még mindig lehet a hunyó táp (esetleg tápkábel, főleg, ha átalakítót használsz), vagy valóban meghibásodott a kari.

    sunci_02: Minden képernyőnél számít (ill. nem feltétlenül a 60Hz, hanem a saját frissítése).

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Speed® #52688 üzenetére

    Én amondó vagyok, hogy legyen használható és TELJES ÉRTÉKŰ a VGA-m.

    doboka98: Nem DRIVER, és ha én mondom! :DDD Furmark alatt egyenletes terhelést kap a kártya, nem ugrál fesz/órajel. Ha pucolás volt, mindenképpen fesz-probléma, és bizony táp is lehet az, főleg, ha nem ad le legalább 18A-t 12V VGA ágon stabilan.

    nagy.matyika: Ha bizonyítható (értsd: látható vmi olvadás, deformálódás), buktál. 1. Nem kell széthajtani a kártyát. 2. Gondoskodni kell a megfelelő hűtésről. GPU hőmérséklet nem mérvadó, VRM ált. sokkal magasabb (tuninggal akár +20-25°C is lehet), RAM-okról nem i beszélve.

    ...

    Huh, próbáltam Far Cry 4-et. Full HD Ultra graf. be sem nézett 40FPS alá, és ez még VGA-tuning nélkül. :C (Mondjuk min 45-46FPS-szel sem lenne más a grafikai élmény.) Ócska, elavult kártya... :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz papírzacsi #52727 üzenetére

    Mit tegyek vele mobilnettel? :F Trükkös videó?

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz papírzacsi #52731 üzenetére

    Szerinted? :F Egyébiránt 55-58FPS-szel szalad, de ha quadon száguldozni kezdek, értelemszerűen lemegy 40FPS köré, elég sok a megjeleníteni való hirtelenjében.

    Speed(R): Sejtettem, hogy ilyesmiről van szó.

    doboka98: 11.b2-vel kaptam egy BS-t készenléti állapotban, de nem állítottam le a gépet, mert futott defrag, kb. 4p múlva visszajött a kép. lehet, hogy csak várni kell rá... :U

    Egy kis 11.b2 tapasztalat, ha valaki megkockáztatná. Hogy kezdenek az új kártyákra gyúrni és avultatni a régieket, vagy csak megint elszartak valamit, a következőnél kiderül.

    nagy.matyika: Nézd meg a fenti linket. :U Ha minden OK, akkor OK, viszont abból SOHA ne indulj ki, hogy ki mennyire tudta húzni a saját VGA-ját. Az én XT-men pl. 1700MHz-et visznek a RAM-ok ezét a túlhajtás eredménye is jelentős), a legtöbb XT-t ez kifektetné (alkatrész minőség, fázisellátás, stb. is számít tuningolhatóságnál, határesetben még egy táp is).

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz nagy.matyika #52747 üzenetére

    No offense, csak a hibából gondoltam, hogy talán rögtön megküldted. :R Sajnos ez mindennapos hiba.
    Sajnos a graf. benchmarkok távolról sem jók mindenre, max teljesítménytesztre. A játékok változó terhelése gyakran megfekteti a stabilnak hitt, stress-tesztelt beállításokat.

    RetepNyaraB: Kímélés végett ráagyással tuningoltam, 1100/1700MHz-en fut, és csak ha szükséges, azaz alacsony min FPS esetén, vagy VSynchez. Far Cry 4 pl. átlag 55+ FPS-szel fut, erre rájön 13% tuning (a gyári OC-re :DDD ), így megvan 60+. Ettől függetlenül, ha beesik alá (járművön, gyors mozgás), akkor csak 30FPS, de úgyis csak 40 körül lenne.
    Azért az extra villanyszámlában ne légy biztos, nálam az 1100/1700MHz is jóval a gyári fesz. alatt megy. :C Tuning#túlhajtás, csökkentett profilok is vannak; gyári levett fesszel, vagy gyári -20% még jobban levett fesszel.
    Nálad az FPS-értékek már hibajavítás (AB) utániak?

    szivacs1987: Gyártótól függ, tuning meg a kifogott darabtól. Bár 270 ilyen szempontból nyeretlen.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz RetepNyaraB #52759 üzenetére

    Az MSI AB-s beállításodra gondoltam, amely erősen lassította a VGA-dat. ;) :R
    Neked eszerint 1,21V-os karid van, az 1. szériából? (+1 indok, hogy ne vegyünk gyorsan új AMD kártyát.)
    Az enyém 1.144V-os kiadás (szóval nálam ez nem lenne alatta, főleg nem messze), és a tuning 1.1V-on fut. Alapértékek 1V-on, -20% profil 0.9V-on. A 2D profilom a gyári min. 0.795V-on fut, viszont ezen 305/470MHz stabil, így ha TV-t/videót nézek, nem kell UVD v. "low 3D" profil. Így természetesen az órajel- és fesz. ugrálások okozta hibák messzire elkerülnek. :DDD

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz belinho #52761 üzenetére

    Azt, ami a kártya gyári feszültsége, azaz nincs csökkentve semmiféle megtakarítással (tehát nem az, amit bárki szubjektíve annak tekint). Nálam NEM 1.2V. TöbbX is írtam :B , hogy az első szériák 1.2V-tal jöttek ki, a későbbiek viszont 1.144V-tal, nekem ilyen van. Sosem megy fel 1.2V-ra, felülszabályozás nélkül sem. ;) Ha viszont PP-t rajta hagyom, akkor a csökkentett profilok is felmennek 1.144V-ra, ezért kell kézzel kapcsolni, de ezzel tudok élni. :)
    HWInfo jól mér.

    PcCar: Nézd meg a profilját, vsz. úgy állították be, hogy csak magas hőmérsékleten pörögjön. 90-100°C-on még semmi baja nem lesz a karinak (mérnökök nyilván ezzel számolnak), csak ezt sokan nem szeretjük, mert akadnak a környékén más hardverelemek is. Az egyenes görbének nincs sok értelme, mert csak fölösleges zajt/fogyasztást okoz, és persze csökkenti a ventik élettartamát.

    szivacs1987: Nézd meg másban is, mert 1600MHz-es RAM-okkal gyorsabbnak kellene lennie. Vidd fel a beállításokat maxra, mert lehet, hogy csak menet közben pihennek a RAM-ok.

    Steve198310: Nyilván "gyárival", mert extrémben az XT sem tud ennyit. FullHD-ben éppen 30FPS fölé megy nálam.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz szivacs1987 #52770 üzenetére

    Én Manualban szoktam belőni. Nincs full HD-d?
    Nálam szépen skálázódik a teljesítmény túlhajtással, és bár a teljes gyorsulás nincs meg, hibahatáron belüli. 9750/1500: 27,3FPS, 1100/1700: 30,2FPS Amikor nem emeltem RAM-okat, sokkal lassabb volt. 1600-on nem néztem.
    A lényeg, hogy játékokban működjön,

    Steve198310: Akkor ez 270 probléma? Sávszél? :F

    seederking: Nem.

    RetepNyaraB: Huh, az a 0.96V elég gyenge, részvétem. :((( De legalább a teljesítmény legyen meg.

    Force const. V akkor ugrál, ha nem tiltod le a powerplayt (hiába a fix fesz, AMD driver fog vezérelni), ráadásul a gyári értékre ugrál fel.

    kerekfej: Lehet, rosszul emléxem, de nem kell ahhoz alaplapi támogatás? :F

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Steve198310 #52788 üzenetére

    Hát, akkor tojnak rá dolgozni. :) Az biztos, hogy egyáltalán nem bántam meg az XT-t.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz PcCar #52791 üzenetére

    Overdrive-val nehogy megpróbáld!!! :Y Fölviszi a feszt, a hűtés meg marad alapon, ez egyetlen álmoskönyv szerint sem jelent jót.

    Cat 14.11.b2 BF4 Mantle...

    kerekfej: Inkább az a gáz, hogy ilyen lapban nagy eséllyel olyan proci van, amely kevés a VGA-hoz. Azért a PCI-E2.0 is lehet korlátozó tényező önmagában.

    7870XT mit tudna UHD felbontásban? :F

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz kerekfej #52803 üzenetére

    :)) Pár FPS... :( Még full HD-ben is kevés, FX-ből is izmosabb, tuningos darab kell.
    A legrosszabb az, hogy minél nagyobb a CPU-limit, annál biztosabb, hogy egy jóval gyengébb kari is jobb teljesítményt produkált volna. Anno a 3870-em E8400 proci mellett gyorsabb volt, mint a kis Athlon X2-k mellé rakott HD4850-ek.
    7870-emet éppen kihajtotta egy 6800K (alapon), amely nem kicsit erősebb a Phenomnál, de csak grafikailag igényes játékoknál (C3, Witcher 2, Metro, és társaik). Gyengébbeknél már 4.8GHz kellett.
    Szóval kezdhetsz dőlni... ;)

    Steve198310: Kár, hogy a boost nem semmisíti meg a CPU-limitet. :(((

    RetepNyaraB: AMD-nél, te! :Y :(( Intelnél teljesen rendben működik, AMD-nél ajánlott rögvest kikapcsolni (nem olyan rég volt 6800K-m ;) ).

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Steve198310 #52806 üzenetére

    Dehogynem emel, az a dolga. (Powerplay.)

    kerekfej: Mint olvashattad, magam sem egy HD2600-zal hasonlítottam össze. ;) Egymáshoz teljesítményben közeli kártyákkal fordulhat elő, tehát pl. egy 270X-nél egy 7850-nel lehetne összevetni, ilyesmi. Ez persze mindig kártyafüggő, de a probléma inkább ott van, hogy egy durván CPU-limites helyzetben a min FPS lezuhan, míg egy gyengébb VGA-val nem feltétlenül. Ergo a gyengébb kártyával jobban lehet játszani. Ha pedig ey 1-2 magot igénybe vevő játékról van szó, a Phenom jóval nagyobb bukta, mint egy P v. Core i3.

    RetepNyaraB: "Ez olyan, mint az intel procik(I)on(/I) a turbo core (ööö persze lehet, h van AMD(I)-re(/I) is, nem vagyok képben. Ez magyarul azt jelenti, hogy szerinted az Intelekben rossz, de lehet, hogy az AMD-kben. Erre írtam ON TOPIC, hogy az AMD-nél lép fel.
    Az "AMD-nél" teljesen helyes kifejezés az "AMD esetében" rövidítésére, főleg, hogy a turbót nem tudod kikapcsolni a prociban, még ha le is kupakolod, hiába a proci vezérlésébe építették be. :P Csak biosban tudod kikapcsolni. ;) Az igekötőket nem is értem, hogyan jöttek ide., az összes ilyen szavam a "kikapcsolni" volt, helyesen írva. A köcsögözést inkább nem minősítem. :((
    Ez egy elég szánalmas hsz volt (lásd még: ragok hibás és következetlen használata), és csak azért válaszoltam, mert mindemellett teljességgel értelmetlen is. :( Ha nyelvészeti vitára vágysz, inkább privátban próbálkozz, de csak az ilyen jellegű tudásod némi fejlesztése után, így magunkat, egymást és a moderátorokat is kímélhetjük). ;) A fórumozók nyelvtudását illetően viszont teljesen igazad van! Én bizony, ha nyelvészkedni akarnék itt (de nem szoktam), nagy magyarságomban biztosan nem angol kifejezést használnék a szerkesztésre. ;)
    No offense, csak, ha már annyira vágytál a helyes nyelvi kifejezésekre, gondoltam, segítek. :R

    r00r1: Nézd meg a win en. tak. beállításait. ;) A másik az alaplapi S(x) mód. A harmadik a letöltő szoftver. Én pl. DiskDefrag-gal úgy jártam, hogy mindig en. tak. módba kapcsolt a gép, akkor is, ha futott. De sztem NEM a driverben kell keresni a problémát.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    Ezek a mini Dp csatlakozók mennyire és hogyan használhatók UHD monitorhoz? Kinéztem egyet, de DP2.0 csatlakozói vannak, valami átalakítóval működhet? Beleértve a 60Hz-es frissítést is, mert ahhoz kell a DP.
    Erre nem kaptam választ, de ha valaki próbált már e topicba illő kártyát UHD monitorral, szívesen fogadok minden infót, főleg a grafikus teljesítményről.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Steve198310 #52828 üzenetére

    2 malomban őrölünk. 2D-ben "low" profil van alacsony fesszel, UVD-ben és 3D-ben emelt fesz magasabb órajellel. Ha tuningolsz, akkor is felemeli de a hűtést nem módosítja, erre írtam, hogy túlmelegedést okozhat a legtöbb kártyán.

    ADAM1337: Akkor most van egy 7870XT-d? :F

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz ADAM1337 #52834 üzenetére

    Hát az kb. ott van (alapon), mint XT egy jó tuninggal. Kérdés, lehet-e olyan jól tuningolni, mint egy 7950-et, és hogy vannak-e olyan driver-problémák, amelyek 7xx0 sorozatnál már kevésbé lépnek fel.

    Steve198310: Én nem mondtam, hogy többet ad, csak azt, hogy felemeli és nem hűt jobban (amit egy 3rd party programmal meg lehet oldani), ergo jobban melegszik. :R De túltárgyaltuk, világos, ki mire gondolt. :R

    seederking: Már i3 is jó, de i5 mindenképpen ajánlottabb vétel. Ha AMD vonalon akarsz maradni, saját tapasztalatból mondom, hogy ey 6800K már elfogadható (újabb felesleges, mert ugyanott vannak teljesítményben), de még jobb, ha tuningolsz rajta, máskülönben a grafikailag kevésbé igényes játékoknál lehet CPU-limited. Újakhoz elég, és i3-mal összehasonlítva inkább a duál magok, mint a dupla szál, előbbi hatékonyabb. AMD-hez olcsóbban is kapsz jól felszerelt, korszerű lapot.

    ricsi8800gt: "szedjem le a ventit és ha dedikálva van a gpu akkor az eredeti" - hogy ez mekkora!!! :)) :C Amúgy ilyen névvel mit is keresel AMD topicban? :F :R

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz ADAM1337 #52891 üzenetére

    Hát, 7850 más kategória, másrészt a Mantle gyorsítása eléggé célirányos. Relatíve gyenge proci (esetedben a multi limitál), vagy gyenge grafikai beállítások mellett dob a teljesítményben az ÖSSZES (mennyi is van, 3?) ezt támogató alkalmazásban. Nálam Thief-ben és BF4-ben is csak lassított (no multi), igaz, Ultra grafikát használok még driverből is feljavítva, gondolom, multiban ez kevésbé sanszos.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz seederking #52893 üzenetére

    Jóval erősebb, és nagyon jó választás!!! Proci simán visz 4.5-4.6Ghz-et (ha egyáltalán szükséges, részletek az adott topic 1. hsz-ban v. felújítandó honlapomon :B ), amivel a kevésbé túlhajtható Haswelleket is simán befogja (tudom, mert most az van :DDD ). Ha Virtus a lap, az még jobb, nekem azóta hiányzik, hogy Z68-as konfigom volt egyébként éppen ilyen procival. Elégedett leszel vele, az AMD driver hibáit meg semmivel nem kerülheted el, ha már megvan a kari :) .

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz ricsi8800gt #52897 üzenetére

    Nem inkább nV kéne? :F :R

    seederking: 3.3/3.7, és mivel nincs hazavágva a kupakolása, mint az Ivy-nek s a többinek, pöpecül tuningolható egy középszerű léghűtéssel is. Alapfeszen nálam, ha jól rémlik, 4.3GHz-et tudott. Mondom, Haswell topic 1-hsz-ban ott van minden beálítás, de ha segítség kell, bármikor szívesen.
    4670K már forr (kupak 70, magok meg már 90 fölött), 4GHz fölött egy LinX stress-teszt már Ninja 3 alatt is kifekteti, és sok feszt is kell adni neki. Nálam 4.1GHz-re van belőve, ez gyakorlatilag kb. a 2500K 4.5GHz-es szintje. Hétköznapi használatban nem vészes, nem mennek a magok 70°C-ig, csak hát hogyan nézzen az ember stabilitást? Ráadásul túl sok fesz is kell neki. A lényeg, az i5-ös cucc tökéletesen megfelelő a kinézett kari alá, még többet is elvinne.

    +ADAM1337: Catalyst topic ajánlott, addig örüljetek, amíg nincs rá szükség. Csak 1 hiba a sok közül. 7xx0 karikon, ahogy nézem (akár itt is), minimális a hibafaktor, de R9-eseken már kevésbé.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz ricsi8800gt #52900 üzenetére

    Sejtelmem nincs, mivel érték el ezt. Vagy új influenza-tünet? :F :Y Na jó, nem gáz, ha ezzel vagy elégedett, jó szórakozást hozzá.

    ADAM1337: A minap éppen BF4-gyel derült ki hiba, pedig már occsó update + 1 éve frissítik a drivereket. :U Gyári profil máskor éppen elfedi a hibákat, így nem veszed észre. Nálam 14.3-14.7 RC3-ig MINDEN csomag codecje befingatta a hardveres video-lejátszást. Közben volt még Thief Artifactelés. A multimonitor "support" meg teljesen felejtős C top. tele vele, és van pár nV-s ismerős, akinek minden ilyen problémája megioldódott nV kártyával. Persze, ha olyan játékokat tolsz, amelyek jól futnak, hiba nincs, ami kiderüljön. :R

    nesh_019: El kellene bírnia, sztem megvan a 18A 12V ágakon.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Sanyi19 #52911 üzenetére

    Meg lehet változtatni az elsődleges monitort. ;)

    lehella: Hát, az IRQ kiosztást sokan nem kísérik figyelemmel. :P

    szivacs1987: Lásd fent, és de tényleg.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Qmi #52917 üzenetére

    Nekem XT van, BS errort csak elvétve láttam.

    jonnyjoker01: A VRM-ek hőmérsékletét nézd, az szokott elszállni. Kártyától függően 20°C-kal is magasabb lehet a GPU-nál.

    betegphiu: Jó is az a kari. :C

    szivacs1987: "Meg lehet változtatni az elsődleges monitort." Mi nem vili?

    Sanyi19: Kitolni lehet, csak kérdés, érdemes-e.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz betegphiu #52940 üzenetére

    Izé... a procit állítsd át i5-re biosban. ;) Ált. az időszakosan fellépő CPU-limit miatt van laggolás. Nálad sztem erről van szó.

    szivacs1987: Hát, ezzel nem tudok mit kezdeni. :((( Nálam működött a dolog, mi több, azzal is játszottam, hogy minden csatira ua. monitort kötöttem, tesztképpen (de van egy CRT is).

    Balancee: 100%, hogy nem a DTools okozza. Nálam is fent van, és semmi bajt nem okoz. Inkább vmi. más az ok, a DT csak tünet.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Balancee #52950 üzenetére

    Nekem a kereső elég sokat hoz (issues). Az biztos, hogy ha most vennék ilyen kategóriájú karit, ma is a 7870-et választanám, R9-esekről én is olvastam jó pár bugot, pl. BS-t, amely nálam talá 3x, ha fellépett. legutóbb kiderült, hogy csak várni kellett. Ment defrag, ezért nem lőttem le a gépet, aztán kb. 4p múlva visszajött a kép. Gondolom, mások türelmetlenebbek. :DDD
    Van egy olyan sejtésem egyébként, hogy az installer okozza a legtöbb hibát, 14.8 óta hiába távolítottam el szabályosan az előzőt, az új telepítés után mindig belefutottam vmilyen bugba, tiszta telepítéssel meg az összes bug a 14.11b2-vel jött elő egy BF4, de mihelyst felülírtam a CC profilját, máris rendben ment.

    Lacuss20: Ez monitorfüggő lehet, nálam D-Subbal sem lépett fel ilyen jelenség.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz kispalya #52969 üzenetére

    Ez akkor király, ha ezzel gart vesztesz. :(((

    Lacuss20: Ha alapon és minden játékban ilyen, akkor gar (ha csak nem a táp gyenge alá). Mantle produkált nálam hasonlovakat Thief-ben 14.3-as driver után (az nyilvánvalóan driverbug), illetve BF4-ben fordult elő asszem 1.4 update-ig (katonák sisakja lógott a végtelenbe és tovább).
    Ha mindig csak jó idővel a játék elkezdése után jelentkezik, akkor legnagyobb eséllyel a hűtés kevés.

    Steve198310: Nálam tuningnál fordult elő, és RAM-ot kellett visszavenni. Igaz, nem 100%, de hogy a fesz kevés (ill. órajel magas), az biztos, már amennyiben a hűtés és a meghajtó OK.

    zseko: Nekem meg azt mondták, annyiért adjam a 7870XT-t. :))
    Radeonnál sosem lehet tudni, de mivel más típus (és az előző beállításai nagy eséllyel bekavarhatnak), én lepucolnám a drivert kártyacsere előtt, abból nem lehet baj.
    Én a helyedben mindenesetre várnék biztosan DX12 kompatibilis (nem szoftveresen) kártyákra, esetleg egy GTX960-ra ja most minden úgy fut, ahogy szeretnéd.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz zseko #52977 üzenetére

    Hát akkor 40k alatt találsz márt 7870XT-t is, az simán visz mindent. Látom, döntés megszületett. :R

    Balancee: Tényleg ez a lényeg, csak azért fura, mert nálam eddig semmiféle hibát nem okozott. Esetleg érdemes lehet nyomát pucolni és reinstall, hátha valami elállítódott, vagy egy Alcohollal tesztelni, nem pusztán a virtuális meghajtó okozza-e, illetve ami még gázos, hogy némelyik játék védelme besz.rik a virtuális meghajtóktól.

    Steve198310: A 270-ek 1.2V-on mennek, ha jól rémlik. A 7870XT-m 1V-on (de még gyárilag is csak 1.144V). Hogyan fogyaszthat kevesebbet az előbbi? XT-vel azért szépen le lehet nyomni a 270X-et, legalábbis egy olyan jó darabbal, mint az enyém.

    kovsol: Nem kell kikapcsolni a boost-ot, tuninggal is csak 1.1V-ot kér. ;]

    zozoz1: Hi, nálam ugyanezt csinálta 2. pályán Mantle-lel. CC-ben maxra állítva a profilt, és játékra téve a vezérlést (ill. bővítve), megoldotta a problémát (csak semmi optimalizálás az AMD-től!!!). BF4 legújabb frissítése fent van? (Update 12, assszem vmi 11072). Far Cry-jal semmi gond. 270-ekkel persze gyakran van olyan bug, ami 78x0 karikkal nincs, illetve esetedben mindenképpen érdemes a gyári ASUS drivert használni, mert modolgatják a konstrukciót (pl. több fázis), és a ref driver bekrepálhat tőle.

    sepsi0: Mi a francnak a lapozófájl? :F Csak lassít.

    betegphiu: Az FPS zuhogás a procid miatt lesz (CPU-limit). Bios kapcsoló akkor kell, ha elcseszted az egyiket. Alapból ne állítgass órajeleken, fölösleges ezzel a procival.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz betegphiu #53020 üzenetére

    Teszteld! ;) Kihajthatja, de lag is lehet.

    Sepsi0: Én aztán szólok monden bug miatt, de lapozófájl még sosem kellett :( gányolt win, szar opt prog a hibaforrás.

    Zozoz: mantle?

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz sepsi0 #53036 üzenetére

    Én továbbra is csak azt tudom mondani, hogy nem lapozófájl egyik játéknak sem. Hogy miért lehet rá szükség, már írtam. 8GB bőven elég, de 6 is. Jó pár éve egyedül a Force Unleashead volt az egyetlen, amely nem ment nélküle (kellett, el sem indult), de hogy 8GB RAM-mal ilyen gondok legyenek ÉP Windowson, olyat nem pipáltam. Jut eszembe, valami hálózati szarság BF-nél bezavarhat, de alapból tutira lazán fut nélküle. Persze muszáj megjegyeznem, hogy ez drivertől és update-től is függ. De ha nektek úgy megy, és OK, akkor fölösleges is vitázni rajta. :R AMD-nél nem lep meg, hogy egy konfigon ilyen beállítással megy rendesen valami, egy másikon meg egy másikkal.

    RetepNyaraB: FX-ben nem szakértek, de a 3.45GHz tutira kevés, nagyon sok helyütt olvastam, hogy inkább FX-8... procikat javasolnak AMD-sek is egy ilyen kalibertű kártya alá.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz betegphiu #53048 üzenetére

    Na engem most cod aw szívat. Intro videóban memhibával kilép

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz zsizsef #53055 üzenetére

    Nem akarok lapfájlt. Update3 van fent. Vmely coddal régebben volt ilyen prob, de nem emléxem, patch v. Driver oldotta meg.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Steve198310 #53058 üzenetére

    Vagy simán kilép kevés memóriával, vagy 2D textúra kirajzolási hiba. A poén, hogy a videó közepén csinálja, 3D-nek semmi köze hozzá. Swap fájl-lal működik, de ez idegesítő (ráadásul min graffal is kell neki, vagyis vsz. a videónak, mert a játék nem zabálja meg). Ha mindent ráteszek, 1.8FPS :Y, miközben ritka pocsék képet nyújt, használhatóvá butítva kb. mint egy Unreal engine 3. Bármi grafikát állítok, percekig újra megy a betöltő videó, egyébként 92FPS alá nem tudtam vinni eddig, szóval még nem jöttem rá, melyik beállítás vágja haza. Az viszont biztosan rossz (driver is lehet akár), mert van pár DX11-es játékom, és egyik sem fekteti meg a karit. Alapvetően szerintem ez egy hiperszarul megírt játék még 3. javítással is. Nem is szidom az AMD meghajtót, a 2 legfrissebbel ua. hibák vannak. :DDD
    Ja, és volt benne az elején egy Auto Mantle, az vhová eltűnt. :U Pedig kikapcsoltam volna.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

Új hozzászólás Aktív témák