Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • katt777

    félisten

    válasz - = Zk = - #51768 üzenetére

    Nálam sem volt bug anno CF-rel, viszont 10-30% körül mozgott az általános hatásfoka, alig 1-2 alkalmazásban ért el 70-90-et, 100-at meg csak Markokban.
    Én is, hogy te, mert ez azoknak volt fontos, akiknek segítettem, nem neked. :R

    Steve198310: Téves címzés. :B :P Én a 7870XT-ről írtam, mások keverték bele a többi kártyát, hogy náluk aztán OK az AB. Én azt is írtam, hogy vsz. éppen az említett hiátus miatt nem jelentkezik náluk az általam tapasztalt probléma.

    Grave444 : 270X Firestrike 5500 pont. 7870XT, nem szénné húzva: 5900+ pont. :P

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz proci985 #51793 üzenetére

    Na de ez aztán tényleg alkalmazás kérdése. Nyilván, olyan játékokat használsz, amelyeknél OK a kihasználtság, akkor remek a CF. Oblivionnal/Skyrimmel egyébként mi a helyzet? Csak mert előzővel nálam egyáltalán nem működött (persze, jóval régebbi meghajtó volt), utóbbira meg kíváncsi lennék hasonló motorral, mert Obilval akár még ma is ki tudok fektetni egy magányos 7870XT-t. ;]

    Kabalabula: "Open Windows" hűtés rulez!!! :C

    Steve198310: Csak a bios-modba frankón bele tudnak kötni egy meghibásodás esetén. :U Mindenesetre, ha az XT-m jóval nagyobb teljesítményt ad le jóval kisebb fogyasztással, nekem az teljesen OK. :R

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz proci985 #51813 üzenetére

    Hát én csak full HD-ben toltam anno, limit annyira nem lehetett, mert 100%-on ment a GPU 1 kártyával, ráadásul az még 3870 volt. Limit annyira ma sincs, mert a 7870XT-t 1+1 mag is simán elviszi (STALKER Lost Alpha CPU-Controllal), vagy grafigényes progiknál 100% GPU-val a procim átlag 20-30%-on megy, még csak nem is melegszik.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz proci985 #51822 üzenetére

    C3-nál is volt ilyen, de még kártyát sem kellett cserélni. Csak azt láttam, hogy GPU 90%-on, proci kb. 70%-on, és minden grafika max. VGA-t tuningoltam, erre a játék azt hitte, hogy erősebb kártya van a gépben (szóval szinte biztosan nem azért csinálta, hogy vegyél erősebb kártyát :U ), és máris 100% GPU-kihasználtsággal futott 80%-CPU terhelés mellett. Ja, és ez még 6800K-val volt, annyira nem kellett neki proci.

    Igen, CoP-ot használja, 1 szál + 20%, viszont CPU-Controllal (ezt is) át tudom tenni 4 magra. Ami érdekes, hogy 1. és 4. pályán lényegében 1 magon is max GPU% van, 2-3.-on viszont kell neki a 4. Vagy talán pályaváltásnál sz.rik be, olyan hamar nem megyek át egyikről a másikra, hogy kiderítettem volna.

    Hát, a több kártyás konfigok bár nagyobb felbontásba és több kijelzőre ajánlottak, azért még könnyen lehet CPU-limit, ha egy adott engine nem kimondottan erőforrás-igényes, és az UE3 pont ilyen. Egyébként anno, ha jól emlékszem, 3870-en +10% volt a CF teljesítménye. :((( (Ha akkor már volt a 3-as, de mintha lett volna.) Azóta azért jó eséllyel fejlődtek a meghajtók CF-támogatás szempontjából.

    Mondjuk arra tényleg nem gerjedek, hogy 80FPS helyett 160-am legyen (jó eséllyel kevés is alá bármilyen proci), de egy 30FPS körül futó C3 helyett nem lenne rossz 60, csakhogy mindenben kéne, azt meg az AMD nem tudja garantálni, hiszen még 1 kártya esetében sem képesek kiküszöbölni minden driver-hibát. Én inkább az 1 gyorsabb kártyára szavaznék, de ki tudja, mit hoz a jövő? Majd elválik, GTX970 mire elég önmagában. Full HD-ben tutira lazán vinni fog mindent kb. fél gőzzel, tekintve, hogy majd' 2x gyorsabb a 7870XT-nél. Talán, mire meglenne, 960 is lesz elfogadható ár/teljesítmény aránnyal. Viszont vagy +2 monitort veszek, vagy VGA-t, vagy nagy felbontású kijelzőt, még 2 együtt sem megy. :((( Mint a reklám: Ön dönt, iszik vagy vezet. De a 3-at együtt semmiképpen! :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz - = Zk = - #51824 üzenetére

    Nálam Gen 1 / Gen 2 / Auto van (de ez vacak Inteles lap :DDD ). Auton megy 1.0-3.0 között, Afterburnerrel legalább 2.0-van tehát nemcsak a az órajel magasabb a gyárinál alapfeszen, hanem a sávszél is duplája.
    Amúgy az idióta Ab megint nekiállt sikoltozni a lejáratnak. Hogy ezt de rühellem, amikor a "final"-ok meg fél éve szarok! (Nálam, XT-n, ha valaki nem nézne utána. :P )

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz - = Zk = - #51827 üzenetére

    Muszáj, mert az XT fölöslegesen sokat fogyaszt/melegszik/pörög, a javítás meg CCC-ből nem kivitelezhető.

    Ikka: Nézd meg biosban a PCI-E en. gazd.-t, kapcsold ki. AMD driver érzékeny rá. Nekem sem ment vele a kártyám az első fél évben, rendre hasonló hibák.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz - = Zk = - #51833 üzenetére

    :DDD :R Ahogy olvasom, R-es kártyáknál már nem nagyon lehet optimalizálni sem az órajeleket, sem a feszt.nV-nál vhogy ezzel sem volt probléma. 23% tuninggal (OC-re :Y ) még 80°C körül elvolt az 560, és hol volt akkor még a Maxwell? "Mentségére" szóljon, hogy GB Windforce 2 hűtés volt, ha tehetem, nem is vettem volna mást. Mondjuk kicsit gáz, hogy a 105k-s 970-ek 115k-nál nyitnak, de ráérek, XT lecserélését egyelőre a driverek sem indokolják, és ez nagy szó. Szem 7870-eket a következő generáció meghajtóival lehet majd kukázni.

    Ikka: Továbbra is javaslom a bios-t ellenőrizni, illetve másik, ha lehet, MSI drivert. Egy kihasználtsági grafikont nézhetnél (vagy OSD), nem váltogat-e játék alatt 2D-be, mert némelyik kártya eleve érzékeny erre, másokon csak tönkremegy tőle a VRM-szakasz. (Böngészőknél fordítva fordul elő, 3D-be kapcsolgat, de a hiba hasonló.) Emiatt különösen javaslom az MSI driver-t, legalább egy teszt erejéig, mert tudtommal más a fázisvezérlésük, mint a ref. kártyáknak.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz - = Zk = - #51839 üzenetére

    BF3-at ezen toltam végig gond nélkül. Az persze AMD-től teljesen megszokott lenne, hogy hol erre, hol arra "optimalizálnak", és az ilyen beavatkozásoknak ált. nincs közös halmazuk. :DDD

    sephi: BF-nél sokan hajlamosak elfelejteni, mennyi problémát okozhatnak a szerverek (lassulás lassabb csatlakozókhoz, "dugulás", stb.). Szerencsére nálam a Mantle semmivel nem volt gyorsabb DX-nél (nem multiztam), akkor meg inkább hanyagolom, Thief-ben is csak rontott a sebességen. Mondjuk a procimnak nem okoz gondot a VGA kihajtása, értelemszerűen FHD-ben és maxigrafikával. Multiról nem tudok nyilatkozni, nem érdekel, de nem is szidom a drivert más problémák miatt.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Steve198310 #51849 üzenetére

    Mindenki megtalálta a megfelelő drivert... :U De tényleg, 1 napja nem szidta senki!!! :Y

    Jeollam: Szerintem sem táp okozza a problémát. RAM-okat én tesztelnék a helyetekben, az ilyen hibáknál ált. onnan fúj a szél. A másik tippem, amire itt senki nem gondolt, hogy talán valamilyen "3rd party" "optimalizáló" sz.rság zavar bele a win memóriahasználatba, esetleg belepucoltok ilyesmivel a registry-be.

    mrab: Használj magasabb szintű grafikai beállításokat.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Gstyler #51875 üzenetére

    Kipróbálom, bár nekem eddig a 14.8 tökéletesen megfelelt. Igaz, Mantle-t nem néztem, mert egyrészt nem játszom azzal a számtalan :DDD programmal, amelyeket támogat, másrészt nálam csak lassított DX-hez képest, amikor anno Thief v. BF4 futott.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz anderledani #51886 üzenetére

    Sokan azért játszanak low beállításokkal erős VGA-kon, hogy sírhassanak, amiért nincs elég FPS-ük (meg okoskodhassanak, milyen kevés egy 270X alá egy i7-es, mert ilyen is volt). Talán még mindig azt hiszik, hogy CoD2 szinten járunk, és magasabb FPS-szel magasabbra lehet ugrani. :))

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz zsizsef #51888 üzenetére

    Magas felbontás magas minőség. Mi mást akarnál ilyen szintű kártyákkal? :F OK, hogy az XT gyorsabb mindegyik másiknál, de nem annyival, hogy egy 270-nel ne lehetne minimális kompromisszummal Full HD-ben magas szintű grafikával játszani, 78x0 karik meg tudtommal elég jól húzhatóak.
    Egyébként a magasabb felbontás sokkal kevésbé terheli meg a VGA-t, mint a magasabb szintű grafika, ergo egy full grafikás 1600x900 nem sokkal lesz gyorsabb full HD-nél.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz #00137984 #51892 üzenetére

    Azért, hogy ez a Mantle mekkora fejlesztés!!!! :))
    Nálam a 14.9 eddig jónak tűnik, Mantle-t meg olyan magasról szarom le, hogy odáig még a Voyager sem jutott el. ;] nV bezzeg fogta magát, és MINDENTt felgyorsított DX-ben 8-9%-kal (nem csak 2-3 játékot és csak gyenge processzorokon), azóta is minden driverben ott van.

    lukaszokni: Nem célzás, tények, tapasztalatok. Hát én pl. nem bírom a gagyi grafikát, legfőképpen a recés éleket.
    Alacsony szintű grafikához egyszerűen fölösleges ilyen kártyát venni. Ha tartasz tőle, hogy az ellenfél elbújik az effekt mögött, akkor legalább valld be ezt, mert ez itt a lényeg. :P Egy részletes grafikával, sok fűvel, tereptárggyal, ködben, füstben nyilván nehezebb észrevenni az ellent (pl. STALKER-ben még a hullákat is alig lehet megtalálni maxirészletes maxifűben). Csak az ilyen "grafikával" máris betettél bármely játék realitásának. :B Cheater!!! :((
    Monitorból az enyémet javaslom (nem pont ezt, hanem egy ilyet). IPS paneles (kizárólag ilyet vegyél), olcsó, elképesztően jó a képe, full HD-s.

    papírzacsi: De neki a randa és herélt grafika kell, másképp lelövik. ;]

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Pityu. #51900 üzenetére

    Sőt, már írtam is.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Pityu. #51912 üzenetére

    AMD-nél régi, ami helyett már adtak ki újat, 78x0 sorozat tehát elavult. Kész szerencse, hogy a driver-támogatás még ezekhez jó, az újakhoz kevésbé, de jön még egy széria, és ezek is esni-kelni fognak. (Tapasztalat HD3870 óta.)

    lukaszokni: Vak végzet. ;) Mit mondott Obi-Van Kenobi: Ne higgy a szemednek, az megcsalhat. (Én eszerint közlekedek az utakon. :DDD ) Használd az erőt! :R Az én szemem szerencsére ennyire nem rossz, de így értelek. Csak akkor megint minek ilyen kaliberű kártya CPU-limittel? :F
    Tipp: Bármerre mész, mindig tüzelj. Én még jó szemmel is ezt szoktam, akinek van esze, úgysem áll a tűzvonalba, aki meg igen, azt úgyis kihalásra ítélte az evolúció. ;]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz proci985 #51916 üzenetére

    8.5-tel MINDENben gyorsult 20%-ot, viszont "eltűnt" a CF-támogatás az alaplapból

    Pityu.: Azon tűnődöm, hogy nem elképzelhető-e, hogy BF4-ben választhatóság nélkül működik a Mantle? Csak mert feltettem tesztelni, erre mit látok? VGA-tuninggal nekiáll artifactelni itt-ott, pont mint anno a Thief, és ezt csak Mantle-lel csinálta (és nem mindegyik meghajtóval). Mindemellett 1800MB fölött zabálja a RAM-ot, néhol belassul, és az 50FPS sincs meg mindenütt, éppen, mint Mantle-lel, mert DX-ben ilyen hibák sem voltak. Választási lehetőség viszont nincs.

    sb: Zero Core hibára van végleges megoldás, a varázsige: nVidia. Amúgy alaplapi beállításoknál tilthatod a PCI-E en. gazdálkodást, de nálad nem tudom, cuccaid nincsenek kitöltve normálisan. Ha hirdetés lenne, az lenne odaírva. :B

    Steve198310: Ez annyira tipikus AMD-hiba, hogy egyik hardveren egyik hardverkörnyezetben egyik meghajtóval van, a csomagból valamit cserélve meg nincs. :(((

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz hackeeeee #51921 üzenetére

    Ja, ezt ki is felejtettem a felsorolásból. :B :DDD

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Pityu. #51923 üzenetére

    Na, Sam 2-vel akartam játszani, hiba volt. Hogy én mindig megtalálom! :DDD Elindítom a játékot, már az intro-nál fél p-enként 1 kép bevillanás. Sebaj, régi beállítások törölve, játék indul, szépen bemegyek a menübe, semmi gond. Ahogy alkalmazom a magas grafikai beállításokat, máris újra a bug!! Ahogy menti a beállításokat, odaragad a kép a betöltő csíkkal, szép kékben, se tovább. :C :(( Úgy fest, tényleg nem avultatnak semmit. :U Kompatibilitási beállítások sem segítenek.

    proci985: Gondolom, nem 580X chipsetes alaplapod van, és csak tréfából írtál mást az adatlapodra... Mintha kb. 50x említettem volna, hogy az alaplapi CF támogatás tűnt el. :B

    sb: Eddig mindenkinek bejött Inteles lappal. Szerencsére nálam már nincs ilyen probléma. Vagy az AB miatt? :F :DDD Amíg feltelepítettem, legalábbis nem jött elő, csak mindig elég hamar feltelepítem. :B
    Én is gondolkodom, várjak-e 960-ra, de a 970 elég imponáló. XT árának duplája, teljesítménye szintén, kvázi megérné, csak egyelőre egyik játékomnak sem kell, én legalábbis elvagyok 30FPS-szel és full grafikával. Azért ez a BF4 FPS-visszaesés kicsit idegesítő játék közben, főleg, ha éppen célzás közben történik. Vagy tényleg Mantle fut kérdés nélkül, vagy valamit lqrtak DX-ben is.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz sb #51930 üzenetére

    Hát én pont AB-re teszek minden vezérlést.

    proci985: Hol szarna be a CF, ha nem AMD lapon? :F :DDD Anno úgy gondolták, így majd cserélnek a felhasználók újabbra. Én is ezt tettem, csak az már természetesen Intel volt. Senki ne mondja, hogy engem nem lehet meggyőzni. :DDD

    Zsébernardo: AB-rel v. GPU tweakkel fixálva a profilokatnincsenek ilyen ugrálások (mert persze a szar böngészőknek kell ám az órajel-emelés). Egyébként ezek az állandó órajelb.sztatások elég szépen ki tudják nyírni a kártyát, de főleg a VRM-eket (nem egy ilyenről olvashattunk már), már csak ezért is inkább a fix, vagy letiltod a gyorsítást (de még a hülye Office is használja). Egyébként roppant érdekes, hogy amikor "2D"-be fixálom a GPU órajelet, és azzal fut böngészőben a "gyorsított" megjelenés, nincsen semmiféle akadás (de még a TV-tunernek sem engedem az UVD-s gyári profilt ;] ), azaz semmi szükség rá azon kívül, hogy hamarabb használódjon el a VGA és kelljen cserélni.

    argentin27: Nálam az AMD Accelerated Video Transcoding telepítése okozott nem pontosan ilyen, de hasonló hibát hónapokon keresztül, csak a 14.8-as meghajtó oldotta meg.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz #00137984 #51945 üzenetére

    AB problémák:

    Ha bios alapján váltja a 2D/3D módokat a kártya, akkor hiába állítasz be egy max feszt, azt is bios alapján fogja adagolni, azaz csak az órajel-ugrálás szűnik meg, nem kíméled a VRM-eket. Nálam pl. még a -20%-os profilnak is 1.144V-ot adott, hiába tettem fix (és alacsonyabb) feszre. :Y

    Ha teljes AB vezérlést állítasz be és megadsz profilokat, akkor automatikusan 3D-be kapcsol win miatt és ott is marad, hiába 2D-t töltöd be induláskor (éppen csak megjelenik egy pillanatra, és már át is vált).

    Ha nem adsz meg 3D profilt, akkor marad ugyan 2D-ben, viszont felkapcsolni sem fog, kézzel kell.

    Értelemszerűen a 3. megoldás az ideális, én ezt használom. Nyugodtan mehet minden alkalmazás hardveres gyorsítással (hadd örüljenek ;] ), mert egyik sem lesz képes b.sztatni a VGA-t (VRM, GPU, RAM, stb), az alap órajel meg mindenre elég. Ha viszont játékot indít az ember, nyomni kell egy gyorsbillentyűt a megfelelő profillal (AB úgysem tudná, melyik játékhoz melyik gyorsítás kell), játék végén meg vissza. Maxitakarékosság, minifogyasztás, minimelegedés, maxiélettartam, és csak pár gombnyomás. ;)

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz #00137984 #51947 üzenetére

    Hát képtelen vagy megérteni, hogy az AMD driverek jók, és minden hiba "user error"? :F :Y :))
    Nem minden oldal használ 3D gyorsítást, pl. én sem alkalmazok ilyent.
    Valamiért csak kiadtak frissített biost. :U Azt viszont mindenképpen nézd meg, milyen kártyákra szabad rátenni, pl. széria/sorozatszám alapján, stb. Ilyet meg szoktak jelölni. Anno pont ASUS HD4870-hez adtak ki olyat, amely az enyémre pont nem volt jó.
    Ha nem is látsz hibát, attól a VRM-eket még kicsinálhatja. Sztem GPU-Tweakkel is megoldható a probléma áthidalása, nem csak AB-rel, ha már ASUS-ról van szó. Én GPU-T-t azért nem használom, mert a Sapphire karin éppen a feszt nem lehet állítani vele.

    aginor: Sztem nálad is valami VRM-gond lehet a grafikus gyorsítás használata miatt. Próbáld ki letiltani böngészőben és lejátszóban, vagy fix profilt használni.

    Gyári biost feltehetsz garvesztés nélkül, mi több, akkor sem veszítesz gart, ha magad modolod a biost, de nem ez okoz meghibásodást. Saphire-nél pedig garantáltan.

    szivacs1987: Célszerűbb Cat. uninstallt használni, mint bármi mást. egyébként én driverre gyanakodnék. Ha a GPU végre ki van hajtva, a teljesítmény meg emellett csökkent, akkor jó eséllyel magasabb összetettséget használ a program. Játék profilokban érdemes lehet kísérletezni, illetve a grafikus beállításoknál körülnézni. Lehet, aktivált pl. egy SSAO-t, amely nV-s cucc, és AMD kártyán pontosan ilyen hatása jelentkezik, még Oblivionban is, ha driverből megküldöd (teszteltem: 40-50FPS, SSAO-t rátéve 10-15 :DDD ). Ha jól rémlik, HBAO a vegyes, és HDAO az AMD-s verzió.
    Szóval játékot nem kell retelepíteni.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz aginor #51953 üzenetére

    14.9 (már javított)

    Known Issues:

    [404829]: Horizontal flashing lines on second screen in a clone mode with V-Sync on using AMD Mobility Graphics with Switchable Intel Graphics
    [404508]: Display takes a long time to redraw the screen after an S4 cycle
    [405432]: Mantle driver will TDR when running Star Swarm on the loading screen
    [404660]: GPU gets stuck in a low power state after it was previously stressed to max power
    [403032]: Severe flickering observed on default launch of SimCity 4
    [403449]: Playing any media sample in full screen in the 2x1/1x2 Fill SLS configuration leads to TDR
    [400573]: Intermittent application hang observed while launching Aliens vs. Predator
    [400693]: While running performance test, crash is observed with fault module atidxx32.dll
    [401386]: Severe corruption and flashing light observed with specific game settings in Grid 2
    [401289]: Flashing lights in Batman Arkham Origins game main menu
    [xxxxxx]: Driver installation randomly crashes or hangs
    [xxxxxx]: Intermittent black screen or BSOD on reboot after driver installation
    [406933]: AMD Catalyst™ Control Center intermittently crashes or fails to load

    Hajrá, AMD!!! :C

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz sb #51956 üzenetére

    Abu, minden tiszteletem ellenére, a hsz-aiból ítélve szart sem ért a "3rd party" programokhoz, szajkózni viszont tudja, milyen jó a driver. Pplayjel az van, ami írtam: vagy van, de viszi a feszt, vagy kézzel kell váltani. Semmi egyéb gondot nem láttam (leszámítva némelyik verzió használhatatlanságát legalábbis tahitis kártyákon). Ha valamelyikkel nem működne, vannak alternatívák is, az viszont több topicban is simán lejön, hogy az órajel- és fesz. ugrálás garantáltan pár hónap alatt hazavágja legalább a VRM-eket. De használjon mindenki csak AMD drivert! :C

    AB-ben nem letiltani kell, hanem engedélyezni, ezt már annyiX írtam!!! Low-level driver vezérlés, meg minden egyéb, végezze az AB, és rendben lesz.

    Biosban alaplapi (onboard) beállításoknál, esetleg CPU-settings-nél szokott lenni.

    nV-val anno BS hiba volt sokaknak, nálam még ez sem jött elő, mert nem a driver okozta, hanem a "zóccsó" alkatrészekkel szerelt kártyák (kevés volt nekik a ref. fesz.). Azért nV (nem sokkal) később driverből javította. Mantle ellen meg optimalizálták a DX kódot mindenben 7-8% sebességnövekedést elérve, szóval azért sok minden nem szól az AMD mellett (PhysX és CUDA sem :DDD ). A baromerős energiatakarékos új kártyáikat meg nem is említem. Ja, késő, már említettem. :B Bőven megérik az AMD-fan tesztekben kierőlködött "felárat".

    frozzyZTE: Mi is a konkrét problémád BF4-gyel? :F Nekem annyi, hogy látszólag (választhatatlanul) Mantle-ben fut az új driverekkel, mert pont olyan hibákat csinál, anno pedig DX-ben tökéletesen szaladt.

    Minden szoftver "as is", röviden fordítva "kapd be". Sem a gyártónál, sem a driverírónál, sem a hardverkészítőnél nem reklamálhatsz. Vagyis hát reklamálhatsz, csak nem érdekli őket, a pénzedet meg már megkapták (próbáld meg visszakérni a BF4 árát :DDD ). Nézd meg, hány éve szórakozik az AMD a vásárlóival, és még mindig veszik a kártyáit, mert elég balekot győznek meg a marketingeseik.

    AMD-vel ez van. Én csak a rendkívül kedvező ár/érték arány, illetve a beteszteltség miatt vettem ezt a karit (használtan), és az összes eddigi AMD kártyám közül ezzel tapasztaltam a legkevesebb hibát. Mivel írtam soxor, ezzel mennyit és mit, elképzelheted a régebbieket. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Frozzy #51959 üzenetére

    DX-ben mi a helyzet? Mert nálam úgy teljesen OK volt, Mantlevel szaggatás, RAM-zabálás (nyilván emiatt is, noha 2GB-ot nem evett meg), itt-ott artifact-ek, és persze jóval lassabb. Régebbi meghajtóval lehetett választani, de most tutira csak Mantle-lel megy AMD kártyákon, mert ugyane hibákat produkálja (50FPS és 40 alá zuhanások), miközben anno DX-ben 50-60-nal szaladt röcc nélkül.

    Driver-hiba esetén én elsőre mindig a gyári meghajtót ajánlom, nagyon sokaknak segít, bármit mond is Abu arról, hogy ezek csak az aláírásban különböznek a referenciától. A gyakorlat nem ezt igazolja, ezt én legfőképpen ASUS-okon tapasztaltam. Viszont tény, hogy a gyári meghajtók régebbiek, talán éppen azért, mert tesztelik őket. ASUS néha több hónapos elmaradásban van, GB-nál meg ennél is több volt, amikor ilyen kártyákat használtam. Ez elméletileg azzal járna, hogy az újabb játékoknál előfordulhatnának bugok, viszont ilyet sosem tapasztaltam, ami azt támasztja alá, hogy nem feltétlenül rossz önmagában egy meghajtó, amíg AMD-nél nem "optimalizálják". :U

    Amúgy kizárólag a driverrel teszteltél, vagy mindig nyomod a cumót is hozzá? Mert a CCC-be épített profilok (utócsalás :DDD ) is bele tudnak cseszni a dolgokba.

    Zsébernardo: Amit hetekkel ezelőtt javasoltam, ti. hogy az ASUS honlapjáról töltsd le a legfrissebb saját drivert, megvolt?

    sb: Most én "user error"-oznék, ha megbocsátod. Elég komolyan foglalkoztam ezekkel a progikkal (15k fölötti olvasottság csak jelent valamit, saját topicról és privát segítségnyújtásról nem is szólva), és sem nV, sem AMD kártyán nem fordult elől, hogy ne lehetett volna velük optimalizálni a VGA-k vezérlését. Anno még RivaTuner-be is keményen belemásztam, amikor nem nagyon szerette az AMD kártyákat, és azt is be lehetett bizony lőni. A legtöbb user viszont még az egyszerűbb beállításokkal sincs tisztában, aztán persze, hogy jönnek a problémák, főleg, ha több ilyen progit is feltelepítenek, amelyek aztán nemcsak a drivernek tesznek keresztbe, hanem még egymásnak is.

    Jelenleg elégedetten használom az AB-t, 13%-os energiamegtakarítással gyári beállításhoz képest, természetesen halkabb és hűvösebb kártyával, és nem b.sztatja a meghajtó sem a VRM-eket, sem a GPU-t v. a RAM-okat az idióta órajel-ugráltatással (?X is olvastuk itt? :Y ). Annyi a hátulütője, hogy kézzel kell profilt váltani, de ezzel tudok élni, Tahiti-s kártyákon nincs más lehetőség. Ráadásul így megfelelő profilt tudok alkalmazni (pl. -20% tuningot, ha nem kell a teljes kraft). Mindemellett a 2D alap feszen a kártyám magasabb RAM-órajellel és teljes sávszélességgel képes dolgozni, mint azt a driver hagyná. Ha majd az AMD biztosítja ezeket a lehetőségeket, el lehet dobni az ilyen progikat, addig viszont szerfölött hasznosak.

    aginor: Nem videózok mobilnettel.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz sb #51974 üzenetére

    Pont az AB-re (és társaira) értettem a user errort.
    "Mezei user"-rel kapcsolatban csak egyetérteni tudok, tényleg úgy kellene működnie, hogy feltelepíted, aztán no problemo. De az nV kategória. :(((
    ATT-hoz volt saját topicom a saját cikkemhez, amely alapján kismillióan belőtték a VGA-jukat, de persze az sem rossz, ha magad kísérletezed ki, csak hosszabb. :R Ha AB nálad nem működne rendben, te lennél az első, és akkor is arra tippelnék, hogy a sok segédprogram vagy több beállítás miatt vmi megkeveredett a rendszerben, és mindenképpen célszerű lenne egy tiszta (friss OS és csak driver) teszt.
    Gondolom, ha ennyire utánajártál, azzal azért tisztában vagy, hogy ha beállítottál mindent AB-ben, akkor utána CCC-ben már ne piszkálj semmiféle 3D beállítást. :U
    Mondjuk, régi AMD-sként annyit csak megtanult már az ember, hogy kerülő utakra lehet szükség az optimális működéshez, én legalábbis HD3870 óta csak ezt látom.
    CCC-ből hogy a f.szban állítottál feszt? :F :Y

    Na, talán tudok segíteni, nálam ezek a beállítások biztosítják a zökkenő- és ugrálásmentes, stabil működést:

    A rendszer MINDIG (net, hardveres videó lejátszás stb.) ezzel az alap profillal működik gyári min. feszen, kiküszöbölve bármiféle ingadozást (órajel, fesz), ért. szerűen auto betöltéssel:

    Amiről beszéltem, a kézi vezérlés szükségszerű, de előnyös. Régebbi v. kevésbé igényes alkalmazásokhoz van low3d profilom (takarékos és hűvös):

    Gyári órajel-beállítások -0.144V-tal gyári fesz alatt:

    És ez az ésszerű (GPU ÉS RAM) túlhajtás (még mindig 0.04V-tal gyári alapfesz alatt), ha éppen szükséges lenne magasabb min FPS-hez:

    Az adott játékhoz szükségeset aktiválom (vagy hagyom "2D"-ben, amelyben szükségtelen több).

    Értelemszerűen neked a saját feszekhez és órajelekhez kell alkalmaznod, a teljesség kedvéért írtam le így összetetten a megoldást.

    aginor: Support, vagy a fenti megoldást tesztelheted. Azért nagy gáznak kell lenni, ha XT-n rendben működik, egy szimpla 270X-en meg nem.

    frozzyZTE: Gyártó oldaláról driver, de reffel is elsősorban csak drivert telepíteni eszközkezelőből, semmi CCC és egyéb. Ha valamit eloptimalizáltak CCC-ből (profilok, csalások), akkor driverrel jó lesz. Vagy legalább kiderül, hogy tényleg a driver szar. Esetleg Mantle-ben sincs meg a támogatásod, ha ennyire a procihoz lassul a cucc, mert nálam még úgy sem nagyon esik 40 alá, mmiközben a VGA-d alig gyengébb az enyémnél.
    Jut eszembe a 120FPS-ről: gondolom, nem maxigrafikával tolod. Ha relatíve gyenge a proci, és magasabbra teszed az összetettséget, könnyen nőhet az FPS-szám.

    makoss: Most akkor melyik? 14.9 zűrös, 14.8-as "APU" elég jó volt, 14.9b1-et még csak most próbálgatom.

    noby: Egy használt 7870(XT). :D Olvass vissza, mennyi probléma van bármelyik 270(X)-szel, és mennyi az előbbivel. ;)

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz bozont #51983 üzenetére

    Talán egy hibás példány, vagy simán széthajtotta. Utóbbi esetben persze mindegy, milyenre cserélik. Én biztosan 7870-et KÖVETELNÉK helyette. :DDD

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz makoss #51985 üzenetére

    Hát én kerülnék minden külső progit frissítést illetően. Catalyst uninstall, aztán sztem a 14.8-at megpróbálhatod, nálam OK volt, 14.9 már kevésbé, 14.9b1 még nincs tesztelve, de az videó kodekek már kavarnak valamit, szóval azt mellőzd (AMS Accelerated video).

    papírzacsi : Sam 2 nálam behalt 14.9-cel, de le is szedtem, mert AMD-t ismerve ilyen hibát tutira nem javítanak.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Frozzy #51995 üzenetére

    Tesztelés kell neki. Persze vsz. rögtön nem lesz benne Mantle, és kérdéses az újabb játékok támogatása is. Igazából GB drivert nem nagyon szoktam próbálni, mert minden GB kártyám nVidia volt, azokhoz meg, ugye, minden reg meghajtó vígan felment és rendben működött.

    makoss: A probléma az, hogy ami másnál bevált, nem fog nálad is feltétlenül. A Tahiti-s Xt-mmel pl. egy rakat hiba nem jön elő, ami 270-ekkel igen (no meg AB is besegít :DDD ), és bár ezek mégiscsak leporolt 7870-ek, 7870-nel nem nagyon panaszkodik senki. Nálam mindenesetre a 14.1b2 (vagy b3, nem emléxem, a 2. Mantle-ös), a 14.7 RC3, 14.8 voltak az elfogadhatóak. A sokat dicsért 14.4 szintén videó kódolós hibát nyomott, mint az összes, fent nem jelzett, vagy éppen Mantle artifactelt. DX-bencsak a régi progis hibákat dobálja, de azt sztem mindegyik. Azért majd feltolok egy Sam 2-t, és kijátszom, ha lesz időm, melyik beállítástól hal be (XIII-mal, Rep Com-val, KotOR-ral stb. nem is érdemes már próbálkozni). És akkor nem is beszéltem az alaplap-érzékenységről, mert az enyémmel pl. nincsenek BS hibák, de már egy másik ASUS lappal is dobja egy 270.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz makoss #51999 üzenetére

    Ami bevált, azon nem kell változtatni, ez tény. De mit nem találsz? Ne keress frissítést, tölts le az újat, vagy a korábbiak közül valamelyiket AMD-től v. Guru3D-től. Önmagában a frissítés úgyis automatikusan hibát fog generálni, lehet, hogy eddig is ez volt a baj.

    V.Dave: Frissítettél, vagy eltávolítás után telepítettél? Valamilyen segédprogram nem aktív? Nálam nem csinálja.

    papírzacsi: Nekem ez a gyerek sehogy nem jön elő. :U

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz papírzacsi #52007 üzenetére

    Csak vicceltem, vazze, azért volt ott a smiley. :B :R

    Már hogy ne lenne erősebb a 7950? :Y A 7870XT-m erősebb a 270X-nél, és még a gyári tuningot is tuningolni kell, hogy befogja a 7950-et. Ez azért távolról sem arra utal, hogy a 7950 gyengébb lenne... :U

    Steve198310: Alapból a 7950 jó lenne, mert ezek jól tuningolhatóak, 7970-nel nem lennél sokkal előbbre. A Club3D viszont nem egy ász gyártó, mindenképpen nézz utána, megfelelő hűtés van-e a RAM-okon, de főleg a VRM-eken, vagy van-e egyáltalán, mert ezek híján szoktak tönkremenni a kártyák, és persze tuningolásra is kisebb az esély, főleg VRM-hűtés híján. Ha minden OK, és be tudod tesztelni a kártyát, akkor sztem megéri erre váltani, mert jóval nagyobb teljesítményt kapsz, és nem lesz annyi driver-hiba, mint az R-esekkel. A kistesó 7870XT-vel pl. nálam alig, és azok is elvétve játékokban (ja, BF4-et meg is kell néznem, Sam2-nél meg a VSync kiiktatása megoldotta a befagyást, ami azért elég érdekes egy grafikailag ma már ennyire gyenge játéknál). Még a "known issues" sem jöttek elő. De, ha váltasz, nV-t vegyél. ;)

    makoss: Böngésző 3D gyorsítás, gyakran okoz hibát. Ma már ezt a sz.r foxot is gyakrabban frissítik, mint a vga-drivereket, flash playerről nem is beszélve. Nálam akadós problémát (v. pl. előretekerésnél csak hang ment, kép 0,5-2 perccel utána) hardveres lejátszásnál csak az AMD Accelerated Video Transcodig szolgáltatás telepítése okozott, de az idén 3 drivert kivéve (ezeket írtam) mindegyiknél. Ezt még AB egyenletes jelvezérlés sem oldja meg. Ennek eltávolítását, hardveres videolejátszás (minek az?) kikapcsolását, AB egyenletes órajel/fesz. vezérlést érdemes megpróbálni, önmagában a drivercsere nem feltétlenül segít, mint látod.

    V.Dave: Bingo! :Y :C

    frozzyZTE: És a legfrissebb driver hibáira mi lesz a megoldás? :F :))

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz papírzacsi #52015 üzenetére

    Amúgy tényleg nem ártana figyelembe venni a 2 kártya képességeit. Még itt is csak egyenlő, és akkor nem beszéltünk arról, a 270X mennyire NEM tuningolható (írtátok itt jó páran). Driverekkel is változik a teljesítmény.

    Amit én láttam, az az, hogy a 7870XT, ami alapból gyengébb a 7950-nél, nagyobb sebességre képes a 270X-nél. Ennyire egymáshoz közel persze nyilván belejátszik az adott kártya típusa, pl. gyári OC-s kiadás valami gyengébb szériás nagyobb kártya ellen (hiszen az én XT-m sem "mezei", ráadásul jól húzhatók a RAM-jai is), itt az ár és a driveres támogatás segíthet a döntésben. Az viszont nem véletlen, hogy az átnevezésben 79x0 kártyák helyett a 280-asok jöttek, és a 78x0-ak helyett a 270-ek, nem hiszem, hogy az AMD fordítva skálázná a termékeit. :U

    Egy kiragadott extrém FireStrike teszt: 270X 5700-5800 pont (verziófüggő), 7870XT 5900 pont (tuning). És ez csak a 7870, :R

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Steve198310 #52018 üzenetére

    Tanácsot kértél, én aztán lesz.rom, hogy érted-e, miről beszéltem. :R

    Miért lennének túlárazottak az nV kártyák? 970GTX 2x olyan gyors, mint a 270, és kapsz CUDA-t, PX-et (aminek hiánya AMD kártyákon kényszerű graf. kompromisszum), stabil drivereket kisebb fogyasztással, ráadásul sokkal jobb tuningolhatóságot.

    belinho: De csodálkoztam volna, ha 1x képes lettél volna felfogni, amit olvastál. :DDD De gyűjtöttél +1 hsz-t. :C Nyilván eszedbe sem jutott, hogy frissebb driver van fent, és ezzel most működik, de még csak az sem, hogy legalább megkérdezd, mielőtt újfent szénné égetnéd magad ezzel a korlátolt agyműködéssel. :B :P

    bajzal: Eszerint ismered az AB-t. A 2. kérdésre meg csak te tudsz válaszolni, ha tesztelted a kártyádat.

    blu79: Roppant célszerű ám a VRM-ek hőmérsékletét is figyelni, vagy a RAM-okét, amire asszem ASUS-nál van lehetőség, mielőtt a langyi GPU-ra hagyatkozva tönkrevágjátok a kártyát.

    Más: Tesztelgettem párat, és mit látok? A legfrissebb driver akár már 5%-kal is lassabb a 13.12-nél(legkisebb lassulás 1%). :Y Csak nem lassítják a régebbi kártyákat az újabb szériához (R) képest? :F

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Steve198310 #52028 üzenetére

    GPU tuningnak akkor van értelme, ha RAM is megy vele. Ha nem, akkor utóbbi úgyis szűk keresztmetszet lesz, hiába lehet agyig húzni a GPU-t. Mértük itt múltkor: 13% GPU tuning nálam 7-8%-os gyorsulás, ha RAM is +13%, csak akkor 13% a gyorsulás.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Steve198310 #52030 üzenetére

    CPU-Limit? GTX560-am volt, az szárnyalt tuningtól. Nyilván kártyától is függ a dolog, ahogy pl. XT-ből is vannak normálisan tuningolhatatlanok, mint amikor itt írták páran, hogy milyen gáz a tuning, aztán kiderült, hogy csak a GPU-t tudják húzni. Hát, úgy AMD-nél sincs sok esély. De ott van a PX: tök mindegy, milyen izom AMD-kártyád van, rátolsz egy PX-et, aztán diavetítés lesz a játékból, nV-n meg vígan fut extra effektekkel. Ezért én szívesen fizetek felárat, a CUDA-ról nem is beszélve, amit tudnának használni a videós programjaim, az AMD "szolgáltatásait" meg egyik sem. Nem csak a játékteljesítményt érdemes figyelembe venni.
    Sztem AMD-sek egy jó driverért fizetnének felárat. :D
    Jut eszembe: nV DX kód optimalizálásával 7-8%-ot gyorsított minden játékon, AMD 2 játékban képes valamit felmutatni Mantle-lel, és azt is csak gyönge processzorok mellett.

    Én nem találkoztam piros halállal W8-on és W8.1-en sem. Igaz, nem is frissítgetem orrba-szájba, mert az elég sokszor okoz hibát azoknál, akik megteszik. És persze 270-em sincs, de azzal is elég sok a gáz, 7870-nel viszont semmi ilyen. Ez csak tapasztalat, tudom, hogy ettől nálad még lehet hiba, ez már csak AMD. :R

    chesteramd: Ha legalább 18A-t (de inkább 21-et) le tud adni 12V ágon, akkor vinnie kell.

    Popes: Pedig egyéb tuningra is érzékeny lehet. Jártam már úgy, hogy fagyott a VGA-m tuningolás nélkül, rendszer stabilitástesztekben minden OK volt, aztán egy RAM fesz-emelés oldotta meg a problémát. Köze nem volt a VGA-hoz, mégis VGA-hibát láttam. Persze nem biztos, hogy nálad is ilyen hiba van, de megpróbálni érdemes, én W8 okozta hibába még nem nagyon futottam bele (update fent, és semmi frissítés).

    belinho: Szegénykém, hogy minden hsz-omat elmented, és mégsem olvasgatod annyit, hogy megértsd. :((( Az idézett hsz-ban ott van, hogy másik AB jó (mivel azzal teszteltem), új driver meg akkor még nem volt. Erre szólt a figyelmeztetés, és SENKI nem tesztelte hasonló VGA-val (miközben a userek 99%-a tisztában van vele, mennyire hardverfüggő minden AMD driver). Szerinted akkor hogyan nézhettem volna meg később kiadot meghajtóval? :F Csak költői kérdés, eszeddel nem foglalkozom, nem fogom emiatt bannoltatni magam, mint azt megint szeretnéd. :P Az "fosik", aki értelmetlen hsz-okkal ...sa tele a topicot csak, hogy hsz-okat gyűjtsön. :P

    bajzal: Nem kell Chrome-ot használni, szinte minden driverrel valami baja van. Talán túl sok adatot küld a Google-nak a gépedről. ;]

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz belinho #52053 üzenetére

    Világosan értettem, hogy NEM Sapphire kártyával teszteltél. :P
    Lám, még te is felfogtad :Y az említett hsz alapján, hogy működik, csak sajnos arra nem, jöttél rá, hogy újabb meghajtó kellett hozzá (pedig logikus). :P (A régebbivel továbbra is ugyanaz a baja.)
    Van már jó pár évnyi gyakorlatom (nyilvánvalóan több, mint neked), hogy tudjam, hogyan működnek ezek a programok, és képes legyek beállítani őket, a userek 90%-ával ellentétben. :DDD

    Még mindig nem volt érdemi hozzászólásod semmihez, de jól csinálod. :C

    papírzacsi: Csak nV-nál kicsit több a szolgáltatás és kevesebb a bug. Amúgy kérdéses számomra, hogy újratesztelték-e a régebbi VGA-kat (nem hiszem, hogy mindet végiggyúrták volna), vagy csak beírták az újabb eredményeket az adatbázisba, azaz erősen megtévesztő a teszt (sanszos), mivel az nV nemrég (R-es kártyák megjelenése után) optimalizálta a DX kódot, így azóta minden játék 7-8%-kal gyorsabban fut azonos hardveren. Ennyit tehát érdemes rászámolni pl. a 660ti teljesítményére is.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz BogyóBP #52066 üzenetére

    Az nV módosította a drivert, hogy DX-ben MINDEN játék gyorsuljon, ők nem csináltak vmi Mantle-szerű szart. Elnézést, ha nem jól fogalmaztam, én így értettem.

    belinho: Megint mellébeszélsz. Senki nem nézte meg Sapphire kártyával, és mint az közismert, az AMD driverei még a hardverkörnyezetre is érzékenyek. Csak akkor hinném el, hogy rendben van az akkori driver és az AB 4.0.0, ha valaki ugyanabban a környezetben ugyanolyan kártyával tesztelné, ráadásul nekem se produkálta volna ugyanezt a hibát többszöri tiszta telepítéssel. :P
    Akinek nincs particiómentése, az még semmit nem tud az AMD drivereiről. :DDD
    Még mindig nem volt értelmes hsz-od. :B

    makoss: Akkor is előjöhet ilyen hiba, ha nem állítottad be BIOS-ban, melyik legyen az alapértelmezett kártya, vagy rossz helyre kötötted a VGA-t (pl. alaplapra).
    Chrome-ot használsz? Nálam Ffox-szal nincs baj. Igaz, nem sokszor videózom neten.

    Picturemaker: 14.4-ben gázos az AMD accelerated video technology (ha telepíted kodekekkel), és az is lassabb a 13.12-nél. A többit leszámítva tényleg elfogadható.

    DeSanto: Ha 1000x nem volt, akkor újra: erősen hardver és környezetfüggő, melyik AMD driverrel ki és milyen hibát tapasztal. Én pl. BS hibát tavaly óta nem láttam, másoknál mégis rendszeres, és a gyártó által is elismerten előfordulhat.

    Zsébernardo: Ne feledd, hogy nemcsak a ratyi alkatrészekkel szerelt kártyáknak, hanem a speciálisaknak is lehet gondjuk a meghajtókkal, amelyek referencia modellekhez készülnek, mert mások, pl. több fázisosak, tuningolt beállításokkal futnak, stb. ASUS-nál főleg gyakori az ilyen, én ezért mindig a saját meghajtót javaslom elsőre. Ezek több hónappal régebbiek a referenciáknál, viszont stabilak. Amikor ezek a kártyák még nem is hallottak az AMD-ről, már ATi korukban is megesett az ilyesmi.

    rostiron: Nem VRAM, hanem VRM. Talán sokat volt húzva a kártya, vagy csak túlmelegedett és degradálódott, mert nem megfelelő hűtéssel látták el.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz blu79 #52100 üzenetére

    Ki is sejthette ezt... :U :Y :))

    Steve198310: Ezt úgy értetted, hogy másutt jelentkeznek-e a bugok, vagy másfélék? :F

    makoss: Pedig lehet, hogy az segítene. A legtöbb lapnál egyszerűen muszáj biost állítani, AMD kártyával meg, ha inteles konfigod van, kénytelen vagy a PCI-E eneergiag.-t lekapcsolni, hogy ne legyen BS.

    DeSanto: Tudomásom szerint Realtek driverrel akadhat össze.

    dudu5130: 14.9.1, 14.8, 14.4, 13.12, ezek viszonylag problémamentesek.

    papírzacsi: Az nem ritka, hogy a visszafelé telepített meghajtók hagyogatnak ott rejtett beállításokat. 14.9.1-et többen is néztük BF4-gyel, és megszűntek az FPS-zuhogások. Teljesen követhető módon lassul a graf. igényesebb részeknél (sok tűz, sok eső), nálam kicsivel 40FPS alá, de jobbára 60-75FPS-szel megy fhd full grafikával.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz DeSanto #52117 üzenetére

    Lehet, hogy csak bizonyos hardvereken, AMD-nél ez sanszos. Csak egy tipp volt, mert több helyütt olvastam. Ilyen esetben az alaplap gyártójának Realtek driverével érdemes próbálkozni.

    Steve198310: OK. Trixxnek az a baja, hogy az sem működik auto módban, ráadásul felügyeleti grafikonokat sem tud, sem OSD-t. RivaTunert persze lehet mellé tenni HWInfo-val.

    makoss: Sztem a GPU-vezérlésnél keresgélhetsz, ha megint probléma lenne. Kapcsold ki, és engedélyezd a monitornak a képkezelést. Én mindig mindent a monitor hardverére teszek, GPU foglalkozzon azzal, ami alapból a dolga. :((

    Akiknél visszatérő a black screen error, olvassák el ezt. Segíthet.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz makoss #52141 üzenetére

    Most nem tudok, de mindenhol monitor IC-re tettem a vezérlést.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz makoss #52145 üzenetére

    Na, 1., hogy RGB PC formátumra tettem a képpont formátumot, mert alapból nem az.
    HDTV támogatáshoz NEM tettem be semmit, mert alapból felismeri a monitort rendben, így nem keveredik semmi.
    Méretezés 100%-on, és asztalt nem engedem méretezni egyéni beállítások helyett.
    GPU felkonvertálást nem engedélyezek, és GPU vezérlés helyett ITC (monitor) van beállítva.
    Képarány megtartáson, nem engedélyezek központi időzítéseket.
    Minden AMD videó szolgáltatást letiltottam.
    nagyjából ennyi.

    Steve198310: Az így OK, csak ha PP-t ON hagyod, akkor hiába veszed le a feszt akármire, mindenképpen felnyomja. Ha PP-t kikapcsolod, akkor viszont nem vált aut. módot. Nálad eszerint kézi kapcsolás van?

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Plazmacucci #52149 üzenetére

    Gyenge a proci, ennyi.

    haypro: Na, azért az már ne az AMD sara legyen, hogy valaki Phenomot tesz egy R9 alá!!! Sok AMD kártyám volt már, de sosem tapasztaltam röcögést, egyébként még 7870XT alatt sem, igaz, 6800K volt, nem egy ósdi Phenom.

    papírzacsi: Nálam 14.9.1-gyel szintén semmi probléma. ;)

    ricsi8800gt: Ez ám a bátorság!!! :C :))

    CirrMee: Ha mikrolagot tapasztalsz i5-tel, rossz a tuningod (pl. hibajavít a proci). Benchben lehet stabil, de a játékoknak is rendben kellene futniuk. És tényleg nem az az elvakult fan vagyok, aki minden áron védené az AMD-t. :)

    Steve198310: Volt jó pár WindForce hűtős kártyám (nV), és azok a legjobbak. Nem is vennék mást. Halk és hatékony mind, kezdve a sima egy ventistől (az lehet, nem is windforce, csak sima GB, 440-esen volt) egészen a dupla/tripla ventisekig. A Vapor viszont Sapphire.

    Dark KillerX: AMD jobban melegszik, hasonló hűtővel nyilván forróbb lesz, mint egy nV. GTX560-on nem is láttam 85°C-nál magasabb hőmérsékletet, miközben a gyári OC-n tuningoltam még 21%-ot. Na, ezt bírja ki egy AMD kártyán. ;]

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz papírzacsi #52176 üzenetére

    Nem tudom, én a Win 8 próbát a sok szarsága miatt gyorsan kukáztam, amikor a 8.1 update kijött. Mai s Win 7 lenne, ha nem lenne pár játék, amely a W7 frissítések miatt azon már nem fut.

    Speed(R): Emléxem, írtad már ezt a "remek" tuninglehetőséget 7850-ekkel kapcsolatban. Sajna továbbra is megtévesztő, mert a RAM-okat nem tudod hozzá húzni, ami miatt eleve legalább 2/3-olódik a nyert sebesség (feljebb szerintem még ez alá is megy), a laggolásról nem is beszélve, amire aztán sokan szidják az AMD drivereket, miközben szinkronban (GPU/VRAM azonos gyorsítás) húzott VGA-kkal kevésbé lép fel ilyen jelenség. Szóval 50% GPU-tuninggal nem kapsz 50% teljesítmény-növekedést. Itt amúgy néztük többen is, ha 13-15%-ot húztunk csak a GPU-n, a tényleges teljesítmény-növekedés mindössze 7-9% volt. Vérpistike persze ugrik a +50%-ra, amit sztem egyetlen gyártó sem hagyna, mert akkor ki venné meg a komolyabb kártyát, ugyebár. Persze a drasztikus élettartam-csökkenés miatt lehet, hogy mégis hagyják, hiszen korai újabb vásárlást jelent. Na mindegy, akinek a 7850 jön be, főzzön azzal. :R Amit én a 7850-nél jónak tartok , az az, hogy szinte soha nincs rá panasz a topicban, még ócskább driverekkel sem.
    A másikban tévedsz. ;)

    ricsi8800gt: Én elsősorban az AMD-re váltás miatt gondoltam, mekkora merészség. Ráadásul nemsokára havonta kb. 100Ft-ba kerül majd (150Ft/1GB netadó) tesztelni az éppen kiadott drivereket (300MB/db), melyikben van kevesebb bug. ;]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Speed® #52183 üzenetére

    Igen, effektíve, mert a GPU-t ÉS a RAM-okat is tudtam húzni!!! :P Ezért igyexem minőségi VGA-kat vásárolni, amit nyilván nem tud, akinél a VRAM-ok tuningolhatósága nem szempont. :B A mostani kártyám ugyan csak +13%-ot tud, de azt is mindenből, így effektíve ennyi a teljesítmény-növekedés. AMD-nél nekem ez is jó, mert a legtöbb AMD kártyámból csak 10% körüli pluszt tudtam kihozni (mondjuk az legalább mindenben és mindig stabil és laggolásmentes volt).
    A "másik"-on a másik hsz-t értettem, ti. hogy a bátorság a további tuninghoz kellene; ebben tévedtél, ami tény. Biztosan nehezen érthető voltam, bocsesz. :R
    Nem ideged nincs, hanem érved, mert te is pontosan tudod, hogy ha VRAM-ot nem tudsz a GPU-hoz húzni, akkor kamu +50%-os teljesítményt akárcsak sejtetni is mindössze GPU-tuninggal.
    AMD meg jobban melegszik (legalábbis az általam használt teljesítmény-kategóriában), ez is tény, 1950XT óta tapasztalom, ami nem ma volt, ahogy azt is, hogy MINDEN nV kártyán legalább 20%-ot tudtam húzni, AMD-nél meg max. 13%-ot (most), de 7850-em nem volt, hogy kipróbálhattam volna azt az álomszerű tuningot, amely okafogyottá tenné az egész 7870 sorozatot, de talán még a 7950-eket is. :P :R

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz haypro #52185 üzenetére

    Arról szólt az állítás, hogy 50%-ban tuningolhatóak a 7850-ek. Ez nem igaz, Speed(R) is igazolta.

    Speed(R): GPU-ról beszéltél, ne magyarázd bele utólag a RAM-túlhajtást, amire én is éppen azt mondtam, hogy az kell a tuning érvényesüléséhez, ergo úgy vitázol, hogy ugyanazt mondod, amit én. :C
    De egy kis matek: 860MHz-et 50%-kal tuningolni 1290MHz lenne, 1200MHz csak 39,5% túlhajtás. 1,2GHz 50%-os tuningja 1800MHz lenne, 1,5GHz mindössze 25% túlhajtás, ami azt jelenti, hogy effektíve jó, ha 30% teljesítményt nyersz, és akkor még nem bizonyított, hogy ezt minden játék órák hosszat kibírja, vagy csak elindul vele a gép, esetleg lefut 1-2 benchmark, az így kínzott VGA-k nem is olyan ritka degradálódásáról már nem is beszélve, amikor aztán jön a panasz, hogy "de hát 2 hette még tök jól ment a kari, most meg alapon is hibázik".

    Én vajon miért nem tapasztalok microlag-ot, amikor a GPU-t és a VRAM-ot ugyanolyan mértékben húzom? Talán azért, mert az távolról sem független az OC-tól. Pedig nekem is AMD kártyám van, és ugyancsak szeretem letesztelni a meghajtókat. ;] Fogalmazzunk úgy, könnyen lehet, hogy ha beérnétek a GPU-nak csupán a RAM képességei szerinti tuningolásával, akkor nálatok sem lenne microlag, amiről alapon járó 7850-ek esetében még senkit nem hallottam panaszkodni. ;)

    Azért szívesen letesztelnék egy ilyen hiper-szuper 7850-est (amelyről hiteles tesztet még nem láttam, de biztosan én vagyok tájékozatlan :B ), hogy rájöjjek, miért adta ki egyáltalán az AMD a felsőbb sorozatokat, az R9-es kártyák megjelenéséről nem is szólva. ;) :R

    Eddig számomra inkább úgy tűnt, hogy azok forszírozzák ezeknek a kártyáknak a remek túlhajthatóságát, akik el akarják adni azokat. Mivel állításuk szerint ezek nagyon király kártyák, ennek csupán két oka lehet: vagy széthajtották őket a "remek" tuninggal, vagy az adott VGA-k nem tudják a mesét. :U

    Nem balhézni akarok, csak nem láttam meggyőző érvet. :R

    papírzacsi: Tévedsz, 150Ft/1GB, és MINDEN megkezdett GB-ra. Ez csak akkor havi, ha nem forgalmazol többet. Csak a napi vírusvédelem frissítés havi bő 3GB...

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz katt777 #52209 üzenetére

    juve600: Gondolom, ez a kuponosdi olyasmi, mint amikor egy gyártó 2-3 év garanciával kínál valamit, a kisker meg csak 1-et ad rá, hadd vegyél újat és nyerjenek egyet maguknak a gyártói garral, ha tönkremegy a cuccod. Vagy nem gariztatnak egy hibás kártyát (neked), maguknak viszont igen. A kupon lenyúlása (emléxünk még a CF-hidak gyakori eltűnésére és külön árulására?) csak hab a tortán.

    [ Módosította: Speed® ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz juve600 #52215 üzenetére

    Ott volt, hogy "gondolom". ;) Tehát ez csak egy feltételezés a tapasztaltak alapján, egy vélemény, nem állítottam semmit.

    papírzacsi: VGA tuning? Nálam 14.9.1-gyel nincs lag, újabbat meg nem teszek fel, mert már az ismert hibáknál is megint ott van a BF4.

    sepsi0: Nem használok virtuális memóriát, gond nélkül fut a program.
    Miért hiszed el, hogy a Mantle bármennyit is gyorsít úgy abszolúte? Egy közepes teljesítményű proci mellett már lassítani fog, nálam -2-4% a sebesség "növekedése".

    proci985: Hogy a francba fogyna el a VRAM 1680-as felbontásban? :F :Y Full HD-ben maxi grafikával sem fogy el a 2GB-om! :N Szerintem ott egy rossz VGA-tuning a hunyó.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz katt777 #52253 üzenetére

    Jut eszembe: laggolást nemcsak a VGA okozhat, hanem - ehhez még túlmelegedés sem kell - pl. a CPU hibajavítása (hétköznapi használatban nem látod, és még bench eredmény sem feltétlenül gyanús), valami RAM-hiba, stb, ezért tényleg célszerű mindent alapra visszatéve tesztelni. De egy 14.9.1-nél v. 14.8-nál egészen biztosan nem a driver a hunyó.

    Pucolásra sztem a Catalyst uninstall utility (direkt az idióta telepítős hibáikra csinálták) megfelelő, egyéb pucolóprogramok nem feltétlenül 100%-osak (sok nem törli ki, amit talál, ha újra futtatjátok, megint megtalálja az előzőleg állítólag kitakarított beállításokat), ráadásul ha rossz helyre nyúlnak, előfordulhat, hogy nem is meghajtókat telepíteni. Ja, és Cat UninstU után azért nézzen rá az ember a registry ATI Tech-es bejegyzéseirer, Appdatára, Programdata és P Files könyvtárakra, bár ez tényleg nem nagyon szokott ott hagyni semmit.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz sepsi0 #52255 üzenetére

    Hát nálam messze nincs annyi CPU-használat, de Mantle leginkább kihajtatlan VGA-kon tud dobni.
    Online BF4-eztél? Egyébként BF3-at is anélkül toltam. Egyetlen program nem ment virt. mem nélkül, amelyre emléxem, az valamelyik Force Unleashed volt. BF4-nél lehet ez verziófüggő is, én pl még update 1-gyel játszottam végig gond nélkül. Talán ez a titok nyitja. :U :DDD
    Önmagában a lapozófájl hiánya 6GB+ RAM-nál nem akadályozhatná meg egyetlen játék futását sem, ilyen esetben legtöbbször a játék kódjában van a hiba, ritkábban a VGA driverben.

    juve600: Sztem leírtuk párszor, mely esetekben gyorsít. ;) (Gyenge proci, v. multi ill. gyenge graf miatt miatt relatíve gyenge proci.) Ez a tény, nem pedig az önmagában az 50%, ami e formában hamis állítás. :R A VRAM megzabálásáról akkor még szó sem esett. Nálam csak lassulást okozott, illetve Thief-nél némelyik driverrel durva artifactelést.
    És az a "remek" gyorsulás is számos programban elérhető persze (2-ben, 3-ban?). :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz juve600 #52258 üzenetére

    Single player, felbontás, grafikai beállítás??? :F Szívesen megnézném, de nincs meg a progi.

    Abu85: Jaj, ne már! Tudom, hogy a kettőnek semmi köze egymáshoz, nem is állítottam az ellenkezőjét. 8GB-tal még sosem fogytam ki a helyből, a lapozófájlról meg úgy beszélsz, mintha abban a vinyón nem 1000 helyen lenne széttöredezve minden, csak sokkal lassabb hozzáféréssel, mint a RAM-ban, tehát lassulást okoz, nem gyorsulást. Nálam legalábbis mindig lassulást okozott, ezért sem használom, és mindegyik Win remekül elszaladgál nélküle, pedig egy rakat rezidens program aktív. És VGA-lagom sincs. ;)
    De aki beéri az "elmélettel", lassítsa a rendszerét nyugodtan. :R Legalábbis ha nem direkt erre kihegyezett szoftvert használ, amelyhez muszáj.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

Új hozzászólás Aktív témák